خانه همه عناوین معاملات مسکن پایتخت روند نزولی دارد!

معاملات مسکن پایتخت روند نزولی دارد!

۰
0

معاملات مسکن در کشور در تیرماه امسال در حالی افزایش یافته که قراردادهای اجاره خانه بسیار کم شده است.

معاملات مسکن

رئیس اتحادیه املاک تهران روز شنبه با بیان این مطلب یادآور شد: تیرماه پارسال 71 هزار و 927 قرارداد اجاره در دفاتر مشاوران املاک تنظیم شد که امسال با 2 درصد کاهش به 70 هزار و 340 مورد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

اجاره خانه با لایحه دولت؛ سروسامان می‎گیرد

گزارش مجله دلتا به نقل ازاقتصادآنلاین حاکیست؛ مصطفی قلی خسروی افزود: در تیرماه امسال 139 هزار و 195 قرارداد مبایعه و اجاره نامه در دفاتر مشاوران املاک سراسر کشور ثبت شده که در مقایسه با همین مدت درسال 96، 10 درصد افزایش نشان می‎­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­دهد.

او اظهار داشت: تیر ماه امسال در مجموع 67 هزار و 331 قرارداد مبایعه نامه برای دریافت کد رهگیری در دفاتر مشاوران املاک کشور ثبت شد که در مقایسه با همین مدت درسال گذشته که 53 هزار و 492 مورد بود؛ 26 درصد افزایش داشته است.

 بازار مسکن  پایتخت روند نزولی دارد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه خرید و فروش و اجاره خانه در تیرماه امسال در تهران روند نزولی داشته است گفت: آمارها نشان می­­­­­­­­‎دهد که تعداد قراردادهای اجاره و خرید و فروش ملک در پایتخت در مجموع 35 هزار و 538 مورد بوده که در مقایسه با تیرماه سال گذشته 9 درصد کمتر شده است.

مصطفی قلی خسروی از کاهش خرید و فروش خانه در پایتخت نیز خبر داد و گفت: در تیرماه 15 هزار و 442 قرارداد مبایعه نامه در دفاتر مشاوران املاک تهران به ثبت رسید که در مقایسه با تیرماه سال گذشته 15 درصد کاهش داشته است.

او خاطر نشان کرد: همچنین در تیرماه گذشته 19 هزار و 804 قرارداد اجاره خانه در شهر تهران به ثبت رسید که در مقایسه با پارسال 4 درصد کاهش نشان می­‎دهد.

بنا بر این گزارش؛ آماری که بانک مرکزی اعلام کرده حاکیست میزان معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در چهار ماه نخست امسال 52 هزار و 600 واحد بوده که در مقایسه با همین مدت در سال گذشته 1.7 درصد افزایش داشته است.

با این حال شمار خرید و فروش آپارتمان‎های مسکونی شهر تهران در مقایسه با خرداد و تیرماه پارسال به ترتیب 9.2 و 7درصد کاهش یافته است.

درنخستین ماه تابستان 97 متوسط قیمت خرید و فروش آپارتمان مسکونی در شهر تهران به 69 میلیون و 700 هزار ریال رسید که نسبت به ماه خرداد 7.1 درصد افزایش داشته است.

بیشتر ببینید در همه عناوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.