خانه یادداشت روز نکات طلایی در دکوراسیون اتاق کودک

نکات طلایی در دکوراسیون اتاق کودک

۰
0
دکوراسیون خانه تنها شامل سالن پذیرایی و اتاق نشیمن نمی‎شود، بلکه تمام نقاط آن را در برمی‎گیرد.
دکوراسیون اتاق کودک

وقتی که لفظ دکوراسیون بر زبان جاری می‎شود اغلب مردم فکر می‎کنند که منظور از این کلمه چیدمان بخش‎هایی مانند سالن یا اتاق نشیمن منازل است.  اما دانستن این نکته ضروریست که دکوراسیون خانه تنها شامل سالن پذیرایی نمی‎شود، بلکه تمام نقاط آن را در برمی‎گیرد. دکوراسیون اتاق کودکان یکی از این فضاهاست که در صورت رعایت برخی قوانین و بهره‎مندی از چیدمان درست و اصولی می‎تواند کاری بسیار لذتبخش بوده و محیط خانه‎تان را عوض کند.

به گزارش اختصاصی مجله‎ی دلتا، در سال‎های گذشته با توجه به میزان اهمیت دکوراسیون اتاق کودک، پس از یک دوره‎ی طولانی تحقیق و بررسی محققان به این نتیجه رسیده‎اند که برای رشد و تعالی شخصیت فردی و اجتماعی، کودکان به این فضاهای شخصی سازی شده نیاز دارند. به این ترتیب، آنها می‎توانند محیطی آرام برای خود داشته باشند و زمان خود را برای خواندن یک کتاب یا رسم یک تصویرتعیین کنند، و به راحتی در محیط شخصی خود به مطالعه بپردازند.

دکوراسیون اتاق کودک

در این بین با توجه به اهمیت این موضوع، چگونگی دکوراسیون اتاق کودک نیز در سال‎های گذشته دستخوش تغییرات بسیاری شده و انواع وسیله‎های مورد نیاز و مفید برای داشتن چیدمانی مناسب با طراحی‎های نوین و تنوع بیشتری در حال ارائه به بازار است.برای چیدمان اتاق کودکان طرح‎های متنوع بسیاری وجود دارد. و دغدغه والدین این است که با توجه به وجود این همه تنوع بهترین گزینه را برای فرزندان خود انتخاب کنند. اما باید بدانید که چیدمان اتاق کودک دارای یکسری قواعد و قانون است که حتما باید مراعات شوند.

یکی از این موارد مهم، توجه به انتخاب درست رنگ است. رنگ اتاق کودکان باید به گونه‎ای انتخاب شود که با گذشت زمان و با بزرگ شدن کودک نیز قابل استفاده بوده و زیبایی روانی و بصری خود را از دست ندهد. با توجه به این نکات مهم وحساس می‎توانید به یک دکوراسیون علمی و هوشمندانه دست پیدا کنید.

رنگ:

برای رنگ دیوارهای اتاق می‎توانید از رنگ‎های ملایم استفاده کنید. این کارباعث می‎شود تا اتاقتان بزرگ‎تر از آنچه که هست دیده شود. علاوه بر این، استفاده از رنگ‎های جذاب و پویا نیز می‎توانند در این محیط استفاده شوند. مثلا ترکیب دو رنگ آبی و سبز می‎تواند زیبایی بی‎نظیری را برای شما بوجود بیاورد. البته می‎توانید به جای رنگ از کاغذ دیواری هم استفاده کنید. کاغذ دیواری‎های گلدار، رنگارنگ یا طرح‎دار می‎توانند انتخاب درستی به حساب آیند.

چگونگی دکوراسیون اتاق کودک

همچنین در انتخاب مبل‎ها نیز بهتر است که از رنگ‎های روشن استفاده کنید. دو رنگ سفید و کرمی از جمله رنگ‎هایی هستند که در برجسته‎تر کردن ترکیب اتاق کودک‎تان می‎توانند نقش مهمی را ایفا کنند. البته دانستن این نکته ضروریست که برای ایجاد کنتراست مناسب رنگی می‎توانید از رنگ‎های کاملا متفاوت تری نیز استفاده کنید. بطور مثال در کنار تخت کرمی رنگ می‎توانید از رنگ‎های آبی و یا نارنجی که جزو رنگ‎های مکمل هستند استفاده کنید. یا در کنار میزی که به رنگ سفید رنگ آمیزی شده از صندلی‎های سبز رنگ برای تکمیل رنگ آمیزی اتاقتان استفاده کنید.

همچنین در تکمیل چیدمان اتاقتان می‎توانید از تختخواب و کمد لباس متناسب با سایر وسیله‎ها استفاده کنید و به جای خالی گذاشتن دیوار اتاق یا آویزان کردن وسیله‎های بی مورد، از تابلوهای مختص کودکان یا جدول‎های آموزشی استفاده کنید. علاوه بر این، وجود قفسه‎های رنگی کتاب نیز می‎تواند به عنوان یک عنصر زیبا برای دکوراسیون اتاق مورد استفاده قرار گیرد.

فضایی آرام برای مطالعه:

برای مهیا کردن محیط مناسب مطالعه برای کودکان می‎توانید از چراغ‎هایی که با دکوراسیون میز و صندلی اتاق هماهنگی دارند استفاده کنید. این چراغ‎ها در طرح‎ها و اندازه‎های مختلف در بازار موجود می‎باشند و می‎توانید از مدل‎هایی مانند طرح ابر، گل و یا الگوهای هندسی برای این چیدمان استفاده کنید.

توجه داشته باشید که چیدمان اتاق کودکتان زمانی درست و اصولی به نظر خواهد رسید که با سلیقه آنها چیده شود نه با سلیقه بزرگترها. زیرا در نهایت امر اتاق برای کودک شماست که قرار است زمان زیادی را در آن سپری کند، بنابراین باید به شکلی چیده شود که باعث شادی و نشاط هرچه بیشتر آنها گردد. بطور مثال برای اتاق کودکی که به فوتبال علاقه دارد می‎توانید از وسیله‎هایی مانند توپ و اشکال مختلف موجود در زمین فوتبال استفاده کنید.

با استفاده از این موارد، فضای اتاق کودکتان را لذت بخش‎تر کنید و با قراردادن میز و صندلی‎هایی متناسب با قد آنها محیط دلنشینی را برای بازی با دوستان و همسالانشان ایجاد کنید. چیدمان اتاق کودک

بیشتر ببینید در یادداشت روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

تمیز کردن مبل با ترفندهای ساده

تمیز کردن مبل یکی از دغدغه های اصلی همه افراد است. برای دانستن روش هایی ساده که به روکش و …