خانه گزارش های ملکی حال و هوای خرید و فروش خانه در تهران

حال و هوای خرید و فروش خانه در تهران

۰
0
هم اکنون با توجه به میزان ۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی معامله شده در آذر امسال، اغلب مشاوران املاک براین عقیده‎اند که حتی با وجود گرمای بیشتر بازارخرید و فروش خانه در شب عید نوروز، نباید در انتظار تکرار آمار سال‌های گذشته معاملات خرید و فروش خانه باشیم.
خرید و فروش

حال و هوای خرید و فروش خانه در تهران خوب نیست. شنیده ها حاکی است که عمق رکود مسکن آنگونه است که اغلب مشاوران املاک از کاهش تعداد مراجعه خریداران و فروشنده‌ها به بنگاه‌ ها ی املاک خبر می‌دهند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، خرید و فروش خانه در تهران بی رونق است. عمده مشاوران املاک درباره چشم‌انداز بازار مسکن تا پایان سال ۹۷، معتقدند: بازار خرید و فروش خانه در شب عید شباهتی با سال گذشته و حتی سال ۹۵ نخواهد داشت و به احتمال زیاد میزان معاملات در بهمن و اسفند امسال از دو سال گذشته کمتر خواهد بود.

در سال ۹۵، به‎رغم اینکه برخی کارشناسان، بازار مسکن را همچنان درحال رکود و برخی دیگر در مرحله پیش‌رونق ارزیابی می‌کرده‎اند،۱۲ هزار و ۲۰۰ مسکن در پایتخت خرید و فروش شده است.

در اسفند سال ۹۶ که آغاز اوج‌ قیمت مسکن بود و بازار، خود را برای ثبت بیشترین افزایش قیمت در فصل بهار و تابستان آماده می‌کرد نیز،۱۲ هزار و ۳۰۰ آپارتمان مسکونی در تهران خرید و فروش شد.

خرید و فروش

 هم اکنون، با توجه به میزان ۶ هزار و ۸۰۰ خانه معامله شده در آذر امسال، اغلب مشاوران املاک معتقدند: حتی با وجود گرمای بازار خرید و فروش خانه در شب عید، نباید منتظر تکرار آمار سال‌های گذشته  خرید و فروش خانه باشیم.

به گفته آن‎ها، متقاضیان مسکن با توجه به ادامه افزایش تدریجی و بی‎رویه قیمت‎ها در ماه‌های اخیر، اگر توان کافی برای خرید داشتند زودتر خرید خود را انجام می‌دادند. اما از آنجا که آنها از اواخر تابستان از خرید منصرف شده و بازار مسکن را ترک کرده‎اند، در شب عید هم نباید منتظر بازگشت دوباره آنها باشیم.

با صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا ، آنچه را که از بازار مسکن می خواهید بدانید ، پیگیری کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

وام مسکن چقدر از قیمت خانه را تامین می‌کند؟

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی میانگین قیمت خانه در تهران نزدیک به متری ۱۷ میلیون تومان است. ا…