دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه خبر و گزارش

خبر و گزارش

کوچک‌ متراژ های پرمشتری

رهن و اجاره آپارتمان در تهران

کاهش قدرت خرید مردم و تغییرات وام مسکن به نفع عرضه آپارتمان‌های 20 تا 25 سال ساخت که شامل عمده کوچک‌متراژهای بازار مسکن هستند؛ موجب شده تا در بازار رهن و اجاره آپارتمان در تهران، همچنان تقاضا برای واحدهای ۴۰ تا ۶۰ مترمربعی در صدر قرار داشته باشد.

قیمت آپارتمان در تهران؛ 13 میلیون تومان

قیمت آپارتمان در تهران

میانگین قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در خردادماه امسال به ۱۳ میلیون و 92 هزار تومان رسید که این میزان در مقایسه با میانگین قیمت آپارتمان‌های معامله شده در بازار مسکن خرداد سال گذشته با افزایش 109 درصدی همراه شده است.

تعلل عمدی بساز بفروش ها در عرضه واحدهای مسکونی

افت قیمت مسکن

با کاهش قیمت خانه و خارج شدن بازار مسکن از نظام عرضه و تقاضا، برخی از مالکان واحدهای کلیدنخوره از عرضه املاک خود در بازار مسکن خودداری کرده و فروش را به زمان جهش دوباره قیمت‌ها موکول کرده‌اند.

انتقال وام مسکن به خریدار در طرح اقدام ملی

انتقال وام مسکن

درطرح اقدام ملی مسکن که از 25 دی‌ماه سال 97، عملیات اجرایی آن آغاز شده است، بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۴۰۰ هزار مسکن به قشرهای متوسط و پایین جامعه عرضه شود. در این خصوص،تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن در اختیار سازندگان قرار گرفته و پس از پایان پروژه، آن ها می‌توانند وام را به خریداران واگذار کنند.

قیمت آپارتمان‌ های میانسال

قیمت آپارتمان

میزان امکاناتی که آپارتمان‌ های میانسال در سطح پایتخت، از آن برخوردار هستند، معیاری برای قیمت‌گذاری شده است. تحقیقات میدانی نشان می‌دهد قیمت آپارتمان بسته به سه امکان ضروری ملک یعنی آسانسور، پارکینگ و انباری تعیین می‌شود و یکی از دلایل ازدیاد املاک در گروه آپارتمان‌های 10 تا 20 سال نبود حداقل یکی از این امکانات است.

تکمیل مسکن مهر؛ اولویت دوم دولت

تکمیل مسکن مهر

دو اولویت اجرای پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن و تکمیل مسکن مهر در راس اقدامات وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است. براساس این تصمیم، تمام موانع زیرساختی و زیربنایی در تکمیل مسکن مهر که منجر به تاخیر در افتتاح آن شده است باید برطرف شود.

از تامین مسکن برای کارگران چه خبر؟

مسکن کارگران

تامین مسکن یکی از مشکلات همیشگی همه قشرهای جامعه بوده است، اما در این میان تامین مسکن کارگران به‌عنوان قشر آسیب‌پذیر مسئله‌ای است که باید در اولویت اول برنامه‌های اقتصادی مسکن قرار بگیرد.

امتیاز پیش‌خرید مسکن در بافت فرسوده

وام بافت فرسوده

بافت‌های فرسوده در سطح پایتخت نسبت به دیگر نقاط شهر آسیب پذیرتر هستند. از آنجا که مالکان این نوع خانه‌ها را قشر کم درآمد جامعه تشکیل می‌دهند، تسهیلاتی برای نوسازی بافت‌های ناکارآمد در نظر گرفته شده است.

عرضه و تقاضای مسکن در سال‌های 97 و 98

عرضه و تقاضا

افزایش مرحله‌ای قیمت مسکن در سال گذشته، کاهش معاملات و خروج افراد از دایره تقاضا را در پی داشت. اکنون کاهش چشمگیر متقاضی، معادلات را بر هم زده است و روند کاهش قیمت واحدهای مسکونی در مناطق یک و سه شهر تهران، در ماه‌های مرداد و شهریور را در پی داشته است.

روند بازار مسکن در یک سال گذشته

افت بازار مسکن

 اردیبهشت‌ماه سال 98 نقطه اوج قیمت در بازار مسکن با 112 درصد افزایش بوده است. اما شاخص‌های ماهانه و سالانه قیمت مسکن پایتخت نشان می‌دهد که از خردادماه این روند نزولی شده و در شهریورماه به کمترین میزان خود طی یک سال گذشته رسیده است.

جدال آپارتمان نوساز و میانسال در بازار مسکن

آپارتمان نوساز

بازار آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز سه تا پنج سال ساخت با بالا رفتن قیمت مسکن تغییرات چشمگیری را در دو سال گذشته تجربه کرده است؛ به‌طوری که اکنون شاهد بالا رفتن میزان عرضه آپارتمان‌های چندسال‌ساخت و همچنین افزایش طرف تقاضا هستیم.

