خانه دکوراسیون و معماری معماری های خاص ساختمان مرکز ملی هنرهای نمایشی پکن

ساختمان مرکز ملی هنرهای نمایشی پکن

۰
1
یکی از جذاب‌ترین ساختمان‌های شهر پکن ساختمان مرکز ملی هنرهای نمایشی (National Centre for the Performing Arts) است.
ساختمان

ساختمان مرکز ملی هنرهای نمایشی (National Centre for the Performing Arts) یکی از جذاب‌ترین ساختمان های شهر پکن (پایتخت چین و یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای جهان) است. معماری چین مانند سایر هنرهای آن از گستردگی و تنـوع فراوان برخوردار است.

یکی از دیدنی‌های شهر پکن و از عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان، تئاتر بزرگ ملی چین است. طراح این ساختمان «پل اندرو» معمار فرانسوی است.

ساختمان

نام این ساختمان زیبا «مرکز هنرهای نمایشی ملی چین» است. مرکز هنرهای نمایشی در میان عموم مردم پکن به «تخم مرغ بزرگ» معروف است.

این ساختمان در سال 2007 بهره‌برداری شد. جالب است بدانید که هر ساله به مناسبت سالگرد افتتاح این مرکز، برنامه‌های گوناگون هنری در آن اجرا می‌شود. به مرور زمان  و این مراسم به سنتی سالانه تبدیل شده و مردم زیادی هم از آن استقبال می‌کنند.

بدنه خارجی مرکز هنرهای نمایشی ملی چین از جنس تیتانیوم و به‌شکل گنبد شیشه‌ای است که اطراف آن با دریاچه‌ای مصنوعی محصور شده‌است.

این بنا در غرب میدان «تیان آن من» و در نزدیکی شهر «ممنوعه» (شهری قدیمی در منطقه پکن و یکی از مهمترین دیدنی‌های تاریخی کشور چین است) قرار دارد.

این ساختمان دارای سالن‌های اپرا و باله، سالن اجرای موسیقی و سالن تئاتر است که هر کدام آنها دارای فضایی با بیش از 2000 صندلی است.

امکانات ساختمان مرکز ملی هنرهای نمایشی

این بنا از سه سالن اپرا، موسیقی و تئاتر تشکیل شده‌است. سالن اپرا، کنجایش ۲٬۴۱۶ نفر، سالن موسیقی گنجایش ۲٬۰۱۷ نفر و سالن تئاتر گنجایش ۱٬۰۴۰ نفر را دارد.

  • سالن اپرا: مخصوص اپرا، باله و رقص
  • سالن موسیقی: مخصوص کنسرت
  • سالن تئاتر: مخصوص تئاتر و اپرا پکن

مشخصات پروژه

معمار: پل آندرو

موقعیت: پکن، چین

ارتفاع: ۴۶٫۲۸ متر

سازه: گنبد بیضی‌ شکل تیتانیم و شیشه

گونه: مجموعه هنری

شروع ساخت و ساز: 2001

اتمام ساخت: 2007

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در معماری های خاص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.