خانه گردشگری کیوتو ؛ زیباترین شهر جهان به انتخاب گردشگران (+ویدئو)

کیوتو ؛ زیباترین شهر جهان به انتخاب گردشگران (+ویدئو)

۱
4
یکی از بهترین نقاط کیوتو در منطقه شیراکاوا قرار گرفته است. در امتداد این رودخانه صدها رستوران زیبا وجود دارد و با قایق در طول رودخانه «اوی» می‎توان شهر را دید.
کیوتو

کیوتو ، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ژاپن و با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر است. این شهر زمان زیادی  پایتخت امپراتوری ژاپن بود. کیوتو شهری مجلل‌ و از جاذبه های دیدنی سرشار است. این شهر تماشایی، در میان کوه‌ها قرار گرفته و در آغوش خود تعداد بسیار زیادی ذن گاردن ، که نوعی باغ ژاپنی است، دارد و در فصل‎های مختلف سال، درختان شگفت‎انگیز و زیبای خود را به رخ طبیعت می‎کشد.

بهترین فصل برای دیدن طبیعت کیوتو و تماشای تغییرات رنگ برگ‌ درختان آن دیار، پاییز است. تابستان‌های این شهر، بارانی و حرارت هوا زیاد است و رطوبت در هوا جاری می‎شود.

کیوتو که به شهر ده هزار معبد معروف است، با حفظ بافت سنتی در خود، به روز و مدرن هم هست و  توانسته به خوبی رسم‎های سرزمین شکوفه‎های گیلاس و معماری سنتی خود را حفظ کند. بسیاری از معابد آن را یونسکو به عنوان میراث باستانی به ثبت رسانده است.

جاذبه‎های گردشگری کیوتو

از دیگر جاذبه‎های گردشگری کیوتو می‎توان به ویلای سلطنتی کاتسورا اشاره کرد. شیوه طراحی این باغ  به‎گونه‎ای است که بازدیدکنندگان همواره اجسام را از پهلو می‌بینند. قصر سلطنتی نیز که در سال ۱۸۵۵ میلادی ساخته شده، به ‌‌‌‌‌‌‌‌‎عنوان یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های گردشگری کیوتو شناخته می‌شود و در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته است.

کیوتو

یکی از بهترین نقاط کیوتو رودخانه منطقه شیراکاوا  است. در امتداد این رودخانه، صدها رستوران زیبا وجود دارد و با قایق در طول رودخانه «اوی» می‎توان شهر را دید.

بازار نیشیکی که به آن آشپزخانه‎ی کیوتو هم می‎گویند، از قدمتی ۴۰۰ ساله برخوردار است و در ۵ بخش مختلف، پر از مغازه‎ها و رستوران‎هایی است که غذاهای مخصوص دارند.

باغ گیاه‎شناسی کیوتو در سال ۱۹۱۷ افتتاح شد که می‎توان آن را قدیمی‎ترین و جامع‎ترین باغ‎ گیاه‎شناسی در کل ژاپن دانست. سالن گلخانه این باغ که در سال ۱۹۹۲ افتتاح شد، ساخته شده از شیشه با قاب های آهنی است.

عمارت کلاه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرنگی نیز یکی از جاذبه‌های منحصربه ‌‌‌‌‌‌‌‌‎فرد این شهر زیبا است. ‌نام این عمارت از یک برگ طلایی که در دو طبقه بالایی این عمارت سه طبقه واقع شده، گرفته شده است. به باور مردم، این برگ طلایی نشانه‎ای است که تمام نیروهای منفی را دفع می‌کند.

برای خواندن مطالب متنوع، از بخش گردشگری  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

یک نظر

  1. ناشناس

    ۷ اردیبهشت، ۱۳۹۸ در ۸:۲۸ ق٫ظ

    انجا که خانه ام نیست.
    همین وطن خودمونو عشقه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

دیدنی های مراغه کجاست؟

مراغه از شهرهایی است که آب‌وهوای خوب و تاریخ پرباری دارد و به واسطه همین ویژگی‌ها مسافران …