خانه دکوراسیون ست کردن مبل با فرش و پرده

ست کردن مبل با فرش و پرده

۰
1
رنگ‌های شاد و زیبای مبلمان و همچنین فرش‌ها و پرده‌ها به قدری متنوع هستند که انتخاب بین آن‌ها کار سختی می‌شود.
ست کردن مبل و فرش و پرده

ست کردن مبل با فرش و پرده در فضای پذیرایی یکی از دل مشغولی‌های خانم‌های خانه‌دار است. به دلیل تنوع رنگ‌ها و مدل‌های این عناصر، شاید انتخاب برای افراد، کمی سخت باشد.

در این مطلب از مجله دلتا چند راهکار مفید به شما ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

 انتخاب رنگ مشخص

اگر از رنگ سفید برای رنگ دیوار‌ها و سقف فضایتان استفاده کرده‌اید، برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا، می‌توانید از یک رنگ واحد و پر جلوه برای ست کردن مبل و فرش و پرده اتاق‌تان استفاده کنید. اما دقت کنید که رنگ‌ها نباید دقیقاً یکسان باشند.

دکوراسیون منزل

 پرده، عنصر روح بخش دکوراسیون

اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ‌های روشن در نظر گرفته‌اید، پس بهتر است برای برای ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسیون داخلی اتاق‌تان از رنگ‌های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید؛ اما دقت داشته باشید که فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ‌های متضاد و خیلی چشم گیر انتخاب کنید.

 طرح و بافت در دکوراسیون منزل

اگر می‌خواهید که فضای صمیمانه‌تری را در خانه ایجاد کنید، می‌توانید پرده‌هایتان را از پارچه‌های طرح‌دار انتخاب کنید ولی به علت طرح‌دار بودن از یک رنگ خنثی، برای رنگ پرده استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی

ست کردن مبل با فرش و پرده

ست کردن مبل و فرش و پرده، بسیار در دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذار است، هر چه قدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده‌ها و مبلمان داشته باشید این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد.

بعد از ست کردن مبل با پرده، رنگ فرش را انتخاب کنید. از فرش روشن نترسید، درست است که در نظر اول تمیز کردن آن، کاری دشوار به نظر می‌آید اما نمی‌توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی و دکوراسیون منزل تان می‌بخشد به سادگی گذشت.

 هماهنگی رنگ مبل با فرش و پرده

اگر خواهان فضایی با حس و حال کلاسیک و آرامش‌بخش هستید، از طیف رنگ‌های گرم استفاده کنید و از ترکیب تمام رنگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید در جزئیات مبل و فرش و پرده بهره ببرید.

در سبک کلاسیک، برای عمق دادن به فضا، تمام رنگ‌ها در بافت‌ها و شکل‌های مختلف می‌توانند در منزل شما تکرار شوند. در این صورت، فضای کلاسیک زیبایی را می‌توانید در منزل خود تجربه کنید.

ست کردن مبل و فرش و پرده

 ترکیب رنگ‌های مختلف در دکوراسیون

اگر مایل هستید تا در فضای داخلی خانه خود تفاوت ایجاد کنید، می‌توانید تمام رنگ‌هایی را که برای ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسیون منزلتان انتخاب کرده‌اید به کار ببرید.

این کار مهارت زیادی می‌خواهد اما اگر نتیجه خوب از آب درآید، بسیار هیجان انگیز است. می‌توانید چند مبل با رنگ‌های مختلف و فرشی با طیف‌های رنگی متفاوت و پرده‌ای از ترکیب رنگ‌های مختلف منزل را در کنار هم ست کنید.

 فرش ایرانی در دکوراسیون منزل

برای این‌که فضای اتاق‌تان را از کسالت و بی‌روح بودن خارج کنید، بهترین گزینه استفاده از فرش‌های پر نقش و نگار ایرانی با رنگ‌های بسیار شاد است.

برای این که فضا زیبا‌تر باشد می‌توانید از کوسن‌هایی زیبا با نقش‌مایه‌های همان فرش‌ها استفاده کنید. فرش ایرانی پر نقش و نگار است به همین دلیل، سعی کنید در کنار آن از پارچه‌های ساده‌تر استفاده کنید تا فضا سنگین و شلوغ نشود.

 • طراحی حیاط خلوت

  طراحی حیاط خلوت

  به زودی تابستان گرم با روزهای بلند خود از راه می‌رسد و نشستن در فضایی باز و خنک و استراحت …
 • دکوراسیون رنگ قهوه ای

  دکوراسیون رنگ قهوه‌ای و رنگ‌های مکمل آن

  رنگ دیوارها یا مبلمان‌ منزل‌تان قهوه‌ای است و حالا مانده‌ید آن‌را با چه رنگی ست کنید؟ نگرا…
 • دکوراسیون تابستانی منزل

  دکوراسیون تابستانی منزل

  معمولاً با آمدن فصل تازه، علاوه‌بر یک نظافت کلی و اساسی، تغییراتی در دکوراسیون خانه ایجاد …
بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

طراحی حیاط خلوت

به زودی تابستان گرم با روزهای بلند خود از راه می‌رسد و نشستن در فضایی باز و خنک و استراحت …