خانه خبر و گزارش بازار مسکن در هفته گذشته قیمت مسکن در تهران به روایت مشاوران املاک

قیمت مسکن در تهران به روایت مشاوران املاک

۰
0

قیمت مسکن در تهران به روایت مشاوران املاک را در این گزارش بررسی کرده‎ایم. به گفته آن‎ها، به سبب افزایش قیمت و کاهش توان مالی مردم، معاملات خرید و فروش مسکن در تهران بسیار کاهش یافته است .

به گزارش مجله دلتا ، به نقل از اقتصاد آنلاین، با نوسان بازار ارز، معاملات مسکن نسبت‌ به سال‌های گذشته به شدت کاهش یافته است.

این موضوع در گفت‎وگو با مشاوران املاک مناطق مختلف تهران بررسی شده است.

بخش‎هایی از گزارش وضعیت بازار مسکن را در این گفت‎وگوها می‎خوانیم:

میدان قدس: وضعیت معاملات بسیار خراب است، هرگز چنین وضعی را تجربه نکرده‌بودیم. قیمت‌ها بیشتر نمی‎شود.

مجیدیه: بازار اجاره‌ حتی از خریدوفروش هم بدتر است، زیرا قیمت‌ها بسیار بالاست. با این‎که توان خرید مردم کاهش یافته، اما حاضر نیستند که خانه‌هایی با ‎امکانات نه چندان مناسب بخرند.

قیمت مسکن در تهران به روایت مشاوران املاک

نازی‌آباد: دریغ از یک معامله در مهرماه! باید قبول کرد همه بی‌انصاف شده‌ایم و صاحبخانه‌ها در حق مستاجر‌ها بی‌انصافی می‌کنند و اگر همین‌جور پیش برود قیمت ها گران‌تر هم می‌شود، زیرا مردم فکر می‌کنند دلار به ۲۰هزارتومان خواهد رسید و دیگر هیچ‌چیز هم ارزان‌تر نمی‌شود.

فرجام: همیشه در مهرماه رکود کوچکی اتفاق می‌افتد، ولی امسال رکود بی‌سابقه بود و نوسان‎های  دلار باعث شده کسی دست به کاری نزند.

پیروزی:  از اول محرم بازار وارد رکود شد و از اول مهرماه حتی یک مبایعه‌نامه هم امضا نکرده‎ایم.

استاد معین: مردم به سراغ خرید خانه می‌آیند، ولی معمولا به سبب  قیمت‎های گران، چیزی پیدا نمی‌کنند. ارز روی پایین آمدن قیمت تاثیری نداشته و خانه ارزان‌تر نشده است.

یوسف‌آباد: فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد. اگر هم باشد به هیچ‌وجه حاضر نیست از قیمت‌ خود کوتاه بیاید و به همین دلیل از اواخر شهریور حتی یک معامله هم انجام نشده‌است. معاملات اجاره انجام می‌شود، ولی به سبب قیمت‌ بسیار بالا، مردم به حاشیه‌ها و مناطق پایین‌تر شهر می‎روند.

پاسداران: بازار نه در رکود کامل است و نه از آن خارج شده، و بازار بدی نیست. مردم گمان می‎کنند پس از تحریم‌های ۱۳ آبان، شرایط ملک تغییر می‌کند و به همین دلیل دست به معامله نمی‌زنند.

بیشتر ببینید در بازار مسکن در هفته گذشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خرید آپارتمان در پونک ؛ فرصتی طلایی در غرب تهران

هر شهروند تهرانی حداقل یکبار نام محله پونک را شنیده است. پونک از محله‌های پرطرفدار تهران ب…