خانه خبر و گزارش تهران در طرح ملی مسکن سهمیه دارد

تهران در طرح ملی مسکن سهمیه دارد

۲
1
بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ثبت‌ نام طرح ملی مسکن کلانشهرها از جمله تهران در شهرهای جدید انجام می‌شود.
طرح ملی مسکن

ثبت‌نام طرح ملی مسکن کلانشهرها از جمله تهران در شهرهای جدید انجام می‌شود. در برنامه‌ریزی های اولیه قرار بر این بود که استان تهران در یک گروه مانده به آخر در هفته پایانی آذر ماه گنجانده شود، اما اکنون تصمیم بر این است که با در نظر گرفتن ظرفیت سامانه، ثبت نام استان تهران زودتر انجام شود.

به گزارش مجله دلتا بر اساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آنجا که ساخت تعداد محدود واحد مسکونی در تهران به دلیل تعداد زیاد متقاضی مسکن پاسخگوی نیاز نخواهد بود، شهر تهران در ثبت نام مسکن سهمیه ندارد.

جزئیات ثبت نام طرح اقدام ملی با ذکر مکان‌های ثبت نام در اطلاعیه‌های بعدی از طریق پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص پروژه تهرانسر، اظهار داشت: پروژه مسکن تهرانسر به صورت مشارکتی ساخته می شود و شرایط و نحوه واگذاری و ثبت نام پس از تقسیم سهمیه بین دولت و بخش خصوصی، اطلاع رسانی و اقدام خواهد شد.

به گفته وی، پروژه هایی که هم اکنون از متقاضیان ثبت نام می شود بر اساس فروش اقساطی یا واگذاری ۹۹ ساله زمین است که در استان تهران نیز مانند سایر استان‌ها انجام خواهد شد.

معاون بخش مسکن و ساختمان افزود: مرحله نخست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌های استان تهران که تامین زمین تحقق یافته است به صورت مستقیم و برای متقاضیان شهر تهران، ثبت نام در شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه انجام می شود. ثبت نام طرح ملی مسکن برای دهک های یک تا سه نیز هنوز اجرایی نشده است و فعلا برای دهک های متوسط در حال اقدام هستیم.

شایان ذکر است ثبت‌ نام متقاضیان مسکن ملی در پنج استان همدان، یزد، چهارمحال‌ و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۳ آذر ماه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴، شانزدهم آذر ماه ادامه دارد.

 • خرید آپارتمان در تهران ویلا

  خرید آپارتمان در تهران‌ ویلا

  تهران ویلا از محله‌های واقع در منطقه 2 است که قیمت نسبتا بالای خرید خانه در این محله ، تعد…
 • پیش فروش مسکن ملی

  پیش فروش مسکن ملی در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش واحدهای مسکن ملی که به شیوه مشارکتی احداث می…
 • قیمت مسکن در فروردین 99

  کرونا و قیمت مسکن

  خواب کرونایی بازار مسکن شهر تهران که از اسفند ماه 98 و به خصوص از ۱۵ روز دوم آن آغاز شده ه…
بیشتر ببینید در خبر و گزارش

۲ دیدگاه

 1. سعدی

  ۱۶ آذر، ۱۳۹۸ در ۰:۴۳ ق٫ظ

 2. 09125072725

  ۱۲ آذر، ۱۳۹۸ در ۳:۰۲ ب٫ظ

  مطلب مفیدی بود سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

خرید آپارتمان در تهران‌ ویلا

تهران ویلا از محله‌های واقع در منطقه 2 است که قیمت نسبتا بالای خرید خانه در این محله ، تعد…