خانه همه عناوین آب تنی کردن در عمق آسمان !

آب تنی کردن در عمق آسمان !

۱
1
آب تنی کردن در عمق در آسمان !

سنگاپور شهری است بسیار تمیز، مدرن، گران و زیبا. در این شهر، سه نماد بیشتر از بقیه نمادها مقبولیت عمومی دارند که یکی از آن ها برج های سه گانه مارینا بی (Marina Bay Sands) است که در قسمت بالا با صفحه ای عظیم به یکدیگر متصل شده اند که این مساله در دنیا منحصر به فرد است .

معماری در این شهر با معماری شهرهای دیگر فرق می کند و آدم از دیدن خیلی از ساختمان های شهر لذت می برد. با توجه به آب و هوا، رابطه خوبی بین طبیعت و معماری وجود دارد و روی خیلی از ساختمان ها می شود درخت کاری و کاشت گیاهان زیبا را دید.

ویژگی مهم معماری در این جا، طراحی، خلاقیت است. همین طور فکری که پشت هر کدام از سازه ها وجود داشته و برای همین نتیجه اش این شده که خیلی از فضاهای موجود در این شهر، منحصر به فرد است و مشابهی ندارد.

برج های مارینا، سه برج هستند که در کنار هم با فرمی خاص ساخته شده اند و در بلند ترین نقطه آن ها استخری بزرگ ساخته شده است که  البته فقط مخصوص مسافران خود هتل است و افراد دیگر اجازه استفاده از آن را ندارند تا  لذت آبتنی در بلندترین استخر دنیا را به دست آورند.

این پارک هیجان آور و استخر ترسناک آن که در ارتفاع 200 متری بر فراز سه برج بلند ساخته شده در مجموع مساحتی در حدود  12400 متر مربع را به خود اختصاص داده و بیش از 250 اصله درخت در آن ارتفاع کاشته شده است. هتلی با 2500 اتاق شیک و 300 فروشگاه و همچنین  موزه، تئاتر و سینما نیزدر این  مجموعه ایجاد شده است.

بیش از 10 میلیون توریست سالانه از سنگاپور دیدن می کنند و این پارک و استخری که به درازای 150 متر در آن  جای گرفته یکی از دیدنی های سنگاپور است.

این سه هتل- برج با 2560 اتاق لوکس و ارتفاعی بلندتر از برج ایفل با مساحت 265.683 مترمربع وهزینه ای بالغ بر 5700000000 دلار آمریکا، ساخته  شده است.

دماغه این سازه با 65متر پیش آمدگی یکی از بزرگ ترین پیش آمدگی های عمومی درکل سازه های دنیا را به خود اختصاص داده است.

این پارک که می تواند میزبان 3900 نفر باشد 340 متر طول و 40 مترعرض دارد و باغ های باشکوه آن شامل 250 درخت و 650 گیاه است.

در ادامه عکس های منتخبی از این سازه و تفرجگاه را می بینید.


delta.ir ◊ مجله خبری دلتا

بیشتر ببینید در همه عناوین

یک نظر

  1. مولود اسماعیل زاده

    ۱۴ آبان، ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۲ ب.ظ

    واقعا بی نظیره ارایه خوبی بود ممنون

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.