خانه دکوراسیون دکوراسیون روستیک در آشپزخانه

دکوراسیون روستیک در آشپزخانه

۰
3
روستیک در لغت به معنی روستایی و سبکی از دکوراسیون است که احساس صمیمیت و پیوند با طبیعت را ایجاد می‌کند. در این مطلب با دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک آشنا خواهید شد.
دکوراسیون آشپزخانه روستیک

دکوراسیون آشپزخانه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون داخلی است. دکوراسیون آشپزخانه در سبک‌های مختلفی اجرا می‌شود که از انواع پرطرفدار آن می‌توان به دکوراسیون آشپزخانه روستیک اشاره کرد. این سبک از دکوراسیون در آشپزخانه‌ها، با کمی دقت و ظرافت می‌تواند یک دکوراسیون چشم‌نواز به وجود بیاورد. برای به کار بردن این سبک در دکوراسیون باید اصول و روش استفاده از آن را بدانید. این مطلب مجله دلتا، به منظور آشنایی شما با دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک، تهیه شده است.

دکوراسیون روستیک

دکوراسیون آشپزخانه روستیک

روستیک به معنای روستایی، البته در این‌جا به معنی روستایی به‌روز شده است. استفاده از دکوراسیون آشپزخانه روستیک در کشورهای اروپایی نیز طرفداران زیادی دارد. سه عنصر اصلی در سبک روستیک نور، هندسه سنتی و متریال‌های طبیعی است. استفاده از نورهای طبیعی می‌تواند در روح بخشی و ایجاد حس صمیمیت این سبک از دکوراسیون آشپزخانه بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین در دکوراسیون آشپزخانه روستیک، استفاده از چوب‌های طبیعی با رنگ‌های تیره بسیار مرسوم است.

از طرفی می‌توان از ترکیب متریال‌های طبیعی مانند چوب و سنگ در این سبک دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد. از هدف‌های مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک، ایجاد احساس صمیمیت و به‌نوعی پیوند با طبیعت است.

دکوراسیون آشپزخانه

اجرای سبک روستیک در آشپزخانه

از آن‌جا که کابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه روستیک، علاوه بر ایجاد حس صمیمیت و دنج بودن فضا، از زیبایی بسیار بالایی برخوردارند؛ استفاده از این سبک دکوراسیون بسیار مورد پسند خانم‌ها قرار گرفته است. البته اجرای این دکوراسیون برای آشپزخانه‌ها، علاوه بر ایجاد فضایی ساده، با توجه به قیمت متریال‌های طبیعی، نسبتا گران است.

نکته‌ای که در استفاده از سبک روستیک برای دکوراسیون آشپزخانه باید مورد توجه قرار گیرد، فضای مورد نیاز برای اجرا کردن آن است. از این سبک دکوراسیون بهتر است برای آشپزخانه‌هایی با متراژ نسبتا بزرگ استفاده شود.

دکوراسیون داخلی

نکاتی مهم در مورد سبک روستیک

۱. کفپوش‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه روستیک، معمولا از جنس سنگ‌های صیقلی شده مانند سنگ تراورتن است؛ همچنین استفاده از طرح الوار در کف آشپزخانه می‌تواند نشان دهنده طبیعت‌گرایی این سبک در معماری داخلی باشد.

۲. کابینت‌ها، کانتر و اپن در آشپزخانه روستیک، از جنس چوب‌های طبیعی و قدیمی است.

۳. استفاده از صندلی‌های چوبی در این آشپزخانه، می‌تواند با سایر مصالح طبیعی کاملا سازگار و هماهنگ باشد.

۴. از مصالح مناسب مورد استفاده در این سبک می‌توان به آجرهای سنتی قزاقی، چوب‌های وارنیش نخورده، سرامیک‌های طرح سفال، سنگ‌های کوهی و مصالحی از این دست اشاره کرد.

۵. استفاده از گلدان‌های طبیعی در آشپزخانه، می‌تواند به احساس راحتی و طبیعت‌گرا بودن بیشتر محیط کمک کند.

ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه

 

رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون آشپزخانه روستیک

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون آشپزخانه روستیک معمولا رنگ‌های خاکستری تیره، شکلاتی تیره در کنار رنگ‌هایی مانند رنگ آجری، زیتونی، قهوه‌ای و … است. همچنین استفاده از طیف رنگ روشن ترکیبی با سفید، از کاربرد بسیار بالایی در این سبک از دکوراسیون برخوردار است. از دیگر رنگ‌های پرکاربرد در دکوراسیون آشپزخانه روستیک، می‌توان به رنگ‌های قرمز گرم مانند شاتوتی، در کنار تنالیته‌های رنگی سبز اشاره داشت. استفاده از رنگ فیروزه‌ای نیز در زیبایی این سبک از دکوراسیون بی‌تاثیر نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکاتی بیشتر درباره دکوراسیون آشپزخانه، “آشپزخانه خود را زیباتر کنید” را مطالعه کنید.

 • طراحی باغچه حیاط

  طراحی باغچه حیاط از ایده تا اجرا

  اگر حیاط خانه شما با وجود همه تلاش‌هایی که کرده‌اید، همچنان شلوغ و نامرتب به نظر می‌رسد، ا…
 • لوازم قدیمی ارزشمند

  لوازم قدیمی ارزشمند در دکوراسیون

  می‌خواهید دکوراسیون منزل خود را به ‌گونه‌ای بسیار خاص و متفاوت بچینید اما نمی‌دانید چگونه؟…
 • لوستر برنزی

  لوستر برنزی، زیبای باشکوه

  بسیاری از افراد این تصور را دارند که لوستر برنزی فقط مناسب دکوراسیون کلاسیک است؛ اما این ر…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

طراحی باغچه حیاط از ایده تا اجرا

اگر حیاط خانه شما با وجود همه تلاش‌هایی که کرده‌اید، همچنان شلوغ و نامرتب به نظر می‌رسد، ا…