خانه گزارش های ملکی سازه های شگفت انگیز

سازه های شگفت انگیز

۰
2
زیبایی ظاهری در آثار جدید معماری در امروزه اهمیت زیادی دارد و نظر بینندگان را به خود جلب می‎کند.
سازه های شگفت انگیز

سازه های شگفت انگیز امروزه در بیشتر کشور های دنیا چشم ها را به خود خیره می کنند. معماران مدرنیست امروزه اصالت معماری و سبک کلاسیک آن را تا حدود زیادی دگرگون ساخته اند.

زیبایی ظاهری در آثار جدید معماری امروزه اهمیت زیادی دارد و نظر بینندگان را به خود جلب می‎کند.

در این مطلب که در مجله دلتا خواهید دید سازه های شگفت انگیز زیبا از لحاظ معماری را  به شما معرفی می‎کنیم .

خانه های مکعبی شکل ، رتردام – هلند

هر کدام از این مکعبها یک خانه هستند که به سه قسمت طبقه پایین ، وسط و بالا تقسیم شده است. طبقات پایینی و بالایی به شکل مثلث هستند. از طبقه پایین برای اتاق نشیمن ،طبقه وسط برای اتاق خواب و سرویس بهداشتی و طبقه بالایی نیز برای اتاق خواب اضافه و یا اتاق نشیمن اضافه استفاده  می‎شود . این خانه ها  بین سال های ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴ ساخته شده است .

سازه های شگفت انگیز

ترمینال فرودگاه بین‌المللی شن ژن- چین

طراحی ترمینال ۳ فرودگاه بین المللی شنزن تصویر یک سفره ماهی را به ذهن متبادر می‎کند که گویی نفس می‎کشد ، شکل اندام خود را تغییر می‎دهد، دچار دگرگونی شده و سپس به پرنده ای تبدیل شده که احساس و خیال پرواز دارد.

دفتر مرکزی شرکت استات‌اویل – نروژ

استات اویل، (به انگلیسی: Statoil) شرکت نفت و گاز نروژی است، که در سال ۱۹۷۲ تأسیس شد .بزرگترین سهامدار کمپانی استات اویل، دولت نروژ که ۶۷٪ درصد از سهام این شرکت، در مالکیت وزارت نفت و انرژی نروژ است.

 مرکز حیدر علیف- باکو

مرکز حیدر علی‌ اف به یکی از مراکز دیدنی شهر تبدیل شد؛ در حالی که  ویژگی‌های متمایز و منحصر به خودش را دارد اما رابطه‌ای فرهنگی با بافت شهر برقرار کرده است .

در سال ۲۰۰۷، معماری مرکز حیدر علی اف باکو به شرکت معماری زاها حدید سپرده شد. هدف پروژه فرهنگی حیدر علی اف ، ساخت بنایی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی است.

مرکز خرید امپوریا- مالمو ، سوئد

مرکز خرید امپوریا در جنوب شهر مالمو سوئد، یکی از نماینده های شایسته ی معماری، در ساخت مراکز خرید در جهان است. مرکز خرید امپوریا که توسط گروه معماری وینگارد طراحی شده، سازه ای جدید است.
فروشگاه های مرکز خرید امپوریا، به شکل عدد ۸ و در سه طبقه قرار گرفته‎اند. هر راهرو و طبقه تم مخصوص به خودش را دارد، اما جالب این جااست که در یک ویژگی با هم مشترک هستند. تمام قسمت های این سازه به طرزی شگفت انگیز زیبا و رنگارنگ هستند.

هتل پارک رویال – سنگاپور

هتل پارک رویال به تازگی در سنگاپور به بهره برداری رسیده است. با گیاهان  به کار رفته در این هتل ،و مصرف پایین انرژی آن ، این هتل یک ساختمان کاملا” سبز است.

 این هتل بیش از ۱۵ هزار متر مربع فضای سبز و یک باغ مخصوص گیاهان جنگل های بارانی دارد و سبزیجات هتل از همین باغ ها تامین می‎شود.در بیشتر بخش  های این هتل از انرژی خورشیدی  و برای روشنایی آن تا حد  امکان از نور بیرون استفاده شده است.

با این همه، ظاهر مدرن و زیبا یکی از خصوصیات انکار نشدنی این هتل لوکس به شمار می‎آید.

 

از صفحات معماری و دکوراسیون  در مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خانه با نخریدن ارزان می‌شود؟

آخرین توصیه وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه فعلا مردم خانه نخرند تا ارزان شود، این سوال ر…