ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی قیمت مسکن باز هم رکورد زد!

قیمت مسکن باز هم رکورد زد!

۰
0
دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گزارش بازار مسکن تهران در تیرماه امسال را اعلام کرد.
قیمت مسکن در تیر ماه

دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت مسکن در تیر ماه را به ازای هر متر مربع ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش مجله دلتا میانگین قیمت مسکن در تیر ماه به ازای هر متر مربع ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۱۰۰ تومان رسید که در مقایسه با ماه گذشته رشد ۱۰ درصدی و در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته (تیرماه ۹۸) رشد ۵۴.۱ درصد داشته است.

در این ماه، گران‌قیمت‌ترین قیمت مسکن در تهران به منطقه یک با میانگین قیمت هر مترمربع ۴۵ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان اختصاص داشته است. این در حالی است که ماه گذشته میانگین هر متر مسکن در این منطقه ۴۲ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده بود.

منطقه سه نیز در تیرماه امسال با میانگین هر متر ۳۸ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان معادل ۵ میلیون تومان در مقایسه با ماه گذشته رشد قیمت داشته است.

ارزان‌ترین منطقه پایتخت، منطقه ۱۸ با میانگین هر متر مربع ۹ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان و پس از آن منطقه ۲۰ با میانگین قیمت ۹ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است.

همچنین در این ماه، بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ با هزار و ۹۳۸ مورد و پس از آن مناطق ۴ و ۲ به ترتیب هزار و ۱۱۹ و هزار و ۷۹ معامله مسکن قرار داشته است. کمترین تعداد معاملات مسکن را منطقه ۱۹ با ۷۳ مورد از آن خود کرده و در عین حال میانگین قیمت در این منطقه (۱۹) ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان برآورد شده است.

ارزش ریالی معاملات مسکن در تیرماه امسال نیز ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده که این شاخص در تیرماه سال گذشته ۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان تعیین شده که رشد ۳۵۸ درصدی ارزش معاملات در تیرماه رقم خورده است. ضمن اینکه در ۴ ماه ابتدایی امسال ۶۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان ارزش ریالی کل معاملات مسکن برآورد شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “وام اجاره مسکن به کدام مستاجران تعلق می‌گیرد؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

ماجرای رهن دلاری خانه در شمال تهران

در حالی که اغلب مستاجران به دنبال دریافت وام ودیعه اجاره مسکن برای تهیه خانه هستند فرایند …

پیشنهاد سردبیر

اثبات رابطه نامشروع از طریق پیامک

رابطه نامشروع از طریق پیامک؛ اثبات و مجازات

بسیاری از افرادی که مورد خیانت قرار می‌گیرند، برایشان اهمیت زیادی دارد که بتوانند آن را اثبات کنند. از جمله انواع رایج رابطه نامشروع، رابطه‌ پیامکی است که پیگیری و اثبات آن، امکان پذیر است.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک