ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی متقاضیان آپارتمان‌های ۵۰ متری مراقب باشند!

متقاضیان آپارتمان‌های ۵۰ متری مراقب باشند!

۰
0
تب افزایش قیمت پیشنهادی مسکن که در بخش‌هایی از بازار مشاهده می‌شود، در بازار املاک نقلی نیز مشهود است.

نگاهی به آگهی فروش آپارتمان‌ ۵۰ متری و کوچک متراژ در بازار مسکن نشان می‌دهد که قیمت این واحدهای نقلی در مناطق مصرفی و پرتقاضا بالا رفته است؛ این در حالی است که متقاضیان انتظار دارند بتوانند با بودجه کمتری خانه‌دار شوند.

به گزارش مجله دلتا هم‌اکنون سطح بودجه متقاضیان خرید آپارتمان‌های تا ۶۰ مترمربع عموما زیر یک میلیارد تومان است اما در تعدادی از محله‌های متوسط و بعضا متوسط به پایین شهر، یافتن آپارتمان با این ویژگی در حدود یک میلیارد تومان میسر است. البته هر منطقه از قاعده قیمت‌گذاری متفاوتی پیروی می‌کند اما نکته قابل‌توجه این است که برخی از فروشنده‌های مسکن، اصرار دارند قیمت‌های یک میلیارد تومانی یا بیشتر برای املاکی اعلام کنند که تا یکی دو هفته اخیر نیز قیمت عرضه آنها متفاوت بوده است.

واسطه‌های ملکی اصرار به افزایش قیمت را که در بخش‌های مختلف بازار از جمله بازار آپارتمان‌های نقلی مشهود است، بیش از هر چیز به نوسان قیمت ارز نسبت می‌دهند و معتقدند صف خریداران واقعی در این سطوح قیمتی بسیار کوتاه است و عده کمی را می‌توان خریدار واقعی نامید.

در عین حال قیمت‌های مطلوب‌تر و به سطوح واقعی (قیمت آخرین معاملات انجام شده) نزدیک‌تر هم در بازار مسکن نقلی کم نیست. آپارتمان‌های ۱۰ سال ساخت به بالا اغلب در محدوده قیمتی معقول هر منطقه قرار دارند اما در مورد آپارتمان‌های نوساز، انتظار افزایش قیمت در میان برخی فروشنده‌ها شکل گرفته و انجام خرید قطعی در این بازار را دشوار کرده است. هشدار واسطه‌های ملکی به خریداران مسکن این است که مراقب قیمت‌های پرت که به بهانه تغییر نرخ دلار توسط فروشنده‌ها اعلام می‌شود، باشند و پیش از انجام خرید از وضعیت آخرین قیمت‌های منطقه اطلاع کافی پیدا کنند.

در جدول زیر جدیدترین آگهی فروش آپارتمان‌ ۵۰ متری ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

آپارتمان نقلی

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “تفاوت قیمت مسکن در مناطق گران و ارزان تهران” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران

طبق بررسی‌ها واحدهای تا پنج سال ساخت از نظر عمر بنا، منطقه ۵ از نظر توزیع منطقه‌ای معاملات…

پیشنهاد سردبیر

دیدنی های ونیز

ونیز؛ شهر روی آب

حتما تا به حال نام شهر ونیز را به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان بارها شنیده‌اید. ونیز به " شهر روی آب" معروف است و از برترین مقاصد گردشگری ایتالیا به شمار می‌رود. این شهر به خاطر هنر و معماری با شکوه خود در خاطر گردشگران بسیاری مانده است.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک