دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه خبر و گزارش اخبار مسکن

اخبار مسکن

مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن دارد؟

مسکن ارزان

بررسی بازارهای موازی مسکن نشان می‌دهد سکه از اول سال ۹۷ تا حالا ۱۵۴ درصد رشد و  دلار ۱۴۴ درصد افزایش قیمت داشته اند و هر مترمربع واحد مسکونی یک و نیم برابر شده است. شاید جنس این بازارها متفاوت باشد، اما مقصد آن‌ها به یک نقطه ختم می‌شود.

آرامش به بازار مسکن باز می گردد؟

قیمت مسکن در بهار98

یک کارشناس با بیان این‌که هم‌اکنون می‌توان با اطمینان از پایان دوره رونق مسکن سخن گفت  افزود: هدایت امکانات و تقاضای مسکن به اطراف کلانشهرها، کنترل نقدینگی و مهار تورم برای ادامه‌ی روند آرامش بازار ملک ضروری است.

مالیات مسکن را چه کسانی باید بدهند؟

مالیات

طراحان قانون مالیات برعایدی سرمایه در نظر دارند به منظور جلوگیری از اختلال در ساخت و عرضه مسکن، سرمایه‌گذاران را از دایره مالیاتی خارج کنند اما سوداگران مشمول این طرح می‌شوند.

مشکلات مسکن به بازار اجاره سرایت کرد

مشکلات

با گران شدن مسکن و بالا رفتن هزینه خانه‌دار شدن، خانوارهای کم‌درآمد و خانوارهای تازه تشکیل شده، چاره‌ای جز تأمین مسکن اجاره‎ای ندارند و همین مسئله به رشد جمعیت اجاره‌نشین‌ها دامن می‌زند.

اجاره آپارتمان در مناطق مصرفی تهران

اجاره

بازار اجاره آپارتمان در تابستان امسال روندی را طی کرده که تا حدودی در مقایسه با تابستان سال گذشته متفاوت است، به نحوی‌که بر تعداد آگهی واحد های مسکونی عرضه شده با قیمت مناسب در بازار اجاره افزوده شده و جست‌وجوی مستاجران برای پیدا کردن آپارتمان مناسب در مقایسه با سال گذشته قدری کوتاه‌تر شده است.

بازار مسکن متقاضیان واقعی را فراری داد!

متقاضیان واقعی

بازار مسکن متقاضیان واقعی را فراری داده است ، چرا که این بازار در آستانه دوره رکود خود قرار گرفته و با کاهش شدید معاملات روبه‌رواست. بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی، در تیرماه امسال تعداد چهار هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهر تهران معامله شده است که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل ۶/۶۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

تا چه حد روی وام مسکن حساب باز کنیم؟

وام خرید

هر فردی که می‌خواهد خانه بخرد، در وهله اول باید ببیند چقدر پول نقد دارد و چقدر می‌تواند روی وام بانکی حساب کند.حال این سؤال مطرح است که با افزایش قیمت مسکن در شهرهای مختلف طی دو سال اخیر، تا چه اندازه می‎توان روی وام خرید مسکن حساب کنیم و خریدار چقدر باید پول داشته باشد؟

کاهش معاملات اجاره مسکن تا 19 درصد

معاملات اجاره

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که بالا رفتن قیمت مسکن طی یک سال و نیم گذشته و درپی آن کاهش توان خرید باعث شده تا تعداد معاملات اجاره مسکن ۱۹ درصد کاهش یابد، گفت: کاهش توان خرید مسکن و بالا رفتن نرخ اجاره بها باعث شده است تا عده‌ای از مستاجران به شهرهای اطراف مهاجرت کنند.

خانه هایی که چشم‌بادامی‌ها در آن زندگی می‌کنند

خانه

ساخت خانه در کشورهای مختلف بر اساس قوانین و مقررات خاصی انجام می‌شود و هر کشوری با توجه به فرهنگ و اصول خاص خود، ساختمان‌هایش را می‌سازد. به گزارش مجله پیام دلتا، کشور ها برای زندگی، شرایط و قوانین خاص خود را دارند. برای مثال سازندگان خانه در کره جنوبی آپارتمان هایی می‌سازند که برای خانواده از نظر زندگی ایدئال …

تورم در حاشیه  

حاشیه

با وجودی که رشد قیمت مسکن در شهرهای حاشیه پایتخت معمولا با فاصله زمانی از این کلانشهر روی می‌دهد، طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

۱۲۳...۹۴صفحه ۱ از ۹۴

جدیدترین مطالب

وبگردی

شرکت طراحی داخلی آرلشهرک ویلاهای چوبی آمیتیسپرسش و پاسخ حقوقی ملکیفروش زمین تجاری در تهران رودهناپلیکیشن مجله دلتااملاک فروشی خارج از ایرانساخت در و پنجره UPVCفروش ویلا در شهریار
مشاور املاک برتررزرو هتل در ایرانوب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک