خانه همه عناوین معاملات آپارتمان در کشور افزایش و در تهران کاهش یافت

معاملات آپارتمان در کشور افزایش و در تهران کاهش یافت

۰
0

مبایعه نامه های ثبت شده درخرداد ماه امسال با 21 درصد افزایش به 68 هزارو 244 مبایعه نامه  رسید.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اعلام این خبرهمچنین ،به کاهش قراردادهای اجاره دربازار املاک کشور اشاره کرد و گفت درخردادماه گذشته 60 هزار و 141 قرارداد اجاره در دفاتر مشاواران املاک تنظیم  و کد رهگیری آن ها دریافت شد که این میزان در مقایسه با خرداد ماه پارسال 20 درصد کاهش داشته است .

مبایعه نامه

به گزارش مجله دلتا به نقل ازایرنا ، مصطفی قلی خسروی افزود: در خرداد ماه امسال درمجموع 129 هزار و 852 قرارداد اجاره و مبایعه نامه برای دریافت کد رهگیری در دفاتر مشاوران املاک کشور ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال  2 درصد کاهش نشان می دهد.

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران ،در خرداد ماه پارسال  در مجموع 132 هزار و 546 قرارداد اجاره و مبایعه نامه در کشور تنظیم شد که 56 هزار و 258 مورد آن مربوط به مبایعه نامه ها و 74 هزار و 938 مورد آن مربوط به اجاره واحدهای مسکونی بوده است.

وی با بیان اینکه خرید و فروش و اجاره آپارتمان درکشور طی خرداد ماه امسال  روند نزولی داشته است، گفت: آمارها نشان می دهد که تعداد قراردادهای اجاره و خرید و فروش آپارتمان درپایتخت نیز کاهش داشته است و همچنان شاهد روند نزولی آن در تهران هستیم .

خسروی با اشاره به آمارکاهش خرید و فروش آپارتمان در تهران اظهار داشت: در خرداد ماه 97 در مجموع 17 هزار و 121 قرارداد خرید و فروش آپارتمان درشهر تهران بسته شد که در مقایسه با سال 96 ، 9 درصد کاهش داشته است .

خسروی اظهار داشت: در خرداد ماه پارسال در شهر تهران در مجموع 22 هزار و 143 قرارداد اجاره ثبت شد که این تعداد قرارداد درخرداد ماه امسال با کاهش 22 درصد، به 17 هزار و 283 مورد رسید.

به نظر می رسد روند معاملات آپارتمان در پایتخت پس از جهش قیمت در اردیبهشت ماه و با وجود ورود به فصل نقل و انتقال ها ، نزولی شده است.معاملات آپارتمان

بیشتر ببینید در همه عناوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.