دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه خبر و گزارش

خبر و گزارش

افزایش 75 برابری قیمت خانه در تهران طی 20 سال

افزایش

افزایش 75 برابری قیمت خانه در تهران طی 20 سال اخیر موضوعی است قابل تامل که به راحتی نمی توان از آن گذشت. آمارهای رسمی نشان می‌دهد قیمت مسکن در تهران در مقایسه با  سایر مراکز استان‌های کشور 4 برابر افزایش  داشته است. به گزارش مجله پیام دلتا ، قیمت خانه در سایر مراکز استان‌ های کشور در دو دهه …

توصیه به فروشندگان خانه های بزرگ

توصیه

فعالان و واسطه‌های بازار معاملات مسکن به مالکان و متقاضیان فروش واحدهای مسکونی بزرگ ‌متراژ توصیه می‌کنند سطح قیمت‌های پیشنهادی خود را تعدیل کنند تا شانس فروش واحد آنها در شرایط کنونی افزایش یابد.

کاهش قیمت واقعی مسکن به ۳۷ درصد رسید

قیمت مسکن و بانک

در شهر تهران آن‌طور که اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گزارش کرده است ، تعداد معاملات مسکن در ۲۲ روز ابتدای شهریورماه، ۲۲۲۱ مورد بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۷۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

چه خبر از بازار اجاره 2 ساله؟

اجاره 2 ساله

در نقاط مختلف شهر تهران، افزایش قیمت‌ها در بازار اجاره متوقف شده است و مالکان قیمت‌های پیشنهادی اجاره بها را نسبت به ماه‌های قبل کاهش داده اند، بنابراین در این شرایط، پیشنهاد مستأجران به صاحبخانه‌ها تمدید قراردادهای قبلی یا عقد قراردادهای اجاره 2 ساله است.

حال و هوای بازار املاک کوچک در تهران

املاک کوچک

گزارش ها از اوضاع  روزهای اخیر بازار معاملات واحد های مسکونی  در تهران نشان می‌دهد، قیمت پیشنهادی املاک کوچک  بالاتر از سایر گروه‌های متراژی به بازار عرضه می‌شود.  به گفته مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت دو عامل مهم مانع از کاهش قیمت املاک کوچک در مقایسه با سایر گروه‌های متراژی در بازار می‌شود. به گزارش مجله پیام دلتا ،از …

متقاضیان خرید ؛ خانه دار می‌ شوند؟

توان متقاضیان

مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد کرده است که اولویت پرداخت وام ۶۰ میلیون تومانی ازدواج برای زوج هایی باشد که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت نام کرده‌اند. در این باره معاون وزیر اقتصاد گفته است  که این موضوع می‌تواند توان متقاضیان خرید به خصوص خانه اولی‌ها را افزایش دهد.

 حباب‌ قیمت خانه در برخی محلات تهران شکست!

حباب قیمت

برخی محله‌ ها و مناطق شهر تهران هم اکنون با کاهش قیمت‌های حباب گونه مسکن روبه‎رو است، طوری که قیمت خانه در برخی مناطق شهر تهران در پی شکست حباب قیمت بیش از ۱۰ درصد ارزان شده است.

ورود جریان انحرافی به بازار معاملات املاک

ملک

مرداد ماه امسال تعداد واحدهای مسکونی فروخته‌شده در تهران به سطح بی‌سابقه ۲۹۰۰ واحد رسید و این درحالی است که در طی سال‌های اخیر حتی در شرایط رکود بازار، فروش ماهانه کمتر از ۴ هزار واحد مسکونی سابقه نداشته است.

حذف تسهیلات خرید از معادلات بازار مسکن

تسهیلات خرید

میانگین قیمت خانه از اواسط سال ۹۶تاکنون ۲۰۰درصد رشد داشته است .در این فرایند، نسبت پوشش‌ دهی قوی‌ترین تسهیلات اعطایی برای خرید خانه ، یعنی وام مسکن یکم زوج ها ، از ۵۳ درصد در سال ۹۶به ۱۶درصد در نیمه سال‌ 98 رسیده است.

رکود شدید در بازار آپارتمان های لوکس

آپارتمان لوکس

بررسی ها نشان می دهد، سهم واحدهای لوکس از کل واحدهای مسکونی خالی مانده در بازار بسیار بالااست به طوری که می توان واحدهای مسکونی بحرانی و خالی مانده در ایران را لوکس دانست چرا که قیمت آن بالاتر از توان خرید قرار دارد.

آپارتمان 300 میلیونی در تهران پیدا می شود؟

300

در شرایطی که پس از نوسان های ۲۰ ماهه، قیمت ها دربازار مسکن از مردادماه امسال رو به کاهش گذاشته است هم‌اکنون می‌توان در مناطق جنوبی تهران با نقدینگی حدود ۳۰۰ میلیون تومان خانه دار شد.

آخرین تحولات قیمت املاک در تهران

تحولات قیمت

به گفته مشاوران املاکمناطق مختلف تهران، فروشندگان خانه و آپارتمان با توجه به اوضاع کنونی بازار مسکن، سعی می‌کنند با تعدیل قیمت قبلی پیشنهادی خود، نرخ مناسب‌تری را به خریدار پیشنهاد دهند.

برای مشارکت در ساخت چه باید کرد؟

مشارکت

تقریبا نیمی از قیمت تمام شده یک واحد مسکونی، قیمت زمین آن است. به عبارتی برای ساخته شدن یک آپارتمان، سازنده به همان میزان که برای خرید مصالح و ساخت خانه  سرمایه  می‌گذارد، نیاز به سرمایه برای خرید زمین هم دارد.

آینده بازار مسکن روشن و پر رونق (+ ویدئو)

آژانس دلتا 5

پوریا کهنسال، مدیر معاملات آژانس دلتا 5 در گفت و گو با همکار ما در خصوص برند دلتا ، تورم و رکود در بازار مسکن، رقابت سالم در حوزه معاملات املاک سخن گفت  وآینده بازارمسکن را روشن ارزیابی کرد.  

مالکان خانه‌های بزرگ و اجاره های نجومی

مالکان خانه

به رغم اینکه بازار مسکن چه در بخش خرید و فروش و چه در حوزه رهن و اجاره اندک‌اندک به کما می‌رود، اما در این میان، هنوز هم برخی مالکان خانه های بزرگ با قیمت‌های نجومی همچنان در بازار مسکن عرض اندام می‌کنند.

آپارتمان های پرطرفدار پایتخت چه قیمتی دارند؟

آپارتمان

 گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در نیمه تابستان سال 98 حاکی است که آپارتمان‌های ۵۰ تا ۶۰ مترمربع پر طرفدار ترین خانه ها و بیشترین خریداران را در پایتخت داشته‌اند.

۱۲۳...۸۱صفحه ۱ از ۸۱

جدیدترین مطالب

وبگردی

شهرک ویلاهای چوبی آمیتیسشرکت طراحی داخلی آرلفروش ویلا در فیروزکوه ورسکفروش زمین تجاری در تهران رودهناملاک فروشی خارج از ایرانساخت در و پنجره UPVCپرسش و پاسخ حقوقی ملکیفروش ویلا در شهریاراپلیکیشن مجله دلتا
مشاور املاک برتررزرو هتل در ایرانفروش آپارتمان مسکونی در تهرانوب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملک