خانه خبر و گزارش اخبار مسکن خانه در سال 98 ، گران یا ارزان می شود؟

خانه در سال 98 ، گران یا ارزان می شود؟

۰
0
خانه در سال 98 چه قیمتی خواهد داشت؟ پاسخ نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران را در این مطلب خواهید خواند.
کاهش قیمت مسکن

خانه در سال 98  ، گران یا ارزان می شود؟
خانه در سال 98 کشش افزایش قیمت نخواهد داشت. این مطلب را نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران می‎گوید.

او معتقد است: کاهش توان خرید و ناهماهنگی تسهیلات بانکی با افزایش قیمت مسکن، از عواملی است که به افزایش رکود مسکن در سال ۹۷منجر شده است.
به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادنیوز؛ حسام عقبایی، درباره اوضاع بازار مسکن گفت: به رغم این‎که از سال ۹۲ تا ۹۶ رکود در بازارمسکن حاکم بود و نوید خروج مسکن از رکود به گوش می‌رسید، اما در سال ۹۷ یک‎باره ، این رکود عمیق‌تر شد.

طوری که میزان معاملات در تیرماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد، مرداد ۳۶ درصد، شهریور ۴۵ درصد، مهر ۵۴ درصد، آبان ۵۸ درصد و آذر ۶۲ درصد کاهش داشته است.

خانه در سال 98

وی در ادامه افزود: عمق رکود معاملات در سال ۹۷ عمیق‌تر ازسال ۹۶ شده است؛ اما باوجود رکود تورمی، شاهد رشد قیمت مسکن نیز بودیم.
وی در توضیح وضعیت بازار اجاره در تابستان 97 گفت: تابستان امسال بازار اجاره به سمتی رفت که مؤجران قیمت اجاره را با سکه و دلار دریافت می‌کردند که این موضوع کنترل شد.

از دست ندهید:   قهر سرمایه‌گذاران با بازار مسکن

خانه در سال 98 چه قیمتی خواهد داشت؟

عقبایی با اشاره به آمار بانک مرکزی مبنی بر رشد قیمت خانه در ماه‌های اخیر گفت: بنابر اعلام بانک مرکزی، میانگین افزایش قیمت خانه ۹۲ درصد است.
وی تصریح کرد: با توجه به رکود عمیق مسکن، تا پایان سال ۹۷ قیمت ها افزایش نمی یابد و رکود تورمی ادامه دارد.
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به اهمیت ثبات نرخ ارز بر بازار مسکن گفت: اگر نرخ دلار افزایش نیابد نیمه دوم زمستان در واحد‌های بزرگ بیش از ۱۵۰ متری ۲۵ درصد حباب قیمت‌ها شکسته می‌شود، اما در واحد‌های کوچک به سبب متوازن نبودن نرخ عرضه و تقاضا قیمت خانه با ثبات می‌ماند.

عقبایی افزود: از نیمه اول تا پایان شهریور سال آینده بازار مسکن راکد و با تورم نسبی همراه خواهد بود و احتمال نمی رود قیمت خانه در سال 98 تا پایان  شش ماه اول افزایش یابد.

برای خواندن مطالب بیشتر از صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا  دیدن کنید.

بیشتر ببینید در اخبار مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.