خانه یادداشت روز کاهش 16 درصدی معاملات مسکن تهران

کاهش 16 درصدی معاملات مسکن تهران

۰
0

 به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، از نیمه دوم سال گذشته قیمت مسکن در تهران، روند افزایشی داشت، اما از ابتدای امسال تا اواسط آبان ماه، قراردادهای اجاره و خرید و فروش مسکن، ۱۶درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش  مجله دلتا ، به نقل از اقتصاد آنلاین، «مصطفی قلی خسروی» گفت: تعداد قراردادهای اجاره و خرید و فروش مسکن ثبت شده در دفاتر مشاوران املاک پایتخت، از ابتدای امسال تا اواسط آبان، 219 هزار و 456 مورد گزارش شده، در حالی‎که در مدت مشابه سال گذشته این رقم 261 هزار و 24 قرارداد بوده است.

معاملات مسکن

وی اظهار داشت: مجموع 107 هزار و 742 مبایعه نامه ثبت شده در دفاتر مشاوران املاک، نسبت به سال گذشته که این تعداد 128 هزار و 250 قرارداد بود، نشان می‎دهد تنظیم مبایعه‎نامه، 16 درصد کاهش داشته است.

نماینده رئیس اتاق اصناف در کمیسیون تخصصی املاک کشور همچنین گفت: در مدت یاد شده در مجموع 109 هزار و 987 مورد قرارداد اجاره در دفاتر مشاوران املاک تهران تنظیم شده که در مقایسه با سال گذشته این قراردادها نیز 16 درصد روند نزولی داشته است.

بر اساس آمار بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‎های مسکونی شهر تهران در مهرماه سال 97 به  9 هزار و 400 واحد رسید که نسبت به شهریور ماه 9.5 درصد و نسبت به مهرماه سال گذشته 32.3 درصد کاهش یافته است.

در مهرماه میانگین قیمت خرید و فروش یک متر  واحد مسکونی معامله شده درتهران 86.1 میلیون ریال بوده است  که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب 6.4 درصد و 83.5 درصد افزایش نشان می‎دهد.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.