خانه نکات حقوقی دانستنی های حقوقی نگذارید از اسناد ملکی شما سوء استفاده کنند!

نگذارید از اسناد ملکی شما سوء استفاده کنند!

۰
1
نگذارید از اسناد ملکی شما سوء استفاده کنند!

نگذارید از اسناد ملکی شما سوء استفاده کنند!

یکی از رایج ترین پرونده‎ها در محاکم قضایی، پرونده‎های سوء استفاده برخی افراد از اسناد ملکی دیگران درقبال دریافت وام و تسهیلات و یا فروش و در رهن گذاشتن ملک دیگران است.

به گزارش مجله‎ی دلتا نگهداری از سند ملک از مهم ترین مواردی است که مالکان برای حفظ سرمایه شان باید نسبت به آن هشیار باشند. پس مالکان گرامی لازم است درباره دادن اسناد ملکی خود به افراد سودجو برای دریافت وام به دقت توجه کنند.

متاسفانه برخی افراد سودجو به منظور به دست آوردن سود از راه های نادرست و غیر مشروع، اشخاص حقیقی و حقوقی را فریب داده و با سوء‌استفاده از موقعیت این اشخاص، از بانک ها و موسسات اعتباری تسهیلات دریافت می‌کنند.

نگذارید از اسناد ملکی شما سوء استفاده کنند!

برای مثال، این افراد با سوء استفاده از حسن نیت صاحبان سند ملکی که به پول نیاز دارند، سند ملکی آنها را به نام خود به شکل صوری انتقال داده و با ضمانت سند ملکی اشخاص دیگر در مقابل پرداخت مبالغ ناچیز، اسناد را برای دریافت تسهیلات، در رهن بانک‌ها قرارمی‌دهند و بعد از تمام شدن بازپرداخت اقساط از طرف صاحب سند، سند ملکی را به نام صاحب اصلی انتقال نداده و دوباره با آن سند تسهیلات دیگری دریافت می‌کنند و صاحب سند را به مشکلات سخت و گاه، حل نشدنی دچار می‌کنند.

بنابراین به منظور تأمین منابع مالی مورد نیاز به تمام اشخاص حقیقی و حقوقی توصیه می‌شود فقط از طریق بانک‌های دارای مجوز و معتبر اقدام و از معامله با غیر، پرهیز کنند.

بیشتر ببینید در دانستنی های حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.