ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا اپلیکیشن مجله دلتا را دانلود کنید
خانه گزارش های ملکی افزایش بی‌سابقه قیمت اوراق تسهیلات مسکن

افزایش بی‌سابقه قیمت اوراق تسهیلات مسکن

۱
0
دارندگان اوراق تسهیلات مسکن به امید گران‌تر شدن از عرضه این اوراق خودداری می‌کنند. این موضوع به افزایش قیمت اوراق دامن زده است.
آخرین قیمت اوراق تسهیلات مسکن

در حالی که تابلوی بورس تهران از ابتدای معاملات روز شنبه ۲۷ اردیبهشت قرمزپوش بود، اما تابلوی اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن در همه نمادهای زیرمجموعه «تسه» سبزپوش شده  و آخرین قیمت اوراق تسهیلات مسکن مرز۶۰ هزار تومان را رد کرد.

به گزارش مجله دلتا هم‌اکنون به دلیل استقبال خریداران از اوراق تسهیلات مسکن در بازار سرمایه، برخی از دارندگان به امید گران‌تر شدن اوراق در روزهای آینده، از عرضه آن خودداری می‌کنند که این موضوع آخرین قیمت اوراق تسهیلات مسکن را با افزایش بی‌سابقه مواجه کرده است.

در معاملات روز گذشته قیمت نمادهای تسه ۹۸۰۱، ۹۸۰۲، ۹۸۰۶ و ۹۸۰۷ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در ماه‌های فروردین، اردیبهشت، شهریور و مهر ۹۸) بازه ۶۱ هزار تومانی را در معاملات رد کردند. همچنین بیشترین تعداد اوراق فروخته شده به سه نماد ۹۸۱۰ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در دی ماه ۹۸)، تسه ۹۸۱۲ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در اسفند ۹۸) و تسه ۹۹۰۱ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین ۹۹) به ترتیب با عرضه ۲۰، ۱۵ و ۱۳ هزار برگه تعلق داشت. تعداد برگه‌های فروخته‌شده، به جز سه نماد مذکور، به زیر ۱۰۰ برگه می‌رسید.

از سوی دیگر به دلیل کاهش عرضه این اوراق از سوی دارندگان برگه‌ها، تعداد معاملات اوراق در بسیاری از نمادها زیر ۱۰ معامله و در نمادهای پُرتقاضا، تعداد معاملات انجام شده بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ مورد در نوسان بود.

سال گذشته در نیمه نخست اسفندماه و همزمان با افزایش ناگهانی تعداد معاملات مسکن در بهمن‌ماه، برای اولین بار در سال ۹۸، قیمت اوراق تسهیلات مسکن مرز ۶۰ هزار تومان را تجربه کرد، اما همزمان با شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید معاملات مسکن، قیمت اوراق در فروردین‌ماه امسال به زیر ۴۰ هزار تومان رسید.
بسیاری از متقاضیان خرید مسکن در تهران، مشکل اصلی را کمبود عرضه واحد مسکونی می‌دانند که سبب شده تا بازار مسکن با انباشت تقاضا و احتمالا افزایش قیمت مسکن در هفته‌های پیش رو مواجه شود.

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین گزارش‌های ملکی “فروشندگان غیرجدی در بازار مسکن” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

یک نظر

  1. ناشناس

    ۲۹ اردیبهشت، ۱۳۹۹ در ۰:۰۸ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

آیا بورس مسکن منجر به افزایش قیمت می‌شود؟

یک کارشناس بخش مسکن می‌گوید ورود سنگین تقاضا سرمایه‌ای به بازار معاملات، یکی از دلایل افزا…

پیشنهاد سردبیر

فواید کلم بروکلی

کلم بروکلی، خواص و عوارض آن

در اینکه خانواده کلم‌ها برای سلامتی بسیار مفیدند شکی نیست؛ کلم بروکلی در این خانواده، حکم گل سرسبد را دارد. می‌پرسید چرا؟ به دلیل خواص بی‌شمارش. با ما همراه شوید تا از فواید آن برای‌تان بگوییم.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک