خانه خبر و گزارش اعلام نتایج ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی

اعلام نتایج ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی

۰
6
با آغاز تعطیلات نوروزی و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، مراجعه حضوری به ادارات دولتی و تشکیل پرونده متقاضیان پذیرفته‌شده در ثبت نام مسکن ملی به زمان دیگری موکول شده است.
مسکن ملی ثبت نام
در مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی که از اواسط اسفند ماه سال ۹۸ آغاز شد، بیش از یک میلیون و ٣٣١ هزار نفر ثبت نام کردند. اعلام نتایج پایش اطلاعات ثبت‌نام کنندگان دور دوم طرح اقدام ملی مسکن به اواخر اردیبهشت ماه امسال موکول شده است.

به گزارش مجله دلتا ؛ متقاضیانی که از طریق سامانه پیامکی؛ کد ملی سرپرست خانوار را ارسال کرده‌اند، پس از رفع شدن مسائل ناشی از بروز بیماری کرونا باید به تکمیل ثبت نام از طریق سامانه tem.mrud.ir با ورود کدملی اقدام کنند. زمان اعلام دوباره ثبت نام این افراد از طریق سامانه مسکن ملی اعلام خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره این طرح اظهار داشت: طرح مسکن ملی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی است و تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند. ظرف ۴۵ روز صلاحیت این متقاضیان بررسی می‌شود. نتیجه پالایش مرحله دوم در ۲ بخش ثبت‌نام کنندگان در سامانه و ثبت‌نام کنندگان از طریق پیامک، تقسیم و اعلام می‌شود.

وی افزود: افرادی که از طریق پیامک ثبت نام کرده‌اند، پس از برطرف شدن شیوع ویروس کرونا و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی مشخصات خود را روی سامانه بارگذاری خواهند کرد و طی ۴۵ روز نتیجه پالایش اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در دور دوم ثبت نام در استان تهران ۵٠ هزار و ٨٧٠ نفر برای خانه‌دار شدن در سه شهر پرند، ایوانکی و هشتگرد ثبت نام کردند.

به محض اینکه شرایط به حالت عادی بازگردد و ستاد فرماندهی کرونا، اجازه فعالیت مجدد کارگزاری طرح اقدام ملی را بدهد، برنامه زمان‌بندی جدید مراحل مختلف طرح به متقاضیان اعلام و ساخت و ساز ها در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خانه‌های کوچک ؛ پیشتاز قیمت بالای مسکن

آمار به دست آمده از بازار مسکن شهر تهران نشان می‌دهد در ماه‌های پایانی سال گذشته واحدهای ک…