خانه دکوراسیون مبل مناسب خانه کوچک

مبل مناسب خانه کوچک

۰
4
انتخاب مبل متناسب با فضای خانه یکی از مهمترین اصول دکوراسیون منزل است. به‌همین دلیل در انتخاب مبل مناسب خانه کوچک باید وسواس و دقت به خرج داد.
مبل مناسب خانه کوچک

در دکوراسیون منزل کم متراژ یکی از رایج‌ترین سوالات این است که کدام مبل مناسب خانه کوچک است. در این مطلب از مجله دلتا به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

ویژگی‌های مبل برای خانه کوچک

مبل مناسب خانه کوچک باید سه ویژگی داشته باشد:

 • فضای کمی اشغال و از فضاهای پرت خانه، مثل کنج‌‌ها استفاده کند.
 •  این تصور را در افراد به وجود آورد که فضای کمی اشغال کرده است.
 •  چند منظوره باشد و بتواند نیاز خانه به دیگر وسایل را کم کند.

مبل مناسب خانه کوچک

مبل مناسب خانه کوچک

ما معمولاً مبل‌‌های ال را به صورت مبل‌‌های راحتی نه چندان زیبا و با کیفیت می‎ شناسیم؛ اما امروزه تنوع این مدل مبلمان بسیار زیاد است و هر  فرد با هر سلیقه‌‌ای را می‌‎تواند راضی نگه دارند.

امروزه حتی مبل‌‌های سلطنتی نیز به شکل مبل ال طراحی می‌‎شوند. این مبل‌‌ها از نظر بلندی پایه، تاج‌‌ها و منبت ‎کاری، کاملاً شبیه مدل‌های سبک مبل سلطنتی ساخته شده‌اند با این تفاوت که همچون مبل‌‌های ال در کنار هم قرار می‌‎گیرند اما فقط در دو انتها دو دسته برای مبل‌ها ساخته می‌شود.

هر نوع مبلی را که بپسندید نوع ال آن هم وجود دارد. البته مبلمان ال که به عنوان مبل مناسب برای خانه کوچک انتخاب می‌‎شود، عمق کمی‌دارد و کوتاه است.

اندازه مبل مناسب خانه

اندازه مبل مناسب خانه کوچک

مبلی که به اصطلاح جمع و جور باشد فضای کمتری اشغال می‌کند. می‌‎توانید مبلمانی انتخاب کنید که دارای کمترین انحنا و دسته است. همچنین باید عمق کم و پشتی‎‌های کوتاهی داشته باشد.

رنگ مناسب مبلمان

رنگ مناسب مبلمان

رنگ روشن مبل موجب بازتر به نظر رسیدن فضا می‌شود. همچنین، ساده بودن رنگ‌‌بندی و طرح‌‌بندی مبل‌‌ها، مانع از خفه‌‌تر شدن فضای یک خانه کوچک می‌شود. بنابراین مبل روشن مناسب خانه‌ کوچک است.توجه داشته باشید که سبک مینیمالیستی و حذف انحنای خطوط، موجب خلوتی و ساده‎‌تر شدن فضا می‌شود؛ درنتیجه، فضا را باز و بزرگ نشان می‌دهد.

در دکوراسیون و مبل مناسب خانه کوچک استفاده از خطوط مستقیم بسیار هوشمندانه است. همچنین استفاده از عناصری که نور را انعکاس می‎دهند، مثل سرامیک و ‌های ‎گلس‌ که به درخشان‌تر شدن فضا کمک می‌کند.

می‌توانید برای تهیه مبل مناسب خانه‌های کوچک، به مبل‌های چند منظوره نیز فکر کنید. مسلماً مبلی که تبدیل به تختخواب شود و علاوه‌بر مبلمان به عنوان یک گنجه نیزکاربرد داشته باشد، موجب استفاده بهینه از فضا در خانه‎های کوچک می‎شود.

در وهله اول به نظر می‌رسد که برای استفاده بیشتر از فضا بهتر است که مبل‌‌ها به دیوار بچسبند، اما همیشه این طرز تفکر درست نیست. حتی اگر از این شیوه استفاده کردید بهتر است بین دیوار و مبل‌‌ها یک میز بسیار باریک قرار دهید و از آن برای گذاشتن دکور‌ی‎ها و اشیای کوچک استفاده کنید تا نمای خانه شما زیباتر و چشم‌نوازتر شود.

 تاثیر فرش در دکوراسیون

تاثیر فرش و اندازه و رنگ آن‌را در فضاسازی و هدایت چشم فراموش نکنید. همانطور که رنگ دیوار و مبل اگر روشن باشد خانه را بازتر نشان می‌دهد، رنگ فرش هم از این قاعده مستثنی نیست.

میز عسلی

عسلی و میز جلوی مبل مناسب خانه‌ کوچک

میز جلو مبلی خود را حتی ‎الامکان ظریف انتخاب کرده و بهتر است از میزی استفاده کنید که تاشو است.

همچنین می‌توانید از میزهای جلومبلی چند منظوره مثل پاف‌‌ها استفاده کنید. پاف‌‌ هم می‌تواند گنجه باشد و هم با متصل کردن آن‌ به مبل به صورت یک تخت‌خواب شود. در صورت تمایل می‌توانید روی پاف شیشه یا سینی قرار دهید.

میز جلو مبل می‌تواند ترکیبی از انواع مدل‌های میز عسلی کوچک باشد که با کنار هم قرار گرفتن آن‌ها، یک میز جلو مبلی تشکیل شود.

چنانچه اجزای خانه و وسایل را با کیفیت انتخاب کنید موجب می‌شود تا بیش از آنکه کوچکی خانه به نظر آید، زیبایی و کیفیت خانه به چشم برسد.

 • طراحی حیاط خلوت

  طراحی حیاط خلوت

  به زودی تابستان گرم با روزهای بلند خود از راه می‌رسد و نشستن در فضایی باز و خنک و استراحت …
 • دکوراسیون رنگ قهوه ای

  دکوراسیون رنگ قهوه‌ای و رنگ‌های مکمل آن

  رنگ دیوارها یا مبلمان‌ منزل‌تان قهوه‌ای است و حالا مانده‌ید آن‌را با چه رنگی ست کنید؟ نگرا…
 • دکوراسیون تابستانی منزل

  دکوراسیون تابستانی منزل

  معمولاً با آمدن فصل تازه، علاوه‌بر یک نظافت کلی و اساسی، تغییراتی در دکوراسیون خانه ایجاد …
بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

طراحی حیاط خلوت

به زودی تابستان گرم با روزهای بلند خود از راه می‌رسد و نشستن در فضایی باز و خنک و استراحت …