خانه گردشگری بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

بزرگ‌ترین پارک‌های آبی دنیا

۰
1
فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای گشت و گذار در پارک های آبی و گردشگری هیجان انگیز است.
پارک های آبی دنیا

زمانی که اولین پارک آبی جهان در سال ۱۹۴۰ تاسیس شد، کسی باور نمی‌کرد که روزی این پارک‌ها آنچنان محبوبیت پیدا کنند که تبدیل به یک جاذبه گردشگری بسیار پربیننده شوند. بخش گردشگری مجله دلتا با معرفی پارک های آبی دنیا به روز شده است. با ما همراه باشید.

 • پارک آبی شلیتربان، آمریکا

پارک آبی شلیتربان (schlitterbahn) بلندترین سرسره آبی جهان را دارد و اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید باید ۱۲۳ پله را بالا بروید. مسیر این سرسره آبی حدود ۲۸۲ متر است و حتی در بعضی از قسمت های آن با فشار آب به بالا پرتاب خواهید شد. سقوط آزاد و شیرجه عمودی با سرعتی معادل ۵۰ کیلومتر، سرسره‌های چرخشی و سرعتی، استخر موج و تیوب سواری از دیگر تفریحات این پارک آبی بی‌نظیر است.

پارک آبی شلیتربان

 • پارک آبی کالیپسو، کانادا

پارک آبی کالیپسو (calypso) بزرگترین استخر موج‌دار و البته یکی از بلندترین سرسره‌های آبی جهان را در خود جای داده است. یکی از موارد جالب این پارک رنگ بندی سرسره های آن است. اگر به این پارک سر زدید بدانید که سرسره‌های آبی و بنفش برای کسانی که درپی هیجان هستند مناسب است و سرسره‌های زرد رنگ برای کسانی است که تفریحات آرامش بخش را ترجیح می دهند.

پارک آبی کالیپسو کانادا

 • پارک آبی سندکسل، انگلستان

سندکسل (Sandcastle) بزرگترین پارک آبی سرپوشیده انگلستان است که آب و هوایی استوایی را باتوجه به اقلیم سرد این کشور برای گردشگران فراهم می‌کند. بلندترین ترن هوایی و بزرگترین سرسره عمودی دنیا، ۱۸ سرسره و یک استخر موج بزرگ از امکانات فوق‌العاده سند‌کسل است.

پارک آبی سندکسل

 • پارک آبی وایت اند وایلد، برزیل

پارک آبی وایت اند وایلد (white and wild) در سائوپائولوی برزیل از محبوب‌ترین پارک‌ های آبی دنیا است و سرسره‌های بسیار هیجان انگیزی دارد. در استخر و رودخانه‌های آرام این پارک می‌توانید در کنار خانواده قایق سواری کنید. البته این پارک آبی برای کودکان هم امکاناتی دارد که بسیار عالی است. وایت اند وایلد به راحتی می‌تواند با پارک‌های آبی برتر دنیا رقابت کند.

 وایت اند وایلد

 • پارک آبی چیم لانگ، چین

چیم لانگ (Chimelong) بزرگ‌ترین پارک آبی آسیا و دارای بلندترین رود آرام و بزرگترین استخر موج‌دار آسیا است. سرسره‌هایی که استفاده از آنها واقعا جرات می‌خواهد و سقوط آزاد با تیوب از تفریحات شاخص این پارک است. این پارک آبی دارای بیش از ۳۰۰ اسباب بازی و سرسره برای کودکان است که بدون شک برای آنها سرگرم‌کننده و خاطره‌انگیز خواهد بود.

 وایت اند وایلد

 • پارک آبی آکواونتور، امارات

پارک آبی آکوانتور (Aquaventure) دارای تونل‌های آبی زیرزمینی و در واقع یک آکواریوم است که هنگام عبور از آن توسط بیش از ۶۵ هزار گونه جانور آبی احاطه می‌شوید. سرسره‌های خاصی مانند زیگورات با بیش از ۶۰ متر طول در این پارک وجود دارند. یکی از جالب‌ترین بخش های این پارک آبی، تونلی پر پیچ و خم و تاریک است که در آن مورد حمله کوسه ها قرار می‌گیرید. اگر خیلی به کوسه‌ها علاقه ندارید می‌توانید از بخش Dolphin Bay آن بازدید و با دلفین‌ها شنا کنید. بیش از ۱۰ استخر و ساحل در این پارک وجود دارد که هر کدام ویژگی خاصی دارد.

 آکواونتور امارات

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با پارک های آبی دنیا “پارک آبی دبی، شهر موج‌های هیجان‌انگیز” را مطالعه کنید.

 • سفر به استانبول

  راهنمای سفر به استانبول با هواپیما

   استانبول با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فراوان و بی‌نظیر از محبوب‌ترین شهرهای جهان برای گر…
 • آبشار کشیت

  کشیت ؛ آبشاری در دل کویر

  اگر از دسته افرادی هستید که با شنیدن نام کویر یاد بیابانی خشک و بی آب و علف می‌افتید با م…
 • زیباترین مناطق دنیا

  اگر می‌خواهید سفر هیجان انگیزی را شروع کنید یا اطلاعات عمومی خود را در خصوص گردشگری افزایش…
بیشتر ببینید در گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

راهنمای سفر به استانبول با هواپیما

 استانبول با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فراوان و بی‌نظیر از محبوب‌ترین شهرهای جهان برای گر…