خانه همه عناوین اجاره‎خانه، بیش از حد افزایش یافته‎است!

اجاره‎خانه، بیش از حد افزایش یافته‎است!

۰
0

اجاره‎خانه بیش از حد افزایش داشته است. اگر چه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‎است طرح‌هایی برای کنترل رشد اجاره‎بها در دستور‎کار دارد، اما فعالان بازار برخوردهای تعزیری را بی‌فایده می‎دانند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، برغم برگزاری همایش تلاش وزارت راه و شهرسازی برای کنترل بازار اجاره‎بها اما آنچه در عمل روی داد، افزایش روزافزون نرخ اجاره‎خانه با وجود تثبیت قیمت مسکن در بخش خرید و فروش است.

افزایش اجاره‎خانه

آپارتمان‎های اجاره‎‎ای مناسب، کم  و گران است

برخی از شهروندان با اشاره به افزایش تقریبا زیاد نرخ قراردادهای اجاره در سه هفته گذشته می‎گویند: اگرچه بسیاری از آپارتمان‎های موجود از نظر امکانات مانند آسانسور، پارکینگ و محله مناسب خانوار، قابل قبول هستند ، اما بسیار گرانند و اگر قیمت اجاره ماهانه آپارتمانی نیز مناسب باشد، به دلیل آن است که بدون آسانسور و پارکینگ است.

قیمت‎های نجومی واحد‎های مسکونی در محله‎های اداری و تجاری

یکی از مشاوران املاک دریکی از مناطق به نسبت گران‎قیمت تهران در خیابان شهید بهشتی گفت: این محله اداری و تجاری ، با استقبال بسیار زوج‎های جوان کارمند و تحصیلکرده که تمایل داشتند محل سکونتشان نزدیک محل کارشان باشد رو به رو است .اما آنها وقتی از قیمت ها با خبرمی‎شوند، ترجیح می‎دهند در مناطق دورتر یا ارزان تر سکونت کنند.

او با بیان اینکه در کمتر از یک ماه اخیر باز هم شاهد افزایش اجاره ها در محلات و مناطق پُرطرفدار  پایتخت بوده‎ایم، افزود: از دیگر علل افزایش اجاره‎بها، مبهم بودن آینده بازارمسکن است که سبب شده بسیاری از موجران که در سال‎های گذشته در پی مستأجر می‎دویدند، امسال از عرضه ملک خود برای اجاره خودداری می‎کنند که این موضوع سبب کم‎شدن آپارتمان های اجاره‎ای و در نهایت افزایش متقاضیان شده است.

فاصله زیاد درآمد مستأجران با رشد اجاره‎بها

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران درباره افزایش اجاره‎ها در روزهای اخیر گفت:  قیمت خانه اصلی‎ترین شاخص تعیین اجاره‎بهاست و قیمت ها نیز نزدیک به ۵۵ درصد در مقایسه با پارسال افزایش داشته است، بنابراین موجران هم توقع دارند ا‎جاره‎بهای  واحدهای مسکونی شان متناسب با قیمت مسکن افزایش یابد .

حسام عقبایی افزود: ازسوی دیگر درآمد مستأجران متناسب با رشد قیمت در بازار رهن و اجاره نیست. به این معنا که نمی‎توانند درآمد خود را با میزان افزایش اجاره بها تطبیق دهند.

احتمال کاهش قیمت‎ها در مهرماه

عقبایی با بیان اینکه گزارش‎هایی دریافت کرده‎ایم که اجاره‎بها بیشتر از آنچه گفته می‎شود، افزایش یافته است افزود: دلیل این رویداد قرار گرفتن در فصل جا بجایی خانوارهاست که از اواخر خرداد آغاز شده و تا نیمه های شهریور طول می‎کشد و این روند افزایش اجاره ها تا پایان فصل جا بجایی ها ادامه می‎یابد.

وی تأکید کرد: پیش بینی می‎شود همزمان با آغاز مهر ماه، تا ۱۵ درصد از نرخ اجاره‎بها نسبت به تابستان کاسته شود.

بیشتر ببینید در همه عناوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

ودیعه مسکن مستاجران را دولت می‌پردازد

ودیعه مسکن مستاجران را دولت می پردازد، وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب گفت: مبلغ تسهیل…