خانه معماری و دکوراسیون پل چرخان لواسان

پل چرخان لواسان

۰
2
طراح پل، تلاش کرده است تا فضایی در قالب یک پل ساده اما جذاب بسازد تا عابران را به عبور از روی آن ترغیب کند.
پل لواسان

پل عابر پیاده‎ای در لواسان تهران، بین دو پارک ساخته شده است که طراحی متفاوتی نسبت به دیگر پل‎های تهران دارد. این پل، که به پل چرخان معروف است، با در نظر گرفتن زیبایی، موجب جذابیت و تشویق مردم برای عبور از پل عابرپیاده شده است.

پل عابر پیاده چرخان لواسان

امیر طالشی معمار آن است و این پل دومین پل طراحی شده به دست اوست و به عنوان یک نشانه  شهری مناسب شناخته شده است.

بحث امنیت داخل پل، دید از داخل به خارج و بالعکس و داشتن حداقل ارتفاع از سطح خیابان، مشخص کردن دقیق نحوه اجرا و استراتژی ساخت از مسائل مهم تاثیر گذار روی طراحی این معمار برجسته ایرانی، بوده است.

به گزارش  مجله دلتا، طراح، تلاش کرده است که فضایی در قالب یک پل ساده اما جذاب بسازد تا عابران را به عبور از روی آن ترغیب کند، زیرا همیشه افرادی ترجیح می‌دهند از عرض خیابان عبور کنند و این پل جذاب برای تشویق عابران به عبور از روی آن طراحی و ساخته  ‎شده است.

پل عابر پیاده چرخان لواسان

از آن‎جا که  لواسان آب و هوایی خوب دارد و نزدیک تهران است، خیلی‌ها برای زندگی راحت و آسایش بیشتر، آن‎جا را برای اسکان انتخاب می‌کنند و این موجب شده که در سال‌های اخیر، لواسان به منطقه‌ای برای تحقق ایده‎‏های معماران تبدیل شود. معماران، این منطقه را نسبت به فضاهای داخل شهری مثل تهران برای ساخت ویلا‌های شخصی، مناسب‌تر می‎دانند.

از دیگر مطالب معماری مجله دلتا دیدن کنید:

خانه چرخان در تهران

بیشتر ببینید در معماری و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.