خانه یادداشت روز میزان افزایش قیمت خرید مسکن نسبت به سال قبل چقدراست؟

میزان افزایش قیمت خرید مسکن نسبت به سال قبل چقدراست؟

۰
1

میزان افزایش قیمت خرید مسکن نسبت به سال قبل چقدراست؟

با شروع موج گرانی در بازارمسکن طی ماه‎های گذشته مردم به دنبال خرید خانه‎هایی می‎گردند که حداقل با توان اقتصادی آنها برابری داشته باشد. از این رو، اغلب خرید و فروش های این حوزه در طول ماه‎های گذشته به واحدهای متراژ پایین و قدیمی سازتعلق گرفته است. اما نکته‎ی مهم اینجاست که آمار و گزارش‎های برخی از منابع موثق نشان می‎دهد که قیمت هریک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در مناطق تهران به نسبت سال گذشته دستخوش تحولاتی شده و از این افزایش قیمت‎ها بی‎بهره نمانده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبر آنلاین، گزارش اخیربانک مرکزی مربوط به مردادماه امسال در رابطه با تحولات قیمت مسکن نشان می‎دهد که، متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۷.۴ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۱ و ۶۲.۱ درصد افزایش داشته و نمودار زیر نشان دهنده‎ی این اتفاق است.

 

میزان افزایش قیمت خرید مسکن نسبت به سال قبل چقدر است؟

اما به رغم این گرانیها هنوز هم در برخی از مناطق تهران آپارتمان‎هایی با قیمت‎های نسبتا مناسب می‎توان پیدا کرد. خانه‎ای که با بودجه خانوار هماهنگی بیشتری داشته و بتواند سرپناهی امن را برای آنان به ارمغان بیاورد.

در همین ارتباط بخوانید:

آپارتمانهای متری ۵ میلیون تومان در کدام مناطق تهران واقع شده‎اند؟(+جدول)

شرایط دریافت وام مسکن چیست؟

خرید آپارتمان در ولنجک؛ محله‎ای خوب برای یک زندگی آرام(+جدول)

بیشتر ببینید در یادداشت روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

با ۲۲ میلیون تومان، وام ۲۴۰ میلیونی مسکن دریافت کنید

اوراق مسکن در دی‌ماه سال 98 به ارزش ۴۶ هزار تومان داد و ستد می‌شود و زوج‌های تهرانی می‌توا…