خانه همه عناوین ساخت‎و‎ساز، راهکار حل مشکلات بخش مسکن

ساخت‎و‎ساز، راهکار حل مشکلات بخش مسکن

۰
0

ساخت‎و‎ساز، راهکار حل مشکلات بخش مسکن است. رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این مطلب گفت: پروژه ساخت مسکن‎مهر بصورت انبوه باعث شد جو روانی بازار مهار شود. وی افزود: به جای حل مشکلات بخش مسکن، چهار سال است که سرگرم امور منازل خالی شده‎ایم .

ساخت‎و‎ساز، راهکارحل مشکلات بخش مسکن

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین ، مصطفی‌قلی خسروی با بیان این که درحوزه مسکن نمی‎شود فقط یک مولفه را درنظر داشت افزود: بیش از۱۷۰ شغل کلیدی وابسته به مسکن است که مشکلاتی بسیار دارند اما به جای حل این مشکلات حدود چهار سال است که سرگرم رسیدگی به امور منازل خالی شده‎ایم.

وی با اشاره به این ‌که بورس، ارز، طلا و حامل های انرژی بر قیمت مسکن به ویژه برای سازنده‎ها تاثیر می‎گذارد، تصریح کرد: وقتی معیار قیمت دلار و ارز باشد با بالا رفتن قیمت ارز، افزایش قیمت‎مسکن را هم درپی خواهد داشت .

وی با بیان اینکه دولت در بخش مسکن مجری خوبی نیست اما می‎تواند ناظر خوبی باشد، تصریح کرد:در شرایط اقتصادی نامناسب ، دولت باید به مردم تسهیلات بدهد و اجرای طرح مسکن اجتماعی و اجاره‎ای را آغاز کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به اینکه ساختمان‎سازی در کشور هنوز سنتی است در حالی که باید به سمت صنعتی‎سازی رفته و بخش اجاره را فعال کنیم و این جز با اجرای طرح مسکن اجاره‎ای امکان پذیر نیست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید برتقویت این صنف افزود: ۱۲۴ هزارمشاور املاک با ظرفیت بسیار بالا درکشور فعالیت می‎کنند.

بیشتر ببینید در همه عناوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

با ۲۲ میلیون تومان، وام ۲۴۰ میلیونی مسکن دریافت کنید

اوراق مسکن در دی‌ماه سال 98 به ارزش ۴۶ هزار تومان داد و ستد می‌شود و زوج‌های تهرانی می‌توا…