مهلت دو ماهه به مالکان مسکن مهر پردیس

مسکن مهر پردیس

مالکان مسکن مهر پردیس حداکثر تا ۲ ماه فرصت دارند تا نسبت به تکمیل آورده خود اقدام کرده و با مراجعه به سامانه مسکن مهر و اخذ نوبت اینترنتی، برای دریافت قرارداد پنج برگی به مسکن مهر پردیس مراجعه کنند.

ارزان‌ترین محدوده تهران برای خرید خانه

خرید خانه در منطقه 18

روند رو به رشد قیمت مسکن در پایتخت از سال 96 آغاز شد و در برخی مناطق پایتخت به رشد بیش از 100 درصد رسید، اما برخی مناطق جنوبی پایتخت چندان از این جهش قیمتی تاثیر نگرفته اند.

خانه های بزرگ متراژ به دنبال مشتری

رهن و اجاره

یکی از چالش‌های عرضه آپارتمان در مناطق یک و سه تهران، بزرگ متراژ بودن واحدهای پیشنهادی است که سبب می شود؛ قیمت فروش یا رهن و اجاره خانه بالا رفته و چندان با جیب اغلب متقاضیان همخوانی نداشته باشد.

وام مسکن مشکلات را بیشتر می‌کند

افزایش وام مسکن

در شرایطی که در بازار مسکن، تقاضا بر عرضه به شدت پیشی گرفته است؛ افزایش وام مسکن فقط موجب هجوم خریداران به سمت بازار مسکن شده و قیمت خانه را افزایش می دهد. راهکار دیگر چیست؟ با مجله دلتا همراه باشید.

به منظور نظارت دقیق بر خرید و فروش مسکن مهر صورت می گیرد

بورس مسکن مهر راه اندازی می شود

بورس مسکن مهر

مدیر عامل شرکت عمران پردیس در مراسم واگذاری سند عرصه و اعیان مسکن مهر از راه‌ اندازی بورس مسکن مهر خبر داد و با اشاره به دریافت وام از بانک‌های عامل برای تحویل به موقع مسکن مهر به متقاضیان، از نرخ سود قابل توجه در بازپرداخت وام سخن گفت.

میانگین قیمت خرید خانه در تهران

قیمت خرید مسکن

قیمت هر واحد مسکونی در شهریور کمی بیش از یک میلیارد تومان بوده است. به عبارتی برای خرید یک آپارتمان در تهران به طور میانگین به یک میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارید. با افزایش معاملات در مهر ماه انتظار می رود سهم هر واحد به زیر یک میلیارد هم برسد.

بزرگ متراژ ها کوتاه آمدند؛ کوچک متراژ ها نه!

خرید آپارتمان 40 متری در تهران

خرید آپارتمان 40 متری

افزایش میانگین قیمت مسکن در شهر تهران در شهریورماه ۱۳۹۸ به ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان در هر متر مربع، بسیاری از متقاضیان به سمت خرید آپارتمان 40 متری در تهران سوق پیدا کنند. کمبود عرضه این خانه ها نیز موجب افزایش قیمت 75 درصدی آن ها شده است.

اوراق تسهیلات مسکن؛ باید ها و نباید ها

اوراق تسهیلات مسکن

کمبود بودجه در بین متقاضیان مسکن موجب شده تا به سمت تسهیلات بانکی دورخیز کنند. اوراق تسهیلات مسکن به شما این اجازه را می‌دهد تا بدون سرمایه‌گذاری بلندمدت از تسهیلات مسکن برخوردار شوید.

رونق بازار کوچک متراژها با اوراق تسه

اوراق تسه

 بررسی میدانی معاملات در مناطق 22 گانه شهر تهران در تیر ماه سال جاری نشان می‌دهد بالاترین سهم از تعداد معاملات انجام شده متعلق به واحدهای مسکونی 60 تا 70 متری و قدیمی ساز بوده است. مشاوران املاک می گویند، اوراق تسه منتشر شده از سوی بانک مسکن پای این آپارتمان ها را به آگهی های پیشنهادی باز کرده است.

۱۲۳...۸۴صفحه ۱ از ۸۴

جدیدترین مطالب

وبگردی

املاک فروشی خارج از ایرانشرکت طراحی داخلی آرلساخت در و پنجره UPVCشهرک ویلاهای چوبی آمیتیسفروش ویلا در فیروزکوه ورسکاپلیکیشن مجله دلتااجاره واحد تجاری در شهر پردیسپرسش و پاسخ حقوقی ملکی
وب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملکفروش مجتمع تجاری در قمفروش آپارتمان مسکونی در تهرانمشاور املاک برتررزرو هتل در ایران