ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی وام اجاره مسکن به کدام مستاجران تعلق می‌گیرد؟

وام اجاره مسکن به کدام مستاجران تعلق می‌گیرد؟

۰
0
به نظر می‌رسد با پرداخت وام اجاره مسکن، از 2 میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار نیازمند کمک‌های دولت، حدود ۹۰۰ هزار خانوار پوشش‌دهی شوند.
شروط دریافت وام کمک ودیعه

عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌های دولتی در بخش مسکن یا به عبارتی سبز بودن فرم «ج»، عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن از شروط دریافت وام کمک ودیعه اجاره مسکن است.

به گزارش مجله دلتا کسانی که متقاضی دریافت وام ودیعه اجاره مسکن هستند نباید قبلاً از تسهیلات یارانه ای دولت استفاده کرده و فرم «ج» آنها نباید قرمز باشد. بر این اساس، افرادی که مسکن مهر دریافت کرده یا متقاضی طرح اقدام ملی مسکن هستند از شمول دریافت وام ودیعه خارج می‌شوند.

پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام این خبر افزود: از شنبه (۴ مردادماه) ثبت‌نام پیامکی دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن آغاز شده است و تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه (۹ مرداد) ادامه خواهد یافت. متقاضیان این تسهیلات باید کد ملی سرپرست خانوار را به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ پیامک ‌کنند. همزمان فرآیند پالایش آغاز شده و از بین افرادی که پیامک ارسال کرده‌اند دعوت می‌شود به سایت اقدام ملی مسکن به نشانی TEM.MRUD.IR مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل کنند. در نهایت افراد واجد شرایط به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص مدارک لازم برای دریافت وام از بانک‌های عامل تعیین شده از سوی بانک مرکزی، گفت: تلاش بر این است که حداقل وثیقه از افراد واجد شرایط، دریافت شود.

وام ودیعه مسکن

اصلانی ادامه داد: از تاریخ مصوبه ستاد ملی کرونا که چهارم مرداد است اجاره‌نامه‌ها مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند. فرآیند پایش از طریق کد ملی افراد آغاز شده است. اما به شکل دقیق تر اطلاعات افراد تحت تکفل سرپرست خانوار نیز پایش خواهد شد.

وی درباره آغاز پرداخت تسهیلات وام اجاره  مسکن، گفت: تلاش این است که قبل از پایان مرداد بتوانیم افراد را به بانک‌های عامل معرفی کنیم. آنچه ملاک عمل قرار خواهد گرفت مستاجرانی است که بعد از چهار مرداد اجاره نامه تنظیم کرده‌اند که این افراد مشمول دریافت کمک ودیعه مسکن می‎شوند.

اصلانی با اشاره به اینکه میزان این وام از صندوق توسعه ملی تامین می‌شود، توضیح داد: بخشی از این وام می‌تواند در حوزه مشاغل صرف شود تا توانمندی خانوار در حوزه کسب درآمد افزایش یابد و افراد از پرداخت اجاره خود برآیند.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “آخرین مهلت ثبت‌نام وام اجاره” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

ماجرای رهن دلاری خانه در شمال تهران

در حالی که اغلب مستاجران به دنبال دریافت وام ودیعه اجاره مسکن برای تهیه خانه هستند فرایند …

پیشنهاد سردبیر

اثبات رابطه نامشروع از طریق پیامک

رابطه نامشروع از طریق پیامک؛ اثبات و مجازات

بسیاری از افرادی که مورد خیانت قرار می‌گیرند، برایشان اهمیت زیادی دارد که بتوانند آن را اثبات کنند. از جمله انواع رایج رابطه نامشروع، رابطه‌ پیامکی است که پیگیری و اثبات آن، امکان پذیر است.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک