ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی رونق بازار آپارتمان‌های چند سال ساخت

رونق بازار آپارتمان‌های چند سال ساخت

۱
0
جنس جدید عرضه در بازار مسکن پایتخت، این روزها به سمت آپارتمان‌های قدیمی‌ساز رفته است.

بررسی تازه‌ترین آگهی فروش آپارتمان‌ در شهر تهران حاکی از تغییر جنس عرضه آپارتمان در پایتخت است؛ به‌طوری‌که اغلب آپارتمان‌های  عرضه‌شده، کهنه‌ساز بوده و حتی سهم قابل توجهی از آنها را آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت به بالا تشکیل می‌دهد.

به گزارش مجله دلتا در حالی که همواره بیشترین سهم معاملات ماهانه مسکن به لحاظ سن بنا مربوط به آپارتمان‌های کلیدنخورده تا پنج سال ساخت است، اما جنس عرضه در هفته‌های سپری شده از بهار با نوع تقاضای غالب همیشگی تفاوت دارد. در واقع جنس متفاوت عرضه‌کنندگان در بازار مسکن خرداد به این ترکیب سنی در فایل‌های فروشی موجود منجر شده است.

یک گروه از عرضه‌کنندگان آپارتمان فروشی در بازار، سرمایه‌گذاران ملکی سال‌های ۹۶ و ۹۷ هستند که نقدینگی خود را در آن مقطع زمانی به ملک تبدیل کردند. آنها تصور می‌کردند همچون دوره قبلی رکود – رونق، باید دست‌کم سه، چهار سال منتظر بمانند تا بتوانند با عایدی قابل قبول، ملک خود را به فروش بگذارند. این در حالی است که وضعیت کنونی بازار مسکن با شرایط سال‌های گذشته تفاوت بنیادی دارد، به این ترتیب که بهار ۹۹ تورم ملکی در حالی دامنه‌دار شده که تقاضای مصرفی بازار مسکن را ترک کرده و تعداد معاملات تنزل زیادی نسبت به ماه‌های مشابه سال گذشته پیدا کرده است.  در واقع به‌رغم اینکه بازار مسکن هنوز وارد دوره رونق معاملات نشده، اما یک گروه از سرمایه‌گذاران ملکی درصدد فروش املاک خود برآمده‌اند. آنها با مشاهده قیمت‌های پیشنهادی فروش بالا که عمدتا توسط سفته‌بازان در بازار مسکن مطرح شده است، با این تصور که می‌توانند عایدی قابل توجهی کسب کنند، قصد فروش و تبدیل دارایی کرده‌اند.

هر چند مشخص نیست در این شرایط بازارهای جایگزین همچون ارز، طلا و بورس چه سرنوشتی خواهند داشت، اما برخی خریداران سرمایه‌ای ملک تصمیم به ترک این بازار گرفته‌اند. البته واسطه‌های ملکی معتقدند این افراد، سرمایه‌گذاران بزرگ و همیشگی بازار مسکن نیستند، بلکه افرادی هستند که نقدینگی محدود خود را در دوره اوج رونق معاملات به ملک تبدیل کردند و شاید این معامله، تنها خرید سرمایه‌ای ملک از سوی آنها باشد که تاکنون انجام داده‌اند.

در جدول زیر جدیدترین آگهی فروش آپارتمان‌ در شهر تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

مظنه خرید آپارتمان تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “دست به دست شدن مسکن مهر توسط دلالان” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

یک نظر

  1. روزبهانی

    ۲۴ خرداد، ۱۳۹۹ در ۸:۴۴ ق٫ظ

    قیمتهای آپارتمان بیش ازحد بالا رفته وباعث رکود شده

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

آخرین تحولات بازار مسکن شهر تهران

طبق بررسی‌ها واحدهای تا پنج سال ساخت از نظر عمر بنا، منطقه ۵ از نظر توزیع منطقه‌ای معاملات…

پیشنهاد سردبیر

دیدنی های ونیز

ونیز؛ شهر روی آب

حتما تا به حال نام شهر ونیز را به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان بارها شنیده‌اید. ونیز به " شهر روی آب" معروف است و از برترین مقاصد گردشگری ایتالیا به شمار می‌رود. این شهر به خاطر هنر و معماری با شکوه خود در خاطر گردشگران بسیاری مانده است.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک