خانه همه عناوین تصویب لایحه CFT چه تاثیری بر بازار مسکن دارد؟

تصویب لایحه CFT چه تاثیری بر بازار مسکن دارد؟

۰
0

تصویب لایحه CFT چه تاثیری بر بازار مسکن دارد؟ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس می گوید: تصویب لایحه CFT و مدیریت و کنترل عوامل داخلی باعث می‎شود تا قیمت زمین و آپارتمان تا پایان سال ۹۷ تا ۳۰ در صد کاهش یابد.

تصویب لایحه CFT چه تاثیری بر بازار مسکن دارد؟

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین ، صدیف بدری اظهار داشت: در پی افزایش شدید قیمت‌ها در بازار مسکن به ویژه در ماه‎های خرداد و تیر امسال ، ساخت و خرید و فروش آپارتمان وارد دوره رکود تورمی شده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با اشاره به آثار روانی افزایش نرخ ارز، گفت: اینکه گفته می شود تحریم‌ها موجب نوسان های اقتصادی به خصوص در حوزه مسکن شده است چندان دقیق نیست چرا که نوسان های نرخ ارز و رشد شدید نقدینگی از یک سو و رها شدن بازار مسکن که وزارت راه و شهرسازی متولی کنترل و نظارت بر آن است از سوی دیگر باعث رشد  شدید قیمت مسکن طی چند ماه گذشته شد.

وی افزود: مشکلات نظام بانکی بین الملل و بهانه کردن تحریم ها از سوی این موسسات از گذشته وجود داشت، اما تاثیرات داخلی بر بازار اقتصادی به خصوص بازار مسکن ناشی ازنبود برنامه‎ریزی و همچنین ضعف نظارتی مجلس و سایر دستگاه های نظارتی و اجرایی بود  که به افزایش سطح عمومی قیمت‎ها منجرشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، تصویب لایحه CFT را موجب بسته شدن بسترهای سوء استفاده فرصت طلبان داخلی و بین المللی دانست و افزود: «معتقدم با تصویب CFT و اجرای آن، بخش مسکن به خواب می رود و قیمت‌ها ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می‎یابد اما این تعدیل با اوج گرفتن قیمت‌ها در این بخش متناسب نیست و توان خرید مردم با این گرانی های افسار‎گسیخته روز به روز کمتر می‎شود

بیشتر ببینید در همه عناوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

رکود بازار مسکن در مناطق پایتخت

رکود در بازار مسکن تهران برحسب موقعیت منطقه‌ای معاملات،‌ شدت متفاوت پیدا کرده است. تفاوت چ…