خانه تلگرام تلگرام

تلگرام

دیدگاه‌ها برای تلگرام بسته هستند
10

سرزمینی میان زمین و آسمان

بزرگترین زمین مسطح نمکی جهان در بولیوی، جایی که بنظر می‌رسد آسمان و زمین با هم یکی می‌شوند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

انرژی خورشید و پرواز کردن کرکس

کرکس هنگامی که به دنبال غذا می‌گردد در ارتفاع بالا پرواز می‌کند و بالهایش را به صورت افقی نگه می‌دارد و با بال‌ زدن‌های کوتاه در آسمان شناور می‌ماند آنها از انرژی خورشیدی برای کمتر استفاده کردن انرژی استفاده می کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

زنان بیشتر از مردان به خواب نیاز دارند

مغز زنان به زمان بیشتری برای بازیابی نیاز دارد؛ چرا که آنها در طول روز چندین وظیفه را با هم انجام می‌دهند از این رو به خواب بیشتری احتیاج دارند. زنانی که کمبود خواب دارند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار داشته و بیشتر خشمگین می‌شوند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

حمام کردن جوجه تیغی  ☺️

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کنسرو ها بدن را دچار کم خونی می کنند

پزشکان می گویند : در کنسرو ها از مواد نگهدارنده‌ ای به نام ادتا استفاده می شود که بدن انسان را دچار کم خونی و فقر آهن می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

احساس مادر بودن خرس گریزلی

خرس‌های گریزلی ماده هر دو سال یک بار، ۱ تا ۴ توله به دنیا می‌آورند ، خرس ماده نسبت به توله‌هایش حساس است و اگر احساس خطر کند دست به حمله می‌زند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

هتل ساحلی سونوا جانی

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

به رنگ قرمز خیره شوید

روانشناسان می گویند: رنگ قرمز باعث افزایش ترشح آدرنالین می شود. آدرنالین باعث تنفس بیشتر شده و فشار خون و ضربان قلب را افزایش می دهد و شما را سرحال و پرانرژی می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


کاروان عروس
عکس بالا دسته‌ ای از ماهی‌ ها هستند که به دنبال یال‌ شیرى  به راه افتاده‌ اند. یال‌ شیری بزرگ‌ ترین گونه‌ ی عروس‌ های دریایی است که قطر آن به ۲ متر و طول بازوهایش به ۱۵ متر می‌ رسد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

آبشار زیبای زردلیمه ملقب به نیاگارای ایران 💛😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

علت مرگ تنبل

آیا می دانستید از‌ دلایل اصلی مرگ تنبل ها افتادن از‌ روی شاخه درختان است، آنها شاخه درخت را با یکی از بازوان خود اشتباه می گیرند و از ارتفاع بالا سقوط می کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سیب زمینی بنفش بمب آنتوسیانین

این سیب زمینی با خواص فوق العاده ای که دارد می تواند به عنوان یک منبع غنی از آهن، پتاسیم، اسید فولیک و روی در سبد غذایی خانواده قرار بگیرد و سلامتی رو به شما هدیه دهد، رنگ بنفشش هم بخاطر میزان بالای آنتوسیانین هست که توی شاتوت، زغال اخته و توت سیاه فراوان یافت می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

مهربونی را از حیوانات یاد بگیریم ❤️

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

غذایی که به اندازه سیگار کشیدن مضر است

مطالعات مرکز تحقیقات و پیشگیری ایلینویز آمریکا نشان می دهد که خوردن پیتزا به اندازه سیگار کشیدن برای افراد به ویژه کودکان مضر است. این نوع خوراک علاوه بر افزایش چربی و فشار خون و اضافه وزن، باعث برهم زدن تعادل هورمون های کودکان می شود و کاهش یادگیری در آنان می شود.معمولا کودکانی که از غذاهای آماده و فست فود استفاده می کنند، بسیار خشن و غیر قابل کنترل هستند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

مثلث برمودای ایران

ریگ جن یا مثلث برمودای ایران مخوف ترین نقطه ایران در جنوب شرق گرمسار است که مملو از باتلاقهاى مخفی شده در زیر رسوبات نمکی است و بومی هاى کویر لقب سرزمین پلید جن ها را به آن داده اند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

‏تایم لپس ترمیم زخم پوست

وقتی جایی از بدن زخم می شود و یا دچار آسیب و جراحتی می گردد، بدن سیستم ایمنی را برای مبارزه با عفونت تحریک می کند. مواد مغذی موجود در غذاها به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک می نمایند و سیستم ایمنی را برای مبارزه با عوامل میکروبی تقویت می‌نمایند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

ماهی جادوگر 

جالب است بدانید ماهی جادوگر آبزی عجیبی است که در یک طرف بدنش دو چشم دارد و در طرف دیگر چشمی ندارد . این ماهی دوگونه دارد یکی ماهی “چپ روی” که سمت چپش چشم دارد و دیگری راست روی که دو چشم درسمت راست خود دارد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شستن موها با آب داغ، ممنوع

متخصصان پوست و مو می گویند: اینکار، نه‌ تنها باعث می‌شود چربی‌های محافظ موها از بین بروند، بلکه سبب می‌شود پوست سر چربی بیشتری تولید کند. همین وضعیت باعث آسیب به ریشه موها می‌شود و در نهایت ریزش موها را بیشتر و بیشتر می کند.بنابراین همیشه درجه حرارت آب را در حد متعادل نگه دارید و زمانی که می‌خواهید موها را آب‌کشی کنید، تا جایی که ممکن است حرارت آب را پایین بیاورید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

ببینید چه جوری قهر کرده 

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

از جعبه‌ تلوزیون‌های جدید سامسونگ می‌توان برای گربه‌ها لانه ساخت

تلویزیون های سامسونگ، با بسته‌بندی جدیدی عرضه خواهند شد که می‌توان از آن، جهت ساخت خانه برای گربه یا صندوقچه‌ کتاب استفاده کرد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

هوش IQ و EQ

طبق مطالعات انجام شده توسط پزشکان ، هوش هیجانی یا EQ بیشتر از IQ تبدیل به عامل موفقیت انسان در زندگی می شود زیرا هوش هیجانی باعث بهترین تصمیم در لحظه مناسب می شود . همان چیزی که براساس نظر دانشمندان می‌تواند عاملی برای موفقیت افراد باشد،  برای کنترل استرس و اضطراب به فرد کمک کند و‌ موجب می‌شود افراد در جامعه موفق‌تر عمل کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تنگه زبان مار 

در کویرهای استان کرمان بخاطر نبودن پوشش گیاهی فرسایش زیاد است و این جاذبه زیبا هم به همین علت بوجود آمده است .به خاطر سست بودن دیواره‌ها و امکان ریزش قطعات بزرگ، نزدیک شدن به دیواره‌ها، بسیار‌خطرناک‌ است و علت نامگذاری‌ آن این‌ است که با نگاه کردن به نقشه‌های هوایی شبیه زبان مار است .

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

عوارض خوابیدن با دهان باز

خوابیدن با دهان باز برای دندان‌ها به اندازه نوشیدن نوشابه های گازدار‌ مضر است زیرا تنفس از راه دهان باعث خشک شدن آن می‌شود و اثر محافظتی بزاق در کشتن باکتری ها را از بین می برد .به علاوه نفس کشیدن از راه دهان درخواب باعث ایجاد بوی بد دهان و جلو آمدن فک شده و تاثیر منفی بر زیبایی صورت خواهد داشت.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

زیباترین شهر آفریقا 

کیپ تاون یکی از زیباترین شهرهای آفریقای جنوبی است که در بسیاری از نظرسنجی ها به عنوان برترین مقصد گردشگران شناخته شده است. به ندرت شهری مانند شهر کیپ تاون پیدا می شود که بتواند ادعا کند یک کوه عظیم در وسط شهر قرار گرفته است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

فرکانس ارتعاشات یک قورباغه بصورت سمعی و بصری 

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سبزی پخته را در فریزر نگهداری نکنید

متخصصان تغذیه می گویند: نگهداری سبزی‌ها به صورت پخته در‌ فریزر باعث ترکیب نیترات با‌ اسیدهای آمینه‌ می‌شود‌ که ماده‌‌ای به‌ نام نیتروزامین تولید می کند، این ماده سرطان ‌زاست که فرآیند تولید آن در یخچال و فریزر رخ می دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

نور کم، یادگیری را کاهش می دهد

تحقیقات محققان دانشگاه میشیگان نشان داده است اتاق هایی که نور در آنها کم است راندمان مغز را پایین می آورند‌، نور کم ارتباط بین نورون های مغزی را کم می کند و منجر به ایجاد اختلال و کاهش ۳۰ درصدی عملکرد هیپوکامپ می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

زنبور عسل و تزریق شهد گل به کندو😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


خرس آفتاب مالایایی

تصویر بالا مربوط به خرس آفتاب مالایایی کوچک‌ترین عضو خانواده خرس‌هاست که حدود ۱۰۰ سانتی متر طول دارد و در جنگل‌های جنوب شرق آسیا زندگی می‌کند.غذای این حیوان میوه‌ها،پرندگان، موشها و موریانه است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


محافظت از چشم با قانون ۲۰

پزشکان می گویند: برای اینکه هنگام استفاده از وسایل دیجیتالی ،چشم تان آسیب نبیند از قانون ۲۰-۲۰-۲۰ استفاده کنید. یعنی پس از هر ۲۰ دقیقه نگاه کردن به صفحه موبایل، ۲۰ ثانیه به فاصله ۲۰ فوتی یا ۶ متری خود نگاه کنید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

 

دشتی از گلهای زیبای لوپین (Lupin) در کنار دریاچه تکاپو (Tekapo) در کشور نیوزلند

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شکارچی ماهی کودن

کودن قهوه ای، نام یک شکارچی ماهی است که  از طریق شیرجه زدن از ارتفاع یک متری به درون آب و تکاپو در زیرآب به دنبال طعمه خود می‌گردد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

ترس کودکان

روانشناسان می گویند :بابت ترسی که کودکتان دارد، سرزنش و تحقیرشان نکنید ، هر چند که این ترس از نظر بزرگترها بی دلیل و نامعقول باشد ولی خود کودک چنین احساسی ندارد؛ پس او را مسخره نکنید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

خرس وحشی که از راننده های عبوری تقاضای غذا می کنه! 😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

چه زمانی موز باید خورده شود 

متخصصان تغذیه می گویند :خیلی از افراد در صبح اقدام به خوردن موز می کنند در صورتی که صبح از بدترین زمان ها برای مصرف موز است زیرا باعث دل ضعفه و گرسنگی می شود ،  مصرف موز در بعد از ظهر و بعد از ورزش کردن بسیار مفید و مناسب است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

خورشید ماهی 

آیا می دانستید : رکورد تخم ریزی مربوط به خورشید ماهی اقیانوسی است که هر ساله ۳۰۰میلیون تخم گذاری کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

منظره‌ رویایی در ساحل زاکینتوس یونان

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سدونا (Sedona) شهری در ایالت آریزونا

سدونا زمانی محل تردد سرخ‌پوستان بومی بود. امروزه این شهر بخاطر آثار طبیعی و چشم اندازهای اطراف آن شهرت دارد. یکی از این پارکها پارک ایالتی سنگ سرخ است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


جلوی عرق کردن را نگیرید

عمل تعریق به بدن کمک می کند تا مواد سمی را از خود خارج کند و به ما در کنترل دمای بدن خود کمک می کند جلوگیری از عرق کردن برای سلامت ما بسیار خطرناک است ،‌ضدعرق ها با مسدود کردن غدد چربی پوست، جلوی تعریق را می گیرند.استفاده مداوم از محصولات ضد عرق منجر به بروز مشکل در میکروبیوم ما می شود ، بنابراین بهتر است بیشتر از ۲ یا ۳ بار در هفته از این محصولات استفاده نکنید و قبل از خواب هم پوست خود را از این مواد پاک کنید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

خروس تکواندو کار و کبوتر بوکسور

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سندرم زندگی پرکار

روانشناسان می گویند :”سندرم زندگی پرکار” یک عارضه روانشناسی واقعی است که طی آن مغز فرد به علت قرار گرفتن در معرض اطلاعات بیش از حد در زمینه کار و زندگی، دچار فراموشی و کمبود تمرکز می گردد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

زیتون بخورید تا سرطان را از خود دور کنید

پزشکان می گویند : زیتون حاوی مواد شیمیایی گیاهی و آنتی اکسیدان است که از تمایل به لخته شدن خون ورسوب کلسترول جلوگیری کرده وضدسرطان سینه و کولون است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

صدها متر زیر یخ‌های جنوبگان موجودی  به نام ستاره‌ی پر‌دار‌دریایی زندگی می‌کند که برخلاف ظاهرش، گیاه نیست بلکه یک حیوان است. او شنا کنان برگ‌های سرخس مانندش را در زیر آب تکان می‌دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کوسه ها پلک نمی‌زنند

زیست شناسان می گویند : کوسه ها پلک دارند ولی پلک نمی زنند آب های پیرامون باعث تمیز شدن چشم آنها می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


قلعه ارنان با قدمتی ۱۰ هزار ساله 

عکس بالا مربوط به قلعه ارنان در یزد عجیب ترین و نادیده ترین منطقه باستانی ایران با قدمتی ۱۰ هزار ساله است که برخی بنای حال حاضر آن را به زرتشتیان نسبت داده اند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شیشه ضد گلوله مرسدس بنز 

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تاثیر مثبت حرکات کششی در هنگام صبح

پزشکان می گویند: حرکات کششی در اول صبح هوشیاری بدن را بالا می برد که علت آن افزایش جریان خون به سمت قلب و پر شدن شش ها از هوای تازه است که سبب می شود مغز نیز اکسیژن بیشتری دریافت کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


اهمیت مسواک زدن زبان

به گفته پزشکان مسواک زدن روی زبان باعث از بین رفتن بوی بد دهان و جلوگیری از رشد باکتری‌های مضر در بین پرزهای زبان می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

مار خونگی

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


سنجاقک‌های ناکام

جالب است بدانید سنجاقک‌های نری که در پیدا کردن جفت شکست می‌خورند به مرور چاق می‌شوند و دیگر نمی‌توانند مثل قبل چابک باشند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


تصویری زیبا از آتشکده آتشکوه در شهر تاریخی نیم‌ور

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تفریحات سالم

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


شیرهای خسته

جالب است بدانید شیرها بیشتر وقت خود را به استراحت می‌گذرانند و نزدیک به ۲۰ ساعت در روز فعالیتی ندارند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


قدرت ویرانگر شهاب سنگ

شهاب سنگی که ۶۵میلیون سال پیش پس از برخورد با زمین دایناسورها را از بین برد،انرژی معادل ۱۰۰تریلیون تن و یک میلیارد برابر ویرانگرتر از بمب اتمی هیروشیما و ناکازاکی بوده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

لحظه‌ای که گدازه آتشفشان به اقیانوس می‌ریزد

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


بویایی قوی خرس‌های قطبی

خرس‌های قطبی می‌توانند بوی فوک‌های دریایی را در عمق ۹۰ سانتیمتری زیر برف‌ها احساس کنند.خرس های قطبی با شرایط قطب شمال سازگاری کامل دارندو حس بویایی این حیوانات بسیار قدرتمند است ،آن‌ها می‌توانند بوی فوک‌ها را در زیر ‌‌آب و برف احساس کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


تصویری زیبا از آبشار چالاچوخور در اردبیل

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

سرسره بازی😍😄

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


اضطراب و کمردرد

به گفته پزشکان اضطراب و استرس باعث گرفتگی عضلات بدن از جمله کمر می‌شود. در اثر استرس، باگرفتگی ماهیچه های نواحی شانه و پشت و در نتیجه فشار به عضلات کمر، دچار کمردردهای مزمن خواهید شد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

ماهی توهم‌زا

تصویر بالا عکسی از نوعی ماهی به نام سارپاسالپا است که خوردن آن باعث ایجاد توهم شدید تا ۳۶ ساعت می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

پوست اندازی خرچنگ عنکبوتی ژاپنی

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تار عنکبوت صنعتی

جالب است بدانید ماده اصلی تار عنکبوت چنان محکم است که در صنعت برای تولید طناب‌های بسیار محکم کوهنوردی،چتر نجات،‌‌تورهای ماهیگیری‌ محکم،‌لباس غواصی مقاوم در برابر کوسه‌ها و لباس ضد گلوله استفاده می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

جنگل سرسبز و تاثیر آن بر سلامتی

به گفته محققان تنها ۳۰ دقیقه حضور در جنگل می‌تواند سطح فشار خون و کورتیزول را کاهش دهد.هر فرد برای بهبود وضعیت جسمانی و روحی‌ خود باید هفته‌ای یک بار در پارک یا جنگل پیاده‌وری کند زیرا رنگ سبز درختان باعث آرامش روحی انسان می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

سگ تبتی

ماستیف تبت یک سگ عظیم‌الجثه متعلق به فلات‌تبت می‌باشد که دارای موی فراوانی است و می‌تواند در محیط‌های سرد به راحتی زندگی کند.از این نژاد برای نگهبانی، شکار و گله داری استفاده می‌شود و در بعضی محافل به شیر سگ معروف است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

زنبور قاتل

زنبور قاتل آفریقایی یکی از حشرات کشنده روی زمین است که در برابر انواع دیگر زنبور خطرناک تر است زیرا نیش آن به سرعت اثر کرده و انسان را نیز می‌کشد.</p

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

شهر شهاب‌سنگی

شهری در آلمان به نام نوردلینگن وجود دارد.این شهر بر روی یک گودال بنا شده.جالب است بدانید این گودال بر اثر برخورد یک شهاب سنگ بوجود آمده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

گورکن عسل خوار
گورکن عسل خوار چنگالهای بلند و حس بویایی بسیار قوی دارد و بیشتر طعمه‌هایش در زیر زمین زندگی می‌کنند آن‌ها می توانند‌ برای گرفتن یک موش مغذی در یک روز  ۵۰ سوراخ بکنند.حتی مجهزترین طعمه هم از دست گورکن عسلی در امان نیست.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

سحاب بومرنگی

سردترین مکان شناخته شده در عالم مربوط به یک سحابی به نام بومرنگ می باشد. وزش بادهایی از گاز سرد با سرعت ۶۰۰ هزار کیلومتر بر ساعت دمای این سحابی را به ۲۷۲- درجه سانتیگراد رسانده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

کشف جسد یک توله شیر ۵ هزار ساله منقرض شده از عصریخبندان

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تنگ براق، اقلید، فارس

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

پایتختی روی آب

تصویر زیبای بالا آمستردام پایتخت هلند است که بر روی آب بنا شده و دارای ۱۶۵ کانال است،این کانال‌ها از قرن ۱۷ میلادی برپا بوده و کماکان مورد استفاده قرار می‌گیرند.آمستردام شهر عجایب اروپایی به حدی کشتی و قایق شخصی دارد که بیشتر با ترافیک دریایی درون شهری مواجه می‌شوید تا ترافیک خیابانی.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

آنتی‌بیوتیک و سوسک‌ها

براساس پژوهش‌های جدید از سوسک حمام می‌توان آنتی‌بیوتیک‌های قوی ساخت.دستگاه عصبی مرکزی سوسک آمریکایی حاوی آنتی‌بیوتیک‌هایی است که۹۰٪ باکتری‌هایی راکه برای انسان مرگبار هستند را نابود می‌کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

 

جغدهای ۳۶۰ درجه

جغدها می‌توانند سرشان را ۳۶۰ درجه بچرخوانند.چشم جغدها ثابت است و نمی‌توانند کره چشمشان را برای دیدن محیط اطراف حرکت بدهند به همین خاطر چرخش سر جایگزین حرکت چشم آنهاست

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

مس و تاثیر آن بر سفیدی مو

یکی از دلایل سفید شدن مو کاهش مس در بدن است.قارچ یکی از بهترین منابع حاوی مس است. قارچ سیستم ایمنی بدن را هم بسیار تقویت می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

سلول‌ها محل ذخیره خاطرات

طبق گفته محققان بیش از ۷۰ مورد مستند در بیماران پیوند عضو وجود دارد که بر اساس آن‌ها گیرندگان همان افکار و احساساتی رو که اهدا کنندگان آنها در زندگی انجام داده‌اند رو تجربه می‌کنند.از ولع خوردن غذاهای مورد علاقه گرفته تا ارث بردن استعدادها.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

چشمه‌ای زیبا در طبس😍😍😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

آبشار کتاب، فرهنگی‌ترین آبشار دنیا

آبشار کتاب در مادرید توسط هنرمند اسپانیایی با استفاده از پنج هزار کتاب قدیمی و با هدف افزایش نرخ کتابخوانی ساخته شده است،کتاب‌ها به نحوی کنار هم چیده شده‌اند که مانند برگ‌ها در باد تکان میخورند وصدای دلنشین ورق زدن کتاب‌ها را به یاد می‌آورند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تصویری از آناتومی جغد بدون پر

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

بادبان ماهی

بادبان ماهی سریع‌ترین ماهی که در آب‌های سیاره زمین زندگی می‌کند و برای تعقیب و شکار ماهی‌های کوچک ساردین با سرعتی برابر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت شنا می‌کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تصویری زیبا از لرستان😍😍😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

پاستیل های خوشمزه اما مضر

به گفته پزشکان برخلاف باور عمـــــوم پاستیل نه استخوان ساز است و نه غضروف ساز.پاستیل مملو از افزودنی و اسانس است که دشمن کبد کودک بوده و باعث بیش فعالی می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

گوشی‌های سرطان‌زا

طبق گفته محققان هرگز موبایل را زیر بالشت یا نزدیک سر نگذارید.قرار دادن تلفن همراه به طور مرتب در کنار سر باعث سردرد و مشکل در خواب می‌شود و این کار در طولانی مدت منجر به سرطان و مشکلات باروری نیز شود

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

اژدهای آبی

لیسه دریایی آبی‌رنگ موجود بسیارکوچک به اندازه ۳ سانتی‌متر است.این موجود زیبا دندان‌های دندونه‌دونه‌دار تیزی دارد و نیش آن بسیار دردناکی است به همین دلیل به آن اژدهای آبی هم می گویند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

مسئولیت‌پذیری کودکان

به گفته روانشناسان با سپردن کارهای ساده منزل به کودکان پیام بسیار مهمی به فرزند خود می دهید به او می گویید که عضوی مفید از خانواده است و علاوه برآن مسئولیت‌پذیری را به کودک خود می آموزید

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

درختی با چوب قرمز

جالب است بدانید درختانی مانند بلوط آمریکایی،‌کمپاس‌،‌توسکا چوبی قرمز رنگ دارند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

غاری به نام دهان اسب آبی

جالب است بدانید دهان اسب آبی به‌قدری بزرگ است که میتواند یک مرد بالغ را به‌راحتی قورت دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

 افسردگی با استفاده روزانه از اینستاگرام و‌ فیسبوک 

به عقیده محققان وقتی عکس دوستان و آشنایان را در شبکه‌های اجتماعی می‌بینید ناخودآگاه آنها را با خود مقایسه می‌کنید و این مسئله تاثیر منفی در ذهن میگذارد در نتیجه افسردگی می‌شوید.‌

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

ماهی کمانگیر

تصویر بالا عکسی از ماهی کمانگیر است که برای به دام انداختن حشرات بالای سرش که روی شاخه و برگ‌ها هستند از پرتاب فوراه آب استفاده می‌کند

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تصویری زیبا از روستای پرومباکو در رومانی

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

مغز عصبی برای احساس درد ندارد

در مغز عصبی برای احساس درد وجود ندارد و طبق تحقیقات دانشمندان اختلالات مربوط به ساختار‌های دیگر داخل سر را عامل سر درد می دانند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

نبرد مهیج
مبارزه دیدنی و جالب دو خرس بزرگ گریزلی در بزرگراه بریتیش کلمبیا واقع در کانادا

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

بادخورک

تصویر زیبای بالا پرنده‌ای به نام بادخورک است. او قادر است حدود ۱۰ ماه به طور مداوم پرواز کند و حتی یک بار هم بر زمین ننشیند.بادخورک‌ها می‌توانند حین پرواز بخوابند، غذا بخورند، و حتی جفت گیری کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

آکواریوم‌های آرامش‌بخش

طبق مطالعات دانشمندان ۱۰دقیقه نگاه کردن به آکواریوم تاثیرات به سزایی در سلامت انسان می گذارد،خلق و خو را بهبود بخشیده و ضربان قلب و فشار خون را کاهش می‌دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

وقتی زوج آلباتروس پس از مدت‌ها دوباره یکدیگر را میبینند

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

شاه کرکس رنگارنگ

این صورت عجیب و رنگارنگی که در تصویر می‌بینید شاه کرکس لاشخور است. پرنده‌ای بزرگ که به خاطر حجم بدنش به جای پرواز در هوا سر می‌خورد و برای حفظ انرژی هم ترجیح می‌دهد از لاشه جانواران استفاده کند.یعنی دنبال شکار نمی‌رود.شاه کرکس برای سیاره ما بسیار مفید است به این خاطر که لاشه حیوانات را می‌خورد و در نتیجه از پراکنده شدن بیماری‌های ناشی از اجساد مرده‌ها و لاشه‌ها پیشگیری می‌کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

برای فرار از گرما سر را خیس نکنید

به گفته پزشکان ریختن آب روی سر نه تنها گرمازدگی را از بین نمی برد بلکه باعث سردردهای شدید می‌شود.برای خنک شدن در گرما بهترین پیشنهاد این است که پاهایتان را با آب خنک شستشو دهید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تصاویری جالب از اتفاقات درون پیله کرم ابریشم

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

قاقم‌های تیزرو

قاقم‌ها جانوری از خانواده راسوها هستند و از راسو کوچک کمی بزرگ‌تر و دم بلندتری دارد که انتهای آن تیره است.قاقم به هنگام تعقیب شکار خود به صورت مارپیچی حرکت می‌کند و نسبت به جثه‌اش سرعت بالایی دارد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

جاده‌ای در اقیانوس

تصویر بالا عکسی جاده اقیانوس آتلانتیک یکی از هیجان انگیزترین جاده‌های جهان در شمال نروژ به طول ۸کیلومتر می‌باشد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

آواز زیبای پرنده استارلینگ

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


مار شاه‌کبری

نیش مار شاه‌کبرا به قدری زهرآلود است که می‌تواند یک فیل را با آن جثه بزرگ در چند دقیقه بکشد.جالب است بدانید که به این دلیل به آن شاه‌کبری گفته می‌شود که می‌تواند سایر مارها را بخورد بدون اینکه صدمه‌ای ببیند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

روانشناسی رنگ زرد

به گفته روانشناسان برخلاف باور عموم مردم که رنگ زرد را یک رنگ شاد می‌دانند،اما جالب است بدانید که افراد در محیط زرد رنگ راحت‌تر کنترل خود را ازدست می دهند‌ و‌‌ عصبانی می‌شوند،حتی کودکان در اتاق های زرد بیشتر گریه می‌کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تصویر میکروسکوپی از موجودات ریز درون یک قطره آب برکه

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

پرو سرزمین سیب‌زمینی‌ها

جالب است بدانید صدها نوع سیب زمینی در کشور پرو وجود دارد که هر کدام طعم‌های مختلفی دارند و تصویر بالا عکسی از انواع سیب زمینی‌هایی است که در آنجا یافت می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄
بهترین زمان اندازه گیری فشار خون

به گفته پزشکان:‌‌‌‌‌‌‌بهترین زمان اندازه‌گیری فشار خون در افرادی که فشار خون بالا دارند، صبح است چرا که فشار خون بالا در صبح با افزایش احتمال سکته مغزی مرتبط است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄ 

گرفتار شدن قورباغه در تارهای عنکبوت و واکنش سریع عنکبوت با بافتن تارها بر دور طعمه

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

مگس عجیبی که روی بالش مورچه دارد

مگس طاووسی اولین بار توسط دانشمند اتریشی به نام فریدریش هندل در سال ۱۹۱۰ کشف شد.‌او از این بال‌ها برای حفاظت در مقابل شکارچیان استفاده می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شکل تخم پرندگان به نوع پرواز آن پرنده بستگی دارد.

پرندگانی که سریعتر پرواز می کنند مانند دارکوب تخم های نوک تیزتر و دیگر پرندگان مانند جغد تخم های گردتری دارند

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

خیارترشی مکزیکی به شکل هندوانه 

کیوکاملون نوعی خیار مینیاتوری به اندازه تقریبا یک حبه انگور و بومی مکزیک است. این میوه به شکل هندوانه با طعم خیار و کمی ترش هست.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تخم گذاری پشه 

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

بلندترین درخت خرما در جهان
نخل موم نماد اصلی کلمبیا است ، این درخت به ارتفاع ۵۰ متر رشد می کند و بزرگ ترین نخل در جهان محسوب می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


جزیره سنگی مونت میشل
مونت سنت میشل قلعه ای در جزیره سنگی در ساحل شمال غربی فرانسه است که از جاذبه‌های خیره کننده‌ آنجا محسوب می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

بلعیده شدن قورباغه توسط مار
مامبای سبز که یکی از سمی ترین مارها است. ابتدا با تزریق سم به بدن قورباغه  طعمه را از پا می اندازد و بعد آرام آرام شروع به بلعید آن می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

چطور بفهمیم روغن کیفیت دارد یا نه؟

 موقع سرخ کردن سبزی یک حبه سیر درون روغن بیندازید ،  اگر روغن به رنگ قرمز درآمد میزان مسمومیت آن بسیار بالا است و اگر روغن سفید ماند ، مرغوب است .  روغن خوراکی را برای دو ساعت توی فریزر قرار بدهید ، اگر حباب هایی سفید رنگ یا کف مشاهده کردید، خواهید دانست که این روغن از مواد زاید روغن های بازیافتی تهیه شده  و بیماری زا است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تخم پروانه

تصویر زیبای بالا عکسهای تخم پروانه است . آیا تا به حالا تخم پروانه دیده بودید ؟!😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

معروفترین آبشار جهان

آبشار نیاگارا معروفترین و یکی از بزرگترین آبشارهای جهان می باشد. این جاذبه دیدنی به دو بخش تقسیم شده و در مرز میان کانادا و آمریکا قرار دارد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

مارمولک پرنده 

تصویر زیبای بالا عکسی از مارمولک پرنده است که  بومی جزایر سولاوسی دراندونزی می باشد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تقویت سیستم ایمنی بدن با دوچرخه سواری 

دانشمندان بریتانیایی پی بردند دوچرخه سواری در سنین بالاتر از تحلیل رفتن توده و قدرت عضلانی بدن جلوگیری کرده و سطح چربی و کلسترول را ثابت نگه می دارد اما جالب ترین نکته ای که دانشمندان به آن پی بردند این است که بدن دوچرخه سوارها، مانند افراد ۲۰ ساله، سلول های ایمنی T تولید می کند این مسأله بسیار شگفت انگیز است چون تولید سلول های T در حدود ۲۰ سالگی کاهش می یابد؛ این ثابت می کند که دوچرخه سواری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تنها روستائى بدون باران جهان

این روستا حطیب نام دارد که در پایتخت یمن واقع شده است .حطیب در بالاترین نقطه منطقه قرار دارد و ابرهای باران زا در پایین تر از آن می باشند ، به همین علت در این روستا باران نمی بارد. زیبایی این روستا گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سگی که دستیار دندان‌پزشک شد

یک کلینیک دندان‌پزشکی در آمریکا سگی آموزش دیده را به عنوان دستیار برای آرام کردن استرس بیماران به خدمت گرفته است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

 کلید تمام مکانهای معروف در موزه کلورادو
در‌ موزه کلیدهای کلورادو می توانید‌ کلید همه مکانهای معروف را بیابید.‌ این موزه ۲۰۰۰۰ کلید رو در خود جای داده است .کلید مخفیگاه هیتلر، قصر فرانکنشتاین، پنتاگون و حتی کلید قفسه مهمات‌ خانه موتزارت در این موزه وجود دارد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کمال هم نشین 😂

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

خواص تربچه

به گفته پزشکان تغذیه : تربچه یکی از‌ صیفی جات‌های‌ بدون کلسترول و چربی است و حاوی ویتامین های  b6 و c و k است .مصرف تربچه باعث لاغری شکم می شود زیرا فیبر آن معده را پر می کند و تمایل به غذاهای چرب را کاهش می دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

زندگی گروهی هاسکی

جالب است بدانید سگ‌های نژاد هاسکی از روی اجبار فرمان صاحبشان را اطاعت می کنند، تمایل ذاتی آنها به زندگی گروهی است. آنها همکاری با یکدیگر را ترجیح می دهند تا اینکه تنهایی به عنوان حیوان خانگی باشند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

 

تنگه براق ، استان فارس ، چه آرامشی داره 😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کم آبی بدن و تاثیر آن بر چشم ها 

پزشکان می گویند : اگر به اندازه کافی مایعات مصرف نکنید، چشم ها نیز به میزان کافی اشک تولید نمی کنند ، اگر چشم‌هایتان می‌سوزد مصرف آب را بیشتر کنید چون احتمال اینکه بدنتان دچار بی آبی شده باشد، زیاد است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

گونه های مختلف موز
گونه های بسیاری از موز وجود دارد مثلاً یک گونه مزه بستنی وانیلی می دهد اما به دلیل اینکه تنها این نوعی که ما مصرف می کنیم می تواند در هنگام حمل و نقل دوام بیاورد، رواج یافته است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

صید ماهی با نوشابه و قرص نعناع 

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سمی بودن لامپ شکسته 

محققان می گویند: اگر لامپ کم مصرف شکست به هیچ عنوان بدون دستکش به آن دست نزنید ، پنجره را باز کنید چون لامپ حاوی جیوه است و جیوه مایعی سمی است و استنشاق آن باعث بسته شدن رگ های خونی و مسمومیت می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

هتل بی ستاره

هتل بی‌ ستاره با یک تختخواب میان کوه‌های آلپ پس از گذشت دو تابستان از زمان افتتاح، ۴۵۰۰ نفر را در لیست انتظار دارد. با اینکه نام هتل بی‌ستاره است ولی شب هایش ستاره باران می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

عاشق و معشوق😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

چشم های حلزون

آیا می دانستید اگر حلزون یک چشم خود را از دست بدهد چشم جدیدی مجددا به جای آن رشد خواهد کرد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


بهترین زمان خوردن میوه 
پزشکان تغذیه می گویند میوه را ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از وعده غذایی مصرف کنید زیرا وقتی که میوه به‌تنهایی و بامعده خالی پیش از غذا خورده می شود، دستگاه گوارشی را برای مواجهه با وعده غذایی آماده می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سگ مظلوم 😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

غار jomblang در اندونزی

عکس بالا غار جامبلانگ در اندونزی است که یکی از جاذبه های زیبای کشور اندونزی می باشد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


عکس خانوادگی
عکاس تصویر سالها صبر کرده و رابطه اش با روباهِ مادر را بر پایه اعتماد ساخته تا روباه به او اجازه دهد کمی نزدیکتر بیاید و در لحظات خانوادگی شان شریک شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

زیباترین دره اروپا 
دره لاتربرونن در منطقه‌ ای ساکت و دور افتاده به نام برنیس اُبرلند و ۷۰ کیلومتری جنوب شرق برن در سوئیس قرار دارد که به‌ عنوان یکی از زیبا ترین دره‌های اروپا شناخته می‌شود.😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

اسب های دریایی عاشق 

اسب های دریایی در طول زندگی تنها با یک جفت زندگی می کنند و هرگز با اسب دریایی دیگری جفتگیری نمی کنند جالب اینکه آنها درحالیکه دمشان را به یکدیگر گره زده اند در اقیانوس سفر می کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شهر منظم تیمگاد 

باور می کنید این شهر منظم و مدرن در ۲۱۰۰ سال قبل‌ ساخته شده است . تیمگاد شهرى به جامانده از دوران امپراطورى روم با قدمت ۱۰۰ سال قبل ازمیلاد است‌ که در الجزایر واقع است و مبتنى بر اصول مشبک ساخته شده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تصویر یک آتشفشان فعال در شمال ژاپن که توسط ایستگاه ماهواره ای روسیه گرفته شده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

باور اشتباه درباره دلستر

جالب است بدانید بر خلاف تصور عموم هرگز دلستر به سلامت کلیه ها کمک نمی‌کند زیرا حاوی شکر مصنوعی فراوان و گاز co2 است. آب و آبمیوه‌های طبیعی مثل آب هویج و پرتقال برای کلیه مفید است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

خربزه تلخ 

تصویر بالا مربوط به میوه کارلا‌ معروف به خربزه تلخ است که در‌ آسیا‌ و آفریقا می روید ، از‌ خواص آن می‌توان به تاثیر قوی بر سلول‌های سرطانی اشاره کرد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

پسر شجاع 

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

ماهی های شیشه ای 

گلاس فیش ها یا ماهی شیشه ای یکی دیگر از گونه‌های زیبای آبهای شیرین هستند که دارای بدنی‌ کشیده و کوچک می باشند و داخل بدن ماهی ها کاملا پیدا است .‍ با وجود اینکه گلاس فیش های وحشی تقریبا شفاف هستند ولی اغلب به منظور تجارت ، مواد رنگی غیرسمی به دلیل ایجاد رنگ های نئون درخشان به ماهی تزریق می شود که دوام رنگ تا ۴-۳ ماه می باشد . عملیات رنگ کردن موجب استرس ماهی شده و مستعد بیماری می شوند وتزریقات نیز منجر به تلفات شدید ماهی می گردد .

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


مصرف آبلیمو و آبغوره بعد از غذا ممنوع

مصرف آبلیمو یا آبغوره بعد از غذا برای بریدن چربی و کاهش اثر آن یک باور غلط است .به گفته پزشکان تغذیه مصرف آبلیمو با آبغوره قبل از غذا به هضم غذا کمک می کند، زیرا باعث افزایش ترشح بزاق و شیره های گوارشی می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

نمایی فوق العاده زیبا از کوه‌های آلپ سوئیس
سوئیس هر ۱ لیتر هوای کوه‌های آلپ را با قیمت ۶۰۰ هزار تومن می فروشد و هر بطری دارای ضمانتنامه و GPS مکانیست که هوای آن پرشده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


وقتی غمگین هستید، بستنی بخورید

طبق مطالعات علمی، بستنی اثر نشاط بخش مستقیم بر اعصاب مرکزی دارد و همان بخشی را در مغز فعال می کند که هنگام برنده شدن پول یا گوش دادن به موزیک شاد فعال می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


چشم مار‌ها پلک زبرین ندارد
جالب است بدانید چشم مار‌ها پلک زبرین ندارد. پلک زیرین آن پولکی شفاف است که چشم را به طور ثابت و مثل شیشه عینک می‌پوشاند ، بنابراین چشم‌ها دائماً باز است و در هر بار پوست‌اندازی این پوشش شفاف نیز عوض می ‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

نحوه شکار آخوندک ارکیدی

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


نکات کلیدی مصرف دارو
پزشکان می گویند :از ‌مصرف هم زمان داروها‌، باز کردن پوشش کپسول ، مصرف دارو همراه با آبمیوه ، چای و نوشابه خود‌داری کنید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

قارچ نئونی 

تصویر بالا قارچ سبز نئونی و زیباست‌ که در جنگل های برزیل و ژاپن می روید، شبها می درخشد و تصاویر زیبایی بوجود می آورد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

چه دلبرانه 😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


ویروس تبخال 
پزشکان می گویند ویروس تبخال برای رشد و تکثیر به فضایی گرم نیاز دارد؛ به محض مشاهده تبخال با گذاشتن یخ می توانید جلوی رشد آن را بگیرید،‌یخ برای رفع سریع درد و سوزش تبخال نیز مفید است .

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

لاک پشت چینی 

تصویر بالا لاکپشت پشت نرم چینی می باشد که در خطر انقراض است و تنها جانداری است که از طریق دهانش ادرار می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

ارتباط دوستانه و صمیمی ماهی زیبا با انسان در اعماق دریا 😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

دریاچه لانگرن

دریاچه لانگرن در کشور سوئیس از سه طرف توسط سنگ‌ها و کوه‌ها احاطه شده و فقط از بخش شمالی قابل دسترس است. به دلیل اینکه این دریاچه توسط سنگ‌های ریز و درشت ، مراتع زیبا و کوه‌ها احاطه شده است ‌آن را تبدیل به بهشتی آرامش بخش برای علاقه مندان به گردشگری کرده است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

بزرگترین تپه مورچه ای 

عکس بالا لانه کشف شده در نوتامبرلند، بزرگترین تپه مورچه ای است که تاکنون به ثبت رسیده است . بلندی آن چیزی حدود ۵ تا ۷ فوت است و بیش از ۵۰۰ هزار حشره را در خود جای می دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

پرش دیدنی گربه Bobcat 

گربه بابکت یک شکارچی‌ نترس است که نه تنها به حیوانات بزرگتر از خودش حمله می کند‌ بلکه راسوی گندناک و جوجه تیغی را هم شکار می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

پلنگ آمور

تصویر بالا عکسی از کمیاب ترین گربه سان دنیا است‌ که‌ پلنگ آمور نام دارد و از آن فقط ۵۷ قلاده در شرق روسیه وجود دارد و نسل آن در چین و کره از بین رفته است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


چرا وجود مو در بینی مهم است؟

پزشکان می گویند : وظیفه اصلی مو‌های بینی پالایش مواد اضافی هوایی است که تنفس می‌کنیم به همین دلیل وجود مو در بینی بسیار ضروری است . مراقب باشید که هرگز مو‌های بینی خود را کاملا از بین نبرید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

——

 • تلگرام

  تلگرام صفحه ۱۹

  جاده‌ جالبی در ژاپن که هنگام رانندگی در آن موزیک پخش می‌شود. در این جاده جالب وقتی مشغول ر…
 • تلگرام

  تلگرام صفحه ۱۸

  لحظه بی نظیر شکل گرفتن طوفان ►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄. خواب راحت شبانه با کیوی این میوه سبز میان وع…
 • تلگرام

  تلگرام صفحه ۱۷

  آیا می دانستید ماهی حبابی(Blobfish) عنوان زشت ترین حیوان جهان را به خود اختصاص داد.ماهی حب…
بیشتر ببینید در تلگرام
نظرات بسته شده است

همچنین بخوانید

تلگرام صفحه ۱۹

جاده‌ جالبی در ژاپن که هنگام رانندگی در آن موزیک پخش می‌شود. در این جاده جالب وقتی مشغول ر…