خانه یادداشت روز ساختمان یا چرخ ‎و ‎فلک ۲۷ طبقه!

ساختمان یا چرخ ‎و ‎فلک ۲۷ طبقه!

۰
1
این ساختمانی است که هر واحدش مانند چرخ‌وفلک به سمت پایین و اطراف می‌چرخد. در واقع این بنا یک چرخ‌وفلک ۲۷ طبقه است که چشم انداز ۳۶۰ درجه را برای ساکنانش ممکن می‌کند.

این ساختمانی است که هر واحدش مانند چرخ‌وفلک به سمت پایین و اطراف می‌چرخد. در واقع این بنا یک چرخ‌وفلک ۲۷ طبقه است که چشم انداز ۳۶۰ درجه را برای ساکنانش ممکن می‌کند.

ساختمان

این ساختمان طبق یک جدول زمانی از پیش تعیین‌شده حرکت می‌کند و با یک سیستم بالابر، هر واحد یک بار به پایین‌ترین طبقه بنا حرکت می کند و پس از مدتی دوباره به طبقه بالا برمی‌گردد.

به گزارش مجله دلتا به نقل از تیتر شهر، برای اطمینان از ایمنی این کار از قبل، خطوط برق و لوله‌های گاز و آب به صورت اتوماتیک قفل می شوند تا نوبت بعد که باز این طبقات با هم جابه‌جا شوند.

معماری

به عقیده طراح ساختمان، ثروتمندان همیشه در بالاترین طبقات زندگی می‌کنند و منظره های اطراف را به بهترین نحو می بینند. از طرفی ساختمان‌ها بلند و بلندتر می‌شوند و مردمی که در طبقات پایین‌تر زندگی می‌کنند، دیدشان محدود و محدوتر می‌شود.

معماری مدرن

از آن جا که طبقات بالا و پایین در قیمت اجاره و خرید با هم تفاوتی فاحش دارند، بنابراین در آینده ، طبقات بالای این ساختمان‌ها متعلق به کسانی می‌شود که درآمدهای بالاتر و طبقات پایین که دید محدودتری دارند به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمدی محدودتر دارند.

معماری جهان

طراح این بنا هدف از طراحی چنین ساختمانی را رفع نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی می‌داند. او معتقد است: با این ایده می‎توان برای ساخت یک هتل مجلل یا حتی آپارتمانی ساده استفاده کرد.

 • خرید آپارتمان در ظفر

  خرید آپارتمان در ظفر

  همسایگی و پیوند محله ظفر با محله‌های مهم تهران و اتصال دو خیابان شریعتی و ولیعصر توسط خیاب…
 • طلاق از طرف زن

  درخواست طلاق از طرف زن و مهریه

  پرداخت نفقه از دیگر حقوق زن است که در اصطلاح عام به خرجی که مرد به زن می‌دهد، گفته می‌شود …
 • خرید آپارتمان در پونک

  خرید آپارتمان در پونک ؛ یک فرصت طلایی

  پونک از محله‌های پرطرفدار تهران برای سکونت است که محبوبیت آن را می‌توان در وجود تعداد زیاد…
بیشتر ببینید در یادداشت روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

لوستر برنزی، زیبای باشکوه

بسیاری از افراد این تصور را دارند که لوستر برنزی فقط مناسب دکوراسیون کلاسیک است؛ اما این ر…