خرید و فروش خانه و آپارتمان در کرمان

خرید آپارتمان در کرمان با توجه به رشد صنعