خانه دکوراسیون اتاق خواب پسرانه، از طراحی تا اجرا

اتاق خواب پسرانه، از طراحی تا اجرا

۰
3
اتاق خواب یکی از اتاق‌های خانه است که هر شخصی مدت زمان زیادی از زندگی خود را در این اتاق می‌گذارند و به همین دلیل نیز باید به دکوراسیون آن توجه ویژه‌ای داشت.
رنگ مناسب برای اتاق پسرانه

وقتی از انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه حرف می‌زنیم اولین رنگی که به ذهن اغلب ما می‌رسد رنگ آبی است. اما اگر قصد دارید که فضای خاص و متفاوتی را برای فرزند خود خلق کنید، وقت آن رسیده که رنگ‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

در این مطلب از مجله دلتا، قصد داریم راجع‌به ایده‌های مختلف دکوراسیون و رنگ مناسب برای اتاق پسرانه مطالبی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

رمز موفقیت در انتخاب یک رنگ مناسب برای اتاق پسرانه انتخاب رنگی است که به نوعی چند منظوره باشد. به این معنا که رنگ انتخابی شما بتواند با وسایل دیگر هم‌خوانی داشته باشد.

اگر کودک شما رنگ خاصی مد نظر دارد که از نظر شما خیلی مناسب نیست، برای خوشحالی او و احترام به خواسته‌اش می‌توانید یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص به رنگ مورد علاقه‌ فرزند خود رنگ کرده و مابقی دیوارها را با رنگی دیگر رنگ‌آمیزی کنید.

یکی از نکاتی که باید در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب پسرانه مورد توجه قرار گیرد موقعیت اتاق است. اتاق‌های شمالی با رنگ‌های ملایم‌تر و البته گرم‌تر، مناسبت بیشتری دارند؛ در مقابل، رنگ‌های سرد برای اتاق‌های جنوبی کارآمدتر محسوب می‌شوند.

فضایی شاد برای بازی کودکان

فضایی شاد برای بازی کودکان

رنگ‌آمیزی اتاق کودکان یک فرصت عالی برای انتخاب چند رنگ متنوع است؛ اما باید حواستان باشد فضا را خیلی با رنگ‌های مختلف شلوغ نکنید. برای رسیدن به یک چیدمان مناسب می‌توانید از ملحفه یا فرش‌های رنگی کمک بگیرید.

طیفی از رنگ‌های مختلف

طیفی از رنگ‌های مختلف

دیوارهای سفید همراه با دکور روشن، کسل‌کننده و بی‌روح به نظر می‌رسد، اما با اضافه کردن طیفی از رنگ‌های مختلف همچون نارنجی روشن، آبی روشن و سبز لیمویی می‌شود به دکور اتاق روح بخشید.

تخت‌خواب‌های مدل‌دار

استفاده از تخت‌خواب‌های مدل‌دار

تخت‌خواب‌های فراوانی در بازار موجود است که به شکل قایق، اتومبیل، هواپیما یا کلبه‌های چوبی طراحی و ساخته شده‌اند.

به علاقه فرزند خود توجه کنید و متناسب با آن تخت‌خوابی در اشکال ذکر شده تهیه کنید. سپس، دیوارها و فرش‌ها را متناسب با آن بسازید و فضایی خلق کنید که تخت‌خواب باید به آن تعلق داشته باشد.

مثلاً، اگر تخت‌خواب مدل قایق را انتخاب می‌کنید، فضای اتاق را به شکل دریا رنگ و تزئین کنید.

در بحث انتخاب رنگ نکته‌ای که باید در نظر بگیرید هماهنگی رنگ انتخابی شما با محیط پیرامون آن است؛ به این معنا که هر رنگی به تنهایی شاید جلوه‌ای نداشته باشد، اما در کنار سایر رنگ‌ها درخشندگی و زیبایی پیدا کند.

البته در انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه باید خلق‌وخوی فرزند خود را نیز در نظر بگیرید. رنگ‌های پیشنهادی زیر می‌تواند به شما برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق پسرانه کمک کند.

رنگ مناسب برای اتاق پسرانه

 رنگ اتاق خواب پسرانه

 

آبی_یخی، رنگی آرام اما پرنشاط

یک ترکیب رنگی زیبا برای رنگ اتاق پسرانه آبی_یخی است که هم برای برای دوران کودکی مناسب است و هم دوران بزرگسالی.

ترکیب رنگ آبی_یخی یک رنگ‌آمیزی، ملایم و در عین حال شاداب است و می‌تواند با رنگ‌هایی همچون قرمز، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای شکلاتی هم‌نشینی خاصی پدید آورد.

خاکستری تیره برای رنگ اتاق خواب پسرانه

خاکستری تیره برای رنگ اتاق خواب پسرانه

در بین رنگ‌ها برای رنگ اتاق پسرانه، خاکستری تیره رنگی خوبی است. این رنگ انتخاب مناسبی برای کسانی است که خیلی به رنگ‌های روشن علاقه ندارند و به دنبال محیطی بی سروصدا هستند. باز هم تاکید می‌کنیم که خلق‌وخوی فرزند شما در انتخاب رنگ بسیار موثر است.

به عنوان مثال رنگ اتاق یک کودک درون‌گرا با کودک برون‌گرا هرگز یکسان نیست.

سبزآبی رنگی مناسب برای آقا پسرها

این رنگ، گزینه مناسبی برای داشتن یک فضای ساحلی است، سبزآبی با داشتن تمی از رنگ سبز فراتر از یک رنگ آبی معمولی بوده و می‌تواند پس زمینه‌ای زیبا برای دکور اتاق باشد؛ بدون اینکه بیش از حد بچگانه به نظر برسد.

زرد لیمویی

زرد لیمویی برای رنگ اتاق خواب پسرانه

رنگ زرد لیمویی ترکیبی از دو رنگ زرد و سبز است که مناسب دوست‌داران طبیعت است. این رنگ با رنگ چوب، و همچنین رنگ‌های خنثی و گرم هماهنگی بسیاری دارد. این رنگ برای اتاق‌هایی با ترکیب آبی مایل به خاکستری یا آبی تیره مناسب است.

 • تزیین ورودی خانه

  تزیین ورودی خانه

  اگر خانه شما، کتابی است که سطرسطر آن‌را خود و با سلیقه خود نوشته‌اید، ورودی آن همانند مقدم…
 • اشتباهات چیدمان خانه

  اشتباهات چیدمان وسایل خانه

  اگر قصد دارید مبلمان جدیدی بخرید و چیدمان منزل خود را عوض کنید، صرفاً به زیبایی مبلمان توج…
 • طراحی باغچه حیاط

  طراحی باغچه حیاط از ایده تا اجرا

  اگر حیاط خانه شما با وجود همه تلاش‌هایی که کرده‌اید، همچنان شلوغ و نامرتب به نظر می‌رسد، ا…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

تزیین ورودی خانه

اگر خانه شما، کتابی است که سطرسطر آن‌را خود و با سلیقه خود نوشته‌اید، ورودی آن همانند مقدم…