خانه یادداشت روز خرید آپارتمان در الهیه ؛خانه ای در بهترین منطقه‎ تهران

خرید آپارتمان در الهیه ؛خانه ای در بهترین منطقه‎ تهران

۰
0
الهیه یکی از محله‎های لوکس و اعیان‎نشین تهران است.
خرید آپارتمان در الهیه

منطقه الهیه یکی از مناطق خوش آب و هوای پایتخت است که از شمال به رشته کوه البرز، از غرب به رودخانه درکه، از جنوب به بزرگراه‌های شهید چمران و آیت‌الله صدر و از شرق به جاده لشکرک و پارک جنگلی قوچک محدود می‌شود و دارای خیابان‎های مهم و متعددی است که از مهمترین آنها می‎توان به خیابان فرشته اشاره کرد.

الهیه کجاست؟

این منطقه که در گذشته به نام خور آذین خوانده می‎شد، متعلق به محترم الدوله، همسر امین الدوله بوده که بعدها به الهیه تغییر نام داده و طی سال‎های گذشته به یکی از محدوده‎های بسیار خوب برای برج سازی تبدیل شده است.

براساس ذکر برخی از منابع در گذشته این منطقه دارای 3 باغ بسیار وسیع به نام‎های باغ شرکت نفت، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه بوده است.

باغ شرکت نفت متعلق به میرزا محمد امین دفتر، مستوفی خمسه بود. او در آنجا باغ پرورش گل احداث کرده بود که پس از مرگش به همسرش فاطمه خانم دختر آصف الدوله، والی خراسان رسید. وی هم آنجا را به شرکت نفت ایران و انگلیس فروخت.

به گزارش مجله‎ دلتا این منطقه یکی از خیابان‎های مرفه‎نشین منطقه 1 تهران با خانه‎هایی خوش ساخت و برج‎هایی سر به فلک کشیده است، که موقعیت خوبی را برای خرید آپارتمان در الهیه به‎وجود آورده است. اما یکی از مواردی که باعث شده این خیابان از اهمیت ویژه‎ای برخوردار باشد، وجود ساختمان‎های دیپلماتیک متعدد و همچنین زندگی اتباع خارجی بی‎شمار در این بخش از تهران است.

از مهمترین سفارتخانه‎های این محله می‎توان به سفارتخانه‌های دانمارک، سوئیس، فنلاند، بلژیک، مالزی، باغ‌های سفارت روسیه، مصر، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه اشاره کرد.

از خیابان‎های مهم مجاور با الهیه نیز می‎توان به خیابان‎هایی همچون مهدیه، خزر، شریفی منش، جردن و بسیاری دیگر اشاره کرد، که در تکمیل امکانات محلی نقش بسزایی دارند.

دسترسی ها

اتوبان صدر و مدرس جزو دسترسی‎های اصلی این محله به حساب می‎آیند، اما در کنار این بزرگراه‎ها، وجود ایستگاه متروی قیطریه، تجریش و صدر نیز راه عبور و مرور اهالی منطقه را هموار کرده‎ است.

همچنین در خیابان الهیه نیز همچون سایر محله‎های تهران خطوط اتوبوس شهری و تاکسی‎های خطی نیز بار عظیم شلوغی این محدوده را به دوش می‎کشند.

مراکز تجاری و خرید

  • بوتیک مال ملل
  • مرکز خرید سام سنتر
  • مجتمع تجاری اداری مدرن الهیه
  • مرکز خرید کویین سنتر

سخن آخر

این منطقه در کنار خانه‎های ویلایی قدیمی، دارای آپارتمان‎های جدید و مدرنی است که با متراژ و قیمت‎های متفاوت، بستر مناسبی را برای خرید خانه فراهم کرده‎ است. اما آنچه که اهمیت بیشتری دارد، اصالت موجود در این محدوده و دسترسی‎های محلی خوب آن است.

در این گزارش از سری گزارش‎های مجله دلتا سعی داریم تا جدیدترین آپارتمان‎های خیابان الهیه را برای خرید به شما معرفی کنیم.

موقعیت های خرید آپارتمان در الهیه :

الهيه
215 متر 3 اتاق10 سال ساخت طبقه 2مشاهده جزئیات ملک
الهیه، ماهرو
150 متر 2 اتاق9 سال ساخت طبقه 4مشاهده جزئیات ملک
الهیه، اكبری
190 متر 3 اتاقنوساز طبقه 4مشاهده جزئیات ملک
الهيه
230 متر 3 اتاق7 سال ساخت طبقه 11مشاهده جزئیات ملک

برای تماشای املاک بیشتر در الهیه به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.