ثبت و جستجوی ملک
خانه واژه نامه حقوقی و ملکی

واژه نامه حقوقی و ملکی

تضمین معاملات ملکی چگونه انجام می شود؟

تضمین

در اجرای معاملات هر دو طرف می‎بایست نسبت به انجام تعهد طرف مقابل اطمینان حاصل کند. از این روی در قراردادها همیشه مواردی بابت تضمین قید می‎شود.

آپارتمان نشینان به حقوق همسایگان احترام بگذارند

در مجتمع های مسکونی برای اینکه مشکلاتی میان همسایگان  بوجود نیاید قانونگذار در قانون تملک آپارتمانها  مقرراتی در خصوص حقوق همسایگان در آپارتمان نشینی وضع کرده است که همه افراد ملزم به رعایت آن هستند.

چالش های حقوقی مشارکت در ساخت

ساخت

 مالکان به دلیل اینکه اغلب برای ساخت و ساز ملک خود ازتوانایی و تخصص لازم برخوردار نیستند، قرارداد مشارکت در ساخت منعقد می‎کنند.

تلف کردن مال دیگران را چگونه جبران کنیم؟

جبران

در قراردادها همواره شروطی برای ایجاد تعهد نوشته می‎شود، اما در قانون گاهی حتی بدون ذکر در قرارداد می‎توان طرف مقابل را مسئول جبران خسارت شناخت.

عواقب اجاره ملک مشاع بدون رضایت شریک

شریک در ملک مشاع

اجاره دادن ملک بدون گرفتن رضایت قبلی شریک در ملک مشاع به صحیح بودن قرارداد اجاره خللی وارد نمی‎کند ومثل هر قراردادی دو طرف را ملزم به انجام تعهد می‎کند.

اختلاف شرکای ملک مشاع چگونه حل می‎شود؟

شرکای ملک مشاع

شرکای ملک مشاع پس از بروز اختلاف بر سر ملک چه ملک قابل افراز یاغیر قابل افراز باشد باید از طریق مراجعه به مراجع قضایی نسبت به حل اختلاف ،اقدام کنند.

لزوم تحویل ملک به خریدار پس از انجام معامله

تحویل ملک

گاهی پیش می آید که در معاملات ملکی ، فروشنده‎ با وجود این که متعهد شده در مهلت معین  ملک را  به خریدار تحویل دهد،  به تعهد خود عمل نکرده و خریدار را با مشکلات جدی روبه رو می کند.

چالش های حقوقی اسناد مالکیت معارض

اسناد مالکیت معارض

در تعریف اسناد مالکیت معارض، وجود دو سند را گویند که از نظر مشخصات ملک یا حدود و حریم ملک یا حقوق ارتفاقی باهم در تعارض باشند.

روش های پرداخت پول در خرید ملک

پرداخت پول در خرید ملک

بهتراست قبل از اقدام به خرید ملک، برای پیشگیری از بروز هرنوع مشکل از قوانین مربوط به آن آگاه شوید. یکی از مسائل مهم روش پرداخت پول هنگام خرید ملک است.

اختلاف در مساحت ملک چگونه روی می دهد؟

اختلاف در مساحت ملک

براساس قوانین اگر ملکی به شرط داشتن مساحت معین فروخته و بعد معلوم شود کمترازآن است موضوع اختلاف درمساحت ملک مطرح می شود و مشتری حق برهم زدن معامله را دارد.

۱۲۳صفحه ۱ از ۳

جدیدترین مطالب

پرسش و پاسخ حقوقیاپلیکیشن موبایل دلتااملاک فروشی خارج از ایران
آژانس املاک برترمشارکت در ساخت، 9000 متر زمین در بهترین منطقه پاسدارانروف گاردن چکاد بامگروه مشاورین املاک عسگریdelta.ir ثبت و جستجوی هر نوع ملک در سراسر کشور