خانه خبر و گزارش توصیه های دلتا برای خرید و اجاره ملک خرید آپارتمان در زعفرانیه ؛ تجربه‎ زندگی متفاوت

خرید آپارتمان در زعفرانیه ؛ تجربه‎ زندگی متفاوت

۰
0
زعفرانیه یکی از مناطق شناخته شده پایتخت است.
خرید آپارتمان در زعفرانیه

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید علت نام‎گذاری منطقه‎ی زعفرانیه تهران چه بوده است. مخصوصاً اگر قصد خرید آپارتمان در این خیابان زیبا را داشته باشید، دانستن این اطلاعات برای‎تان جذاب‎تر نیز خواهد بود. بنابر ذکر برخی از منابع، زعفرانیه یکی از نام‎های دوران قاجار است و عده‎ای نیز بر این عقیده‎اند که چون کاخ سعدآباد در این منطقه به رنگ زعفرانی بوده است، به تدریج به وسیله مردم زعفرانیه نام گرفته است، زیرا کسانی که می‎خواستند به این منطقه بروند، برای پیدا کردن آدرس درست و دقیق، نشانیِ این کاخ زعفرانی رنگ را می‎دادند، که در آن زمان مشهورترین سازه‎ی منطقه بوده است.

به همین دلیل از گذشته‎های بسیار دور و پس از تشکیل محله زعفرانیه، به این نام خوانده شده است، لازم به ذکر است که تا اوایل سده‎ی چهارده هجری هیچ اثری از این محله وجود نداشت، و حتی به خیال مردم آن زمان هم نمی‎رسید که روزی در آن زمین‎های خالی، چنین محله‎ی زیبایی پا بگیرد.

موقعیت جغرافیایی و ویژگی های محلی

به گزارش مجله دلتا، زعفرانیه از شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به خیابان ولیعصر و محمودیه، از شرق به تجریش و از غرب به رودخانه ولنجک محدود می‌شود و به علت همجواری با کوهپایه‎های البرز، دارای هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر است. اما طبیعتاً این تنها عامل پیشرفت زمین‎های این اطراف در گذر زمان نیست، بلکه وجود کاخ سعد آباد، عمارت تماشاگه زمان، رصد خانه زعفرانیه و بسیاری از مراکز تفریحی و علمی موجود در منطقه نیز در این رشد و تعالی بی تاثیر نبوده‎اند.

خرید آپارتمان در زعفرانیه

همچنین خیابان زعفرانیه از جمله‎ی آن دسته از خیابان‎های مهم تهران است که به‎عنوان پایتخت کشور، سفارت‎های بی‎شماری مانند سفارت کشور آفریقای جنوبی، برزیل، یمن، ویتنام، غنا و بلاروس را در خود جای داده و فضای فرهنگی بسیار مناسبی را برای محیط نامبرده ایجاد کرده است.

اما از تمام این توصیف‎های زیبا که بگذریم، خرید آپارتمان در زعفرانیه و زندگی در چنین محیطی می‎تواند اتفاق لذت بخشی را در زندگی هر فرد رقم بزند. حتی اگر شما فرزندانی دارید که در حال تحصیل در مقاطع مختلف هستند، باز هم جای هیچ‎گونه نگرانی نیست، زیرا در این خیابان با وجود مدارس متعدد دخترانه و پسرانه مانند مدرسه‎ی شهید فرهنگیان، سمیه، فارابی و بسیاری دیگر، تمام نیاز فرزندان شما از بابت تحصیل رفع خواهد شد.

مراکز تجاری و تفریحی زعفرانیه

مرکز تجاری پالادیوم

مجتمع تجارى بامیک

مجتمع تجاری پیرامید

تجاری اداری میلان

مجتمع زعفرانیه پلازا

موقعیت ‎های خرید آپارتمان در زعفرانیه :

زعفرانیه
174 متر 3 اتاق1 سال ساختطبقه 5مشاهده جزئیات ملک
زعفرانیه
156 متر 3 اتاقنوسازطبقه 5مشاهده جزئیات ملک
زعفرانیه
150 متر 3 اتاق نوسازطبقه 3مشاهده جزئیات ملک
زعفرانیه
160 متر 3 اتاقنوسازطبقه 6مشاهده جزئیات ملک

برای دیدن املاک بیشتر در زعفرانیه به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در توصیه های دلتا برای خرید و اجاره ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.