دانلود اپلیکیشن مجله دلتا ثبت و جستجوی ملک
خانه نکات حقوقی پرسش و پاسخ حقوقی

پرسش و پاسخ حقوقی

حق شارژ آپارتمان چگونه محاسبه می شود؟

حق شارژ

هزینه‌های مربوط به حفظ و نگهداری قسمت‌های مشترک آپارتمان‌ها حق شارژ نام دارد. تعیین نحوه محاسبه حق شارژ آپارتمان به اراده و تصمیم مجمع عمومی‌مالکان ساختمان بر‌می‌گردد.

ریاست خانواده طبق قانون با چه کسی است؟

ریاست خانواده

خانواده به عنوان اولین و بنیادی‎‏ترین اجتماع، نیاز به مسئول یا سرپرست دارد. هر تشکّل و اجتماعى که فاقد مقام مسئول یا سرپرست باشد، نابسامانى و هرج و مرج، از عوارض حتمى و اجتناب‏ ناپذیر آن است. اینک باید دید از نظر مصلحت این واحد بنیادى جامعه، ریاست خانواده جهت به عهده گرفتن مسئولیت را به چه کسى باید واگذار کرد؛ مرد؟ زن؟ هردو؟

استعلام سریع از حساب دارنده چک بلامحل

چک جدید

در این مطلب برای آگاهی و شناخت بیشتر درباره اینکه چگونه افراد برای داشتن دسته چک‎های صیاد جهت استفاده در امور تجارتی و معاملات خود باید اقدام کنند و همچنین راه پیشگیری از گرفتن چک بلامحل از طریق استعلام حساب دارنده آن می‎پردازیم.

چه زمانی ملک بدهکار جزء مستثنیات دین محسوب می شود؟

مستثنیات دین

زمانی که پای پول یا یک بدهی مالی در میان است و با مذاکره و سازش نمی‎توان بدهکار را مجاب به پرداخت بدهی اش کرد، همیشه طلبکار مجبور است با توسل به حکم یا دستور مراجع قضائی یا ثبتی، اموال بدهکار یا مدیون را معرفی، توقیف و به مزایده گذاشته و نهایتا طلب خود را از آن وصول کند.

دانستنی های حقوقی

مفید و مختصر برای آگاهی شما

آیا می دانستید

در قسمت نکات حقوقی دلتا، بر آن شدیم که مجموعه ای را با عنوان آیا می‎دانید جمع آوری کنیم تا افرادی که به دنبال دسترسی سریع‎تر به سوالات حقوقی خود هستند و یا کسانی‎که حوصله خواندن موضوعات حقوقی با متن‎های طولانی را ندارند، در این بخش به راحتی به پاسخ سوالات خود برسند.

بیمه آتش سوزی ساختمان به عهده چه کسی است؟

بیمه آتش سوزی ساختمان

یکی از مهم ترین هزینه های مشترک که متاسفانه توجه چندانی به آن نمی‎شود، هزینه بیمه آتش سوزی ساختمان است.معمولا هزینه‎های مشترک که تحت عنوان شارژ ساختمان توسط مدیر ساختمان دریافت می‎شود، در اکثر موارد برای تعمیرات و رنگ آمیزی و تعمیرات تاسیسات و... مصرف می شود.

کد رهگیری املاک الزامی است یا نه ؟

کد رهگیری املاک

کد رهگیری املاک امنیت معامله املاک را تضمین می‎کند. طبق بخشنامه صادره وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیماه 97 تخصیص کد رهگیری در معاملات املاک و مستغلات توسط مشاوران املاک الزامی است.

حریم خصوصی

مجازات افشای اطلاعات افراد در شبکه های مجازی

اسکرین شات

بعضی اوقات دیده می شود که دو شخص از طریق پیامک در موبایل خود و یا شبکه‌های اجتماعی، در ارتباط با موضوعاتی صحبت کرده‌اند و بعد از آن، یکی از آنها دیگری را تهدید کرده که از مکالمات‎شان اسکرین شات داشته و تهدید می‎کند که اگر فلان عمل را انجام ندهد آنها را پخش می‌کند و آن شخص نیز از ترس اینکه مبادا متن این پیام‌ها انتشار یابد، از شکایت صرف نظر کرده و به خواسته شخص مقابل تن می‌دهد. راهکار قانونی چیست؟

شنود یا استراق سمع از نظر قانون چه مجازاتی دارد؟

استراق سمع

حریم خصوصی افراد دارای حرمت و محدودیت برای ورود دیگران است. حریم منزل، دفتر کار، نامه‎نگاری‎ها، ایمیل، پیامک و نامه‎های اداری و شخصی و تماس‎های تلفنی مصداق‎های حریم خصوصی هستند. رعایت اسرار و اطلاعات خصوصی مردم، یکی از مهم‎ترین مصادیق حقوق شهروندی است. در این نوشته به بررسی این‎که شنود یا استراق سمع چیست و شنود قانونی و غیر قانونی و مجازات آن می‎پردازیم.

حضانت فرزندان بعد از فوت پدر یا مادر با چه کسی است؟

دسته بندی :  دانستنی های حقوقی
۰
273
حضانت فرزندان

یکی از موضوعات مهم در خصوص تربیت و نگهداری از فرزندان ، مسئله حضانت فرزندان است. این مسئله بیشتر در موقعیتی که یکی از والدین یا هر دوی آن‎ها فوت کرده باشند و یا از هم جدا شده باشند، اهمیت پیدا می‎کند.

اوراق قضایی افراد به کدام آدرس ابلاغ می شود؟

اقامتگاه

در معاملات روزمره، برخی اوقات ممکن است با حکمی غیابی از سوی مراجع قضایی اعم از حقوقی یا کیفری و نیز مراجع ثبتی و یا ادارات دولتی و عمومی، شامل برگه‌های تشخیص مالیاتی و یا عوارض شهرداری روبرو ‎شویم که به دلیل حضور نداشتن ما در مراحل دفاع، ممکن است حکمی به ضرر ما صادر شده باشد.

۱۲۳...۱۱صفحه ۱ از ۱۱

جدیدترین مطالب

وبگردی

ساخت در و پنجره UPVCشهرک ویلاهای چوبی آمیتیسشرکت طراحی داخلی آرلاپلیکیشن مجله دلتاپرسش و پاسخ حقوقی ملکیفروش ویلا در شهریارفروش زمین تجاری در تهران رودهناملاک فروشی خارج از ایران
مشاور املاک برتروب سایت دلتا؛ ثبت و جستجوی هر نوع ملکرزرو هتل در ایران