ثبت و جستجوی ملک
خانه قوانین و قراردادهای ملکی

قوانین و قراردادهای ملکی

نکات مهم در خرید املاک مسکونی و تجاری

املاک

وقتی می‎خواهیم یک ملک مسکونی یا تجاری را برای استفاده یا قطعه زمینی برای سرمایه‌گذاری بخریم، کمتر به این فکر می‌کنیم که ممکن است در این مسیر به علت سهل‎انگاری و ناآگاه بودن از برخی موارد حقوقی، مشکلاتی برای‎مان ایجاد شود. در این نوشتار به چند نکته بسیار مهم  برای آگاهی و اطلاع شما  هنگام خرید املاک اشاره می‎کنیم تا شاید خریداران ملک کمتر با این مشکلات روبه‎رو شوند.

استعلام شهرداری برای فروش ملک چه مدت اعتبار دارد؟

استعلام شهرداری

برای تنظیم و ثبت سند به نام خریدار؛ لازم است از اداره‎های مختلف از جمله شهرداری منطقه‎‎ا‎ی که ملک در آن واقع شده است، استعلام دریافت کرد. مدت اعتبار استعلام، بسته به شهرداری‎های مناطق مختلف و شهری که ملک در آن‎جا واقع شده، متفاوت است.

قبل از سفر، از ممنوع الخروج نبودن خود مطمئن شوید

ممنوع الخروج

بسیار پیش آمده که بعد از برنامه‎ریزی و آماده کردن کلیه وسایل سفر به خارج از کشور، وقتی اقدام به رفتن می‎کنید، تازه متوجه می‎شوید که حق خروج از کشور را ندارید و در واقع شما را به هر دلیل ممنوع الخروج کرده‎اند! در این مطلب بر آنیم تا به شرح جزئیات و دلایل قانونی ممنوع الخروج بودن افراد بپردازیم.

حق سرقفلی این مغازه به فروش می‎رسد

حق سرقفلی

حق سرقفلی، حقی است که با تلاش مستأجر و به مرور زمان ارزش ملک تجاری را افزایش می‎دهد و این حق نباید نادیده گرفته شود. البته این حق فقط برای ساختمان‎های تجاری در نظر گرفته شده است و ساختمان‎های مسکونی را شامل نمی‎شود.

اگر صادر کننده چک فوت کند سرنوشت چک چه می‎شود ؟

صادر کننده چک

پس از فوت صادر کننده چک ، از آنجا که در زمان صدور چک آن شخص زنده بوده و این تصمیم با اختیار وی گرفته شده، بانک می‌تواند قبل از این‎که انحصار وراثت انجام شود، وجه چک را به دارنده پرداخت کند.

چطور یک مبایعه نامه بنویسید که کمتر ضرر کنید

کمتر ضرر کنید

مبایعه نامه‎ی شما با توجه به طرف معامله، نسبت به هر مورد متفاوت است اما می‎توانید با دقت در پاره‎ایی جزئیات، متن آن را طوری تنظیم کنید که کمتر ضرر کنید.

بررسی اطلاعیه سازمان ثبت درباره رفع مشکلات ثبتی املاک

املاک خصوصی

قوانين و مقررات ثبت پيچيدگی‎های خاصی دارد، معمولاً مردم در مواردی كه املاک خصوصی ‌آنها دچار مشكلات ثبتی می‎شود، نگران آنند كه چگونه اين مشكلات را برطرف كنند.

آنچه درباره معاملات قولنامه ایی باید بدانید

معاملات قولنامه ایی

معاملات قولنامه ایی سندعادی هستند که اگر با توجه به نکات حقوقی،درست تنظیم شوندمی‎توانند در دادگاه ها به آن استناد کرد و دو طرف به حقوق قانونی خود دست یابند.

ضرورت های‎ انجام یک معامله ملکی

معامله

به دلیل ناآگاهی اغلب مردم از شیوه درست معاملات ، بهتر است برای انجام یک معامله علاوه بر دفاتر مشاور املاک به دفاتر اسناد رسمی نیز مراجعه کنید.

نکات قابل توجه در خرید املاک موروثی

املاک موروثی

در خرید املاک موروثی بایستی برای پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی، هنگام انجام مذاکرات مقدماتی و تنظیم مبایعه ‌نامه به نکاتی قابل توجه دقت کنید.

۱۲۳...۷صفحه ۱ از ۷

جدیدترین مطالب

اپلیکیشن موبایل دلتااملاک فروشی خارج از ایرانپرسش و پاسخ حقوقی
روف گاردن چکاد بامdelta.ir ثبت و جستجوی هر نوع ملک در سراسر کشورآژانس املاک برترمشارکت در ساخت، 9000 متر زمین در بهترین منطقه پاسدارانگروه مشاورین املاک عسگری