خانه سلامتی کاهش خطر سکته با مصرف سبزیجات پهن برگ

کاهش خطر سکته با مصرف سبزیجات پهن برگ

۰
0
با مصرف سبزیجات پهن برگ از سکته قلبی پیشگیری کنید.
خطر سکته

پیشگیری از بیماری‌های قلبی از ضروری‌ترین اقداماتی است که برای حفظ سلامت باید به آن توجه کرد. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد مصرف سبزیجات پهن برگ راه جدیدی برای کاهش استرس و کاهش خطر سکته است. بنابراین مردم باید مصرف این نوع از سبزیجات را در برنامه غذایی روزانه‌شان بگنجانند.

به گزارش دلتا و به نقل از خبرگزاری مهر، طبق یافته‌های جدید، افرادی که سبزیجات پهن برگ بیشتری می‌خورند ۶۴ درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند.

محققان در این تحقیق ۶۸۲ بیمار را با میانگین سنی ۵۳/۷ سال که خونریزی مغزی را هم تجربه کرده بودند، بررسی کرده ‎و پی برده‎اند،سکته مغزی ناشی از خونریزی درون مغزی، ۳۲/۲ درصد تمام سکته‌ها بوده است .

۹۳/۹ درصد سکته‌های مغزی، از فشارخون بالا نشات می‌گیرد؛ درحالی‌که ۷/۲ درصد این نوع سکته ناشی از ناهنجاری‌های ساختاری مثل منطقه ضعیف عروق خونی و درصد بسیار کمی به سایر مشکلات پزشکی یا مصرف دارو مربوط می‌شود.

محققان می‌گویند افرادی که سبزیجات پهن برگی مثل اسفناج، کاهو و کلم مصرف می‌کنند، کمتر در معرض خونریزی مغزی قرار می‌گیرند.

همچنین محققان اذعان می‌کنند ریسک بروز سکته قلبی در افرادی که در خانه و محل کار استرس زیادی دارند، ۲/۲۲ برابر بیشتر است. این ریسک در افراد دارای میزان کلسترول غیرعادی ۱/۶۹ و در افراد سیگاری ۱۰/۰۱ برابر بیشتر است.

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.
 • خواص-سالاد

  چرا باید سالاد بخوریم؟

  چرا باید سالاد بخوریم؟ میوه‌ها و سبزیجات در انواع سالاد برای بدن ما چه خواصی دارند؟ با دلت…
 • رژیم-لاغری-با-نان-و-برنج

  با برنج ؛ نان بخوریم یا نخوریم؟!

  رژیم لاغری بدون نان و برنج هرگز! اگر این دو ماده غذایی ارزشمند را از برنامه‌ی غذایی خودتان…
 • مضرات-غذای-منجمد

  غذای یخ زده نخوریم به این دلایل!

  اگر می‌خواهید از شر بیماری‌های قلبی، دیابت و فشار خون راحت شوید، غذای یخ‌زده و منجمد نخوری…
بیشتر ببینید در سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.