خانه دکوراسیون محوطه سازی فلاورباکس، باغ کوچک با چشم انداز زیبا

فلاورباکس، باغ کوچک با چشم انداز زیبا

۰
3
یکی از راه های تزئین و طراحی محوطه، تراس، بالکن، پاسیو و ... استفاده از فلاورباکس است. فلاورباکس های چوبی، بتنی و پلاستیکی کاربردهای متفاوتی دارند.
فلاور باکس

آیا حیاط خانه‎ی شما به کاشت گل‎های جدید یا بازسازی کامل نیاز دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید تا نکاتی را برای طراحی باغ، حیاط، تراس، بالکن و … بیاموزید.

اگر قبلاً طراحی منظره نکرده‎اید، ممکن است تمام گزینه‌هایی که می‎توانید انجام دهید، به نظرتان جزییات بسیار زیادی داشته باشد. فلاور باکس چیست؟ فلاورباکس بتنی؟ فلاور باکس پلاستیکی؟ فلاورباکس چوبی؟ قیمت فلاورباکس؟ فلاورباکس دیواری؟ پاسخ همه‎ی این سوال‌ها می‎تواند به شما در انتخاب صحیح و طراحی مناسب کمک کند. طراحی محوطه و محیط، اصول یکسانی دارد. به‎طور کلی همان اصولی که اتاق شما را طراحی و تنظیم می‎کند، در خارج از محیط اتاق نیز صادق و قابل اجراست. در ادامه‎ی مطلب شما می‎توانید با رعایت نکاتی ساده، محوطه و چشم انداز خانه، باغچه، ویلا و … خود را طراحی کنید.

نیازها و چشم انداز را تعیین کنید

آیا بچه‎های شما نیاز به یک فضای بازی دارند؟ آیا خانواده‎ی شما برای تفریح در یک پاسیو جمع می‎شوند؟ آیا می‎خواهید محلی برای دورهمی خانواده، دوستان و … داشته باشید؟ برای تحقق این خواسته‎ها کافی است ابتدا فهرستی از نیازها و خواسته‎ها را تهیه و طبق این نیازها طراحی کنید. این یک اصل سازماندهی شده برای طراحی چشم انداز است.

فلاورباکس

درباره موقعیت مکانی فکر کنید

در هنگام طراحی الگوهای حرکتی خورشید و باد را در نظر بگیرید. شما ممکن است بخواهید یک پاسیو را در سمت غرب حیاط خانه ایجاد کنید،در حالی که خورشید بعد از ظهر، بیشتر به آن سمت می‎تابد و آنجا خیلی گرم می‎شود. این‎ها اشتباهات رایج در طراحی محوطه برای مبتدیان است. محوطه را باتوجه به الگوی حرکت خورشید و باد در زمان های مختلف روز و سال طراحی کنید و سعی کنید هر چیزی در جای صحیح خود قرار گیرد.

جعبه گل

چشم انداز طراحی شده را در ذهنتان تصور کنید

برای مدتی صحنه طراحی شده را با جزییات کامل تصور کنید. نتیجه‎گیری سریع در مورد حیاط می‎تواند منجر به انتخاب‎هایی شود که در بلند مدت پاسخگوی نیازهای شما نیست.

گل های محوطه

خیلی ساده از یک نقطه شروع کنید

شما می‎توانید ایده‎های خود را از یک نقطه شروع کنید و انجام دهید و به مرور زمان در تکمیل فرایند طراحی، ایده‎ی اولیه را ویرایش کرده و آن را توسعه دهید. به عنوان نمونه می‎توانید از یک فلاورباکس (به جعبه‎های گُل آماده گفته می شود) در حیاط خانه یا پشت پنجره استفاده کنید و در ادامه محل قرار گیری آن را نسبت به نور، باد و چشم انداز  مناسب تغییر دهید.

فلاورباکس دیواری

یک نقطه کانونی پیدا کنید

هر طراحی خوب دارای نقطه‌ی کانونی یا مجموعه ای از نقاط کانونی است. نقطه کانونی حیاط یا محوطه ممکن است یک مجسمه، گیاه خیره کننده، یک درخت کهن سال، ابتدای ورودی بنا، یک پنجره ی خاص و … باشد.

به مقیاس دقت کنید

یک اصل پرطرفدار در طراحی چشم انداز توجه به مقیاس است. با قدم زدن در محیط، می‌توانید مقیاس فضا را درک و از وسایلی استفاده کنید که متناسب با مقیاس  فضا باشد. دقت به جزییات بسیار مهم است. تغییر در اندازه، شکل و رنگ گیاهان، بلندی قد در برابر یک ساختمان و قرار دادن فلاورباکس در مسیرهایی که مردم را  هدایت می‌کند اهمیت دارد.

مقیاس فلاورباکس

در ارتباط با طراحی محوطه بسیاری از موارد دیگر وجود دارد که قابل تأمل و طراحی است. به یاد داشته باشید صبر و شکیبایی، کلید طراحی  محوطه‎ای روح بخش با چشم اندازی زیبا است.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

 • زندگی

  طبیعت در قلب زندگی

  با ایجاد کلان شهرها در دنیای امروز، از مشکلاتی که جوامع با آن درگیر هستند لزوم وجود فضاهای…
 • حیاط خانه

  حیاط خانه را زیبا و جذاب کنید

  داشتن یک حیاط زیبا و سرسبز تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه دارد. اگر خانه…
 • تزیین دیوار حیاط

  تزیین دیوار حیاط یا باغ داربستی!

  ایجاد محوطه‌های سبز در خانه‌های امروزی یک حُسن بسیار بزرگ است، زیرا می‌تواند حال‎وهوای خان…
بیشتر ببینید در محوطه سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.