دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه خبر و گزارش اخبار مسکن

اخبار مسکن

رونق بازار کوچک متراژها با اوراق تسه

اوراق تسه

 بررسی میدانی معاملات در مناطق 22 گانه شهر تهران در تیر ماه سال جاری نشان می‌دهد بالاترین سهم از تعداد معاملات انجام شده متعلق به واحدهای مسکونی 60 تا 70 متری و قدیمی ساز بوده است. مشاوران املاک می گویند، اوراق تسه منتشر شده از سوی بانک مسکن پای این آپارتمان ها را به آگهی های پیشنهادی باز کرده است.

مسکن مهر با مشکلات زیرساختی دست ‌و پنجه نرم می‌کند

تحویل مسکن مهر تهران تا سال 99

مسکن مهر تهران

در تحویل پروژه عظیم مسکن مهر به دولت یازدهم در سال 1392، عملیات مسکن و محوطه‌سازی به ترتیب  35 و 10 درصد پیشرفت داشت. اکنون به نظر می‌رسد که دولت حال حاضر حتی در تکمیل به موقع مسکن مهر تهران اقبال چندانی نداشته است.

سرایت رکود مسکن به خانه‌‌های قدیمی پایتخت

کناره گیری بساز بفروش‌ ها از معامله املاک کلنگی

بساز بفروش

تا چند ماه گذشته به دلیل قیمت بالای ملک در تهران گرایش مردم به خرید خانه‌های قدیمی‌ساز و چند سال ساخت بود اما اکنون با توجه به دورخیز بازار مسکن، حتی بساز‌ بفروش‌ها هم به دلیل عدم اطمینان از هزینه تمام‌شده به سمت خانه‌های کلنگی نمی‌روند.

اوضاع نابسامان فرزندآوری؛ مسکن مقصر است

رشد جمعیت در گرو کاهش قیمت مسکن

رشد جمعیت

افزایش قیمت مسکن در دو سال گذشته با تاثیر بر افت قدرت خرید و گرایش مردم به سمت منازل کوچک‌متراژ و متعاقبا عدم امکان دسترسی به سطح زیربنای موردنیاز برای افزایش جمعیت خانوار، منجر به اجتناب آنها از افزایش تعداد فرزندان و رشد جمعیت شده است.

معامله اجاره ساعتی در بنگاه املاک ممنوع

اجاره ساعتی

در حالی که در واکنش به رواج پدیده اجاره خانه به شکل ساعتی و روزانه اظهارنظرهای فراوانی مطرح شده است، رییس اتحادیه املاک می‌گوید مشکل عدم نظارتی است که بر سایت‌های آگهی‌دهنده وجود دارد.

هزینه‌ های ضروری برای دریافت وام خرید خانه

وام مسکن

اوراق تسهیلات مسکن قابلیت معامله در فرابورس ایران را داشته و با توجه به باقی‌مانده زمان اعتبار، قیمت متفاوتی دارد. در صورت سررسید مدت اعتبار این اوراق و عدم استفاده از آن، نماد معاملاتی آن متوقف شده و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.

تحقیقات میدانی گزارش می‌دهند

رشد معاملات مسکن در مناطق 4 و 5 تهران

خرید خانه در غرب

بازار معاملات مسکن به دلایل متعددی همچون کمبود نقدینگی، کاهش قدرت خرید مردم، نبود عرضه مناسب و ... دست‌کم در پنج سال گذشته شرایط ایستایی را تجربه کرده است. با طولانی شدن دوره رکود بازار املاک به‌خصوص در چند ماه گذشته، تحقیقات میدانی گویای عقب‌نشینی طرفین معامله به‌خصوص در مناطق چهار و پنج تهران است.

خانه‌های 25 و 30 ساله وام مسکن می گیرند

تسهیلات

پیش از این اوراق تسهیلات مسکن به خانه‌هایی تا قدمت 20سال تعلق می‌گرفت که طی بخشنامه جدید، عمر بناها به 30 سال افزایش یافته است. با تغییر سیاست بانک مسکن که با هدف تامین مالی صورت گرفته است، باید دید اوراق حق تقدم تا چه اندازه می‌تواند تاثیر پیشین خود را داشته باشد.

پول لازم ها در بازار مسکن فعالند

پول لازم

گزارش های میدانی از اوضاع بازار مسکن پایتخت در15 روز ابتدای مهرماه حاکی است که با وجود کاهش نسبی قیمت‌ها، مراجعه متقاضیان خرید  به دفاتر مشاوره املاک برای معامله  در مقایسه با سال گذشته و تابستان امسال کاهش چشمگیری داشته است.

تحرک نسبی دربازار مسکن پایتخت

بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن در دو سال گذشته و کمبود نقدینگی برای خریداران مصرفی موجب شد تا معاملات بازار مسکن تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اکنون با افزایش ساخت‌وساز و ثبات بازار ارز، بازار مسکن پایتخت با تحرک نسبی مواجه شده است.

علل رونق اجاره‌های ساعتی مکان‌های اقامتی در پایتخت

چرا اجاره سوییت ساعتی مشتری دارد؟

اجاره سوییت

محدودیت اقامت مسافران به‌دلیل هزینه بالای هتل‌ها، همواره یکی از مشکلات کم‌و‌بیش رایج گردشگری در تهران بوده است. این موضوع بستر را برای ایجاد بازار پررونق اجاره سوییت و آپارتمان از پنج سال پیش فراهم کرده و به نظر می‌رسد افراد بسیاری از قِبل آن از سودهای خوبی بهره مند می‌شوند.

بازار راکد ؛ کاهش قیمت مسکن ادامه دارد

بازار راکد

گزارش ها از اوضاع بازار خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی در تهران حاکی است ، ریزش قیمت های پیشنهادی  بخش قابل توجهی از واحد های مسکونی عرضه شده به بازار همچنان ادامه دارد.

پایان بازی گران‌فروشان

کاهش چشمگیر معاملات مسکن در تهران

بازار مسکن

 با ریزش 5 تا 15 درصدی قیمت مسکن، توقع خریداران را برای کاهش چشمگیر قیمت مسکن بالا برده است، به طوری که علی‌رغم آپارتمان‌های بسیار برای عرضه، تعداد خریداران هر روز کمتر از روز گذشته می‌شود.

شکسته‌شدن قفل خرید آپارتمان‌ قدیمی

وام مسکن برای خرید قدیمی‌ سازها

وام مسکن

تا پیش از اعلام مصوبه جدید شبکه بانکی برای جبران مافات حاصل از افزایش قیمت مسکن، حداکثر سقف سنی آپارتمان‌های مشمول تسهیلات خرید مسکن برای وام اوراق ۲۰ سال و برای وام خانه‌اولی‌ها ۱۵ سال تعیین شده بود و سایر واحدهای مسکونی که عمر بنای بیشتر داشتند در «دایره قرمز» وام مسکن قرار می‌گرفتند.

خانه‌ کوچک 30 متری!!!

خانه کوچک

با هدف خانه‌دار کردن دهک‌های متوسط و پایین جامعه، طرح‌های مختلفی با عناوین مسکن مهر، برنامه اقدام ملی و ... ارائه شده است. ساخت خانه‌های 30 متری، اکنون بحث داغ عرضه ارزان به بازار مسکن است و دولت نیز به آن چراغ سبز نشان داده است.

اعلام قیمت میلیونی واحد های طرح ملی مسکن

قیمت مسکن ملی

وزیر راه و شهر سازی گفت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تمام بانک‌ ها اعم از خصوصی و دولتی مکلف شده‌اند تا تسهیلات مسکن را تخصیص دهند و در این کار فقط به بانک مسکن نباید اکتفا شود.

اجاره ساعتی؛ پدیده نوظهور بازار مسکن

اجاره ساعتی ؛ پدیده نوظهور بازار مسکن

اجاره ساعتی

براساس قانون روابط بین موجر و مستاجر، تنظیم قرارداد اجاره کمتر از یک‌سال ممنوع است، اما این روزها شاهد پدیده رایج اجاره ساعتی مسکن به‌خصوص در پایتخت هستیم که علاوه بر صدمات ناگوار بر بدنه بازار مسکن دارای تبعات جبران‌ناپذیر اجتماعی و فرهنگی است.

تمایل موجران ؛ رهن کامل نه ؛ فقط اجاره!

رهن و اجاره

با اینکه بخش زیادی از متقاضیان مسکن با استفاده از تسهیلات بانکی توانسته‌اند در این بازار حضور داشته باشند، اما به دلیل قیمت بالا، باز هم قادر به خرید ملک نبوده‌اند. چنین چالشی، متقاضیان واقعی را مجبور کرده تا تأمین بودجه کامل خرید، به آگهی‌های رهن کامل رجوع کنند.

اصلاح آمار قیمت خانه در تهران

اصلاح

ثبت اشتباه میانگین قیمت واحدهای مسکونی منطقه ۲۱ در آمار قیمت مسکن کلانشهر تهران طی شهریور ماه امسال باعث شد تا میانگین قیمت مسکن شهر تهران در آخرین ماه از فصل تابستان  اشتباه اعلام شود.

۱۲۳...۵۹صفحه ۱ از ۵۹

جدیدترین مطالب

وبگردی

اجاره واحد تجاری در شهر پردیساملاک فروشی خارج از ایرانپرسش و پاسخ حقوقی ملکیشرکت طراحی داخلی آرلساخت در و پنجره UPVCاپلیکیشن مجله دلتاشهرک ویلاهای چوبی آمیتیسفروش ویلا در فیروزکوه ورسک
رزرو هتل در ایرانفروش آپارتمان مسکونی در تهرانفروش مجتمع تجاری در قموب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملکمشاور املاک برتر