ثبت و جستجوی ملک
دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه خبر و گزارش اخبار مسکن

اخبار مسکن

با 20 میلیون تومان کجا می‌توانید خانه اجاره کنید؟

اجاره آپارتمان در تهران

بازار اجاره آپارتمان در تهران با اما و اگر های فراوانی از سوی متقاضیان و اجاره‌نشینان همراه است. پرس‌وجو از مشاوران املاک مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد که موجران ترجیح می‌دهند در برابر دریافت ودیعه پایین‌، اجاره‌بهای قابل توجهی دریافت می‌کنند.

وام مسکن ارزان برای سه دهک درآمدی

افزایش وام مسکن

مسلما با جهش ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن طی دو سال گذشته، تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی کفاف خرید خانه در تهران را نمی‌دهد. افزایش سقف تسهیلات، درحالی بارها و بارها از سوی وزارت راه و شهرسازی رد شده است که اکنون زمزمه‌ های افزایش وام مسکن مجددا به گوش می‌رسد.

قیمت یک متر مربع خانه در طرح اقدام ملی

قیمت

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی سیاست دولت در طرح اقدام ملی مسکن ، حضور دهک‌های مختلف اجتماعی است و بر این اساس سبد مختلفی از طرح ها در این پروژه تعریف شده است.

بازار داغ املاک کلنگی

مناطق یک و سه تهران ؛ کانون عرضه املاک کلنگی

خانه کلنگی

اگرچه برخی مناطق پایتخت، حجم بیشتری از عرضه خانه‌های کلنگی را به خود اختصاص داده اند، اما وضعیت رکودی که اکنون خرید و فروش بازار مسکن را کاهش داده، میزان عرضه و آگهی املاک کلنگی حتی در این مناطق را دچار چالش کرده است.

معرفی سامانه ثبت‌ نام مسکن ملی

ثبت نام مسکن

ثبت نام طرح ملی مسکن که قرار بود از 15 آبان آغاز شود، به دلیل مصادف شدن این روز با تعطیل رسمی با سه روز تاخیر انجام خواهد شد. ثبت نام ملی مسکن در شهرهای جدید نیز در خلال ثبت نام از استان‌ ها آغاز می شود.

چگونه می‌شود در یک سیب زمینی زندگی کرد؟

خانه های جالب

توسعه‌دهندگان خانه‌های جالب و کوچک در ایالت آیداهو با هدف ترویج مصرف سیب زمینی در آمریکا، خانه هتل Big Idaho Potato Hotel را ساخته‌اند. این سازه، سیب زمینی شکل و با وزن نزدیک به 6 تُن است.

ادامه افت قیمت آپارتمان

خبر خوش برای متقاضیان خرید آپارتمان

آخرین وضعیت قیمت مسکن

انتشار آمار مهرماه و افزایش قیمت مسکن هرچند جزیی، متقاضیان مصرفی را دچار این ابهام کرد که آیا بازار مسکن مجددا مسیر تغییر را در پیش گرفته است و باید منتظر افزایش مجدد قیمت ملک در ماه‌ های آینده باشند یا این اتفاق مقطعی است.

قیمت مسکن تا پایان سال 98

احتمال کاهش قیمت مسکن

شرایط بازار مسکن در سال 98 و با شروع دوره رکود، پیش بینی در مورد آن را سخت کرده است. کارشناسان می‌گویند اگر سرمایه‌گذاران پس از سیر کاهشی تورم ملکی و ثبات بازارهای ارز، سرمایه خود را به بخش مسکن هدایت کنند، می‌توان امید به تعدیل قیمت در بلندمدت داشت.

پر فروش‌ ترین آپارتمان‌ ها در پایتخت

خرید خانه با قیمت مناسب

در بررسی آمار مهرماه 98 بازار مسکن، نتایج جالبی دیده شده است، به‌عنوان مثال با وجود جهش قیمت مسکن، واحدهایی به ارزش یک متر مربع کمتر از ۴.۵ میلیون تومان، فقط ۵.۲ درصد از معاملات کل شهر تهران سهم داشته‌اند.

آیا در پاسداران، تهرانپارس و نارمک به دنبال خانه هستید؟

خرید آپارتمان در شرق تهران

امکانات تفریحی، مراکز خرید، فروشگاه‌ها، خطوط مترو و اتوبوس، نرخ اجاره‌بها و آب و هوا؛ کدام یک از این ویژگی‌ها برای شما در انتخاب آپارتمان چه خرید چه رهن و اجاره در اولویت است. در این مطلب به منظور کمک بیشتر به شما، ویژگی‌ محله‌ های پاسداران، تهرانپارس و نارمک واقع در شرق تهران را بررسی کرده‌ایم.

قیمت مسکن در جنوب تهران ارزان شد

کاهش قیمت مسکن در سال 98

اتفاقاتی که در دو سال گذشته در بازار مسکن رخ داده این بازار را تبدیل به یک پدیده کرده است. عدم سازگاری با روال همیشگی بازار، افزایش تعداد معاملات در زمان‌هایی که نباید و عدم هماهنگی مناطق در روند صعودی یا نزولی بودن قیمت‌ها، تصمیم‌گیری درباره مسیر بازار مسکن را دشوار کرده است.

افزایش نجومی قیمت مسکن ادامه دارد؟

جدیدترین اخبار بازار مسکن

با وجود تعدیل قیمت مسکن که در ماه‌های اخیر اتفاق افتاده است، هنوز هم حاشیه سود مناسبی برای سازندگان مسکن وجود دارد و انتظار می‌رود با توجه به افزایش تدریجی سطح تقاضا، ساخت‌ و ساز مسکن نیز گسترش یابد؛ اما سوال اینجا است که آیا باز هم شاهد جهش دوباره قیمت مسکن خواهیم بود؟

اوضاع رهن و اجاره آپارتمان های 10 تا 20 سال ساخت

بازار رهن و اجاره مسکن

اگرچه بازار رهن و اجاره در پاییز تقریبا بدون آگهی رهن کامل است، اما آگهی‌ های موجود در آژانس‌های املاک با قیمت‌های مناسب‌تر نسبت به تابستان عرضه می‌شوند. معمولا دلیل عرضه آپارتمان‌های زیر قیمت برای اجاره در پاییز، قدیمی‌ساز بودن و عدم برخورداری آن‌ ها از امکانات ضروری مانند آسانسور، انباری، پارکینگ و ... است.

بلاتکلیفی قیمت مسکن در 22 منطقه تهران

رکود در بازار مسکن

اگر چه بررسی تعداد معاملات مسکن در مهرماه امسال حکایت از رشد 22 درصدی در مقایسه با شهریور ماه دارد، اما بررسی اوضاع معاملات در هر یک از مناطق تهران نشان می‌دهد در ماه نخست پاییز، مناطق مختلف در واکنش به قیمت‌ گذاری ملک در دو جبهه افزایشی و کاهشی قرار گرفته‌اند.

وضعیت بازار مسکن پایتخت در بهار امسال

قیمت فروش زمین در منطقه 3 رکورد زد

آخرین اخبار بازار مسکن

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران میانگین قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده در بهار سال ۹۸ شهر تهران را حدود ۱۳.۱ میلیون تومان اعلام کرد که نشان دهنده افزایش ۲۲.۷  و ۱۰۹.۶ درصدی در مقایسه با فصل گذشته و فصل مشابه در سال 97 دارد.

بیشترین تعداد خرید و فروش مسکن ؛ زیر قیمت میانگین

خرید و فروش مسکن در تهران

برآوردهای میدانی از تعداد خرید و فروش مسکن در تهران و در پاییز 98 نشان می‌دهد که برخی آپارتمان‌ ها با استقبال بیشتری از سوی متقاضیان که اکنون بخش زیادی از آن‌ها خریداران مصرفی هستند، روبه‎رو شده است.

آینده بازار مسکن چه می‌شود؟

بازار مسکن پایتخت

با خروج سرمایه‌گذاران از بازار مسکن تا اطلاع ثانوی عمده متقاضیان این بازار خریداران مصرفی هستند. بازار مسکن بعد از تجربه دو افت ماهانه متوالی قیمت در ماه‌های مرداد و شهریور، اکنون با تعدیل قیمت و افزایش معاملات مواجه شده است که این موضوع می‌تواند معلول سیاست‌ های انبساطی دولت و بانک مسکن مربوط باشد.

سه گانه رفتاری آپارتمان های نوساز در پایتخت

آپارتمان نوساز در تهران

زمزمه‌های کاهش بیشتر قیمت مسکن، تعدیل قیمت‌‌ها، ثبات نسبی در بازار مصالح ساختمانی، نیاز برخی مالکان به نقدینگی و انتظار تورمی برخی مالکان دیگر و ... موجب شده‌ تا هریک از دارندگان املاک مسکونی نوساز به نوعی متفاوت در قیمت‌گذاری و فروش آپارتمان خود رفتار کنند.

بازار پیش‌ فروش آپارتمان بی رمق است

پیش فروش آپارتمان

بازار دوم معاملات مسکن به بازار پیش‌ فروش ملک اتلاق می‌شود که یکی از راه‌ های ضرر کمتر سازندگان ناشی از تورم منفی در بازار مسکن است، اما گزارش‌ها می‌گوید در پاییز 98 تعداد واحدهای پیش‌فروش کاهش محسوسی پیدا کرده است.

۱۲۳...۶۲صفحه ۱ از ۶۲

جدیدترین مطالب

وبگردی

پرسش و پاسخ حقوقی ملکیشهرک ویلاهای چوبی آمیتیسساخت در و پنجره UPVCاجاره واحد تجاری در شهر پردیساپلیکیشن مجله دلتاشرکت طراحی داخلی آرلاملاک فروشی خارج از ایران
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملکفروش مجتمع تجاری در قمفروش ویلا مدرن در کردانرزرو هتل در ایران