دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه سبک زندگی

سبک زندگی

چرا در حالت اضطراب عرق می کنیم؟

عرق

وقتی عرق شروع می‌کند به تراوش کردن از منافذ پوست‌مان، معمولا سعی دارد خنک‌مان کند. اما تا به حال شده وقتی که هوا گرم نیست یا ورزش و فعالیتی انجام نمی‌دهید عرق کنید؟ مثلا زمانی که منتظرید به یک جلسه وارد شوید و کمی احساس اضطراب می‌کنید. عرق ناشی از اضطراب با سایر انواع عرق ظاهرا کمی متفاوت است. چرا عرق اضطراب، ناگهانی است، چرا بوی تندی دارد و چه باید بکنید؟

سازمان جهانی بهداشت: فرسودگی شغلی یک بیماری است

فرسودگی شغلی

سازمان جهانی بهداشت، فرسودگی شغلی را نوعی بیماری تعریف کرده و از پزشکان خواسته است تا پیش از تشخیص این بیماری، اطمینان حاصل کنند که شخص دچار اضطراب، نگرانی و دیگر اختلالات روحی نیست.

روانشناسی رفتار

چرا از فضولی در زندگی دیگران لذت می بریم؟

فضولی

«ازت خبری نیست، هنوز بچه‌دار نشدی؟ از فلانی خبر نداری، شنیدم از همسرش جدا شده؟ وای از این همه سرک کشیدن در زندگی خصوصی دیگران...». شاید برای ما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا وقتی سرمان به زندگی خودمان گرم است، باز هم از سرک کشیدن برخی افراد در امان نیستیم؟ در این مطلب به دلایل دخالت و فضولی افراد در زندگی دیگران می‎پردازیم.

اختلال روانی؛ ترس از قضاوت دیگران

اختلال روانی

همه ما وقتی قرار است برای اولین بار در جمع بزرگی صحبت کنیم یا این‎که در حضور افرادی که قضاوت شان برای ما اهمیت دارد سخنرانی کنیم، دچار دلهره و اضطراب می‌شویم، احتمالاً پیشانی و کف دست‎مان خیس عرق می‌شود، ضربان قلب‎مان افزایش پیدا می‌کند.

ترک عادت موجب مرض نیست!

ترک عادت

رفتارها و عادات جدیدی که قصد انجام آن ها را دارید، روی برگه ای یادداشت کنید و آن را جایی بگذارید که قابل رویت باشد یا از خانواده خود بخواهید آنها را به شما یادآوری کنند.

بوی بد عرق کردن را از خود دور کنید

عرق کردن

عرق، به خودی خود بویی ندارد، اما رطوبتش باعث خواهد شد تا محیطی مناسب برای رشد باکتری‌ها فراهم آید، در این‎صورت است که عرق بو خواهد گرفت. هرچند که کمی بو طبیعی است، اما بوی بیش از اندازه باعث رنجش دیگران و ناراحتی شما خواهد شد. خوشبختانه، می‌توانید با انجام کارهایی که در این مطلب می‎گوییم، میزان بوی نامطبوع بدن‎تان را کاهش دهید.

سلامت روان

عصبانیت خود را با این روش های ساده کنترل کنید

عصبانیت

عصبانیت احساسی طبیعی است و اگر از کنترل خارج شده و تهاجمی، انفجاری یا حتی منجر به برخوردهای فیزیکی شود، مشکل‌ساز است. کنترل عصبانیت بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند حرفی نزنید یا کاری نکنید که بعداً باعث پشیمانی‌تان شود. در این مطلب، به روش‌‎ها و ترفندهای خاص برای کنترل عصبانیت که می‌توانید با استفاده از آن‎ها عصبانیت‌تان را قبل از اینکه کاملاً اوج بگیرد، کنترل کنید، می‎پردازیم.

سلامت روان

از هرچه بترسیم سرمان می آید

آیا تا به‎حال برای شما هم پیش آمده از چیزی بترسید و درست همان چیزی که از آن می‎ترسیدید، سرتان بیاید؟ به عنوان مثال همیشه از این که تصادف کنید هراس داشته‎اید، ولی از اتفاق جزو آن گروه افرادی هستید که زیاد تصادف می‎کنید. آیا به هر چیز فکر کنیم، برای ما اتفاق می‎افتد؟

سلامت روان

به راحتی می توانید مثبت اندیش باشید

مثبت اندیش

وقتی به چیزی فکر می‌کنید، در واقع برایش کارت دعوت می‌فرستید. آیا هرگز برای‎تان پیش آمده به دوستی که مدت‌ها از او بی‌خبر بوده‌اید، فکر کنید و او ناگهان پس از سال‌ها، به شما تلفن بزند؟ آیا می‌دانید این اتفاق چگونه رخ می‌دهد؟ فکر شما امواجی تولید می‌کند که باعث جذب ذهن و فکر دوست شما می‌شود و او با شما تماس می‌گیرد. در مورد آینده نیز همین قانون صدق می‌کند.

مدیتیشن ؛ درمانی برای تمام بیماری ها

مدیتیشن

این روزها بیشتر ما احساس می‌کنیم آدم آهنی شده‌ایم. با تمام مشغله‌هایی که در محل کار و خانه داریم، دیگر وقتی برای ارتباط با اعضای خانواده باقی نمی‌ماند، چه برسد به اینکه لحظاتی برای خودمان باشیم و از چنگ استرس رها شویم. یک راه حل ساده علمی که می‌تواند به ما کمک کند تا کمی از استرس دور شویم. راهکاری که به ما کمک می‌کند هر روز صبح احساس انرژی و شادابی کنیم و تمرکز داشته باشیم.

دوست خوب ؛ چه تاثیری در تندرستی انسان دارد؟

تندرستی

همه ما دوستانی داریم که از بودن در کنارشان لذت می‎بریم، اما اگر اهل دوستی با دیگران نیستید، بهتر است این مطلب را حتماً بخوانید، چون دلایلی را بیان می‎کند که نشان می‎دهد دوستی برای تندرستی و شادابی شما ضروری است.

۱۲۳...۷صفحه ۱ از ۷

جدیدترین مطالب

وبگردی

املاک فروشی خارج از ایرانفروش زمین تجاری در تهران رودهنفروش 400 متر مغازه در شیرازاپلیکیشن مجله دلتافروش مجتمع آپارتمانی در تهرانپرسش و پاسخ حقوقی ملکیفروش ویلا در شهریار
فروش آپارتمان مسکونی در اردبیلفروش مجتمع تجاری مسکونیروف گاردن چکاد باممشاور املاک برترفروش زمین تجاری و مسکونی در تهرانوب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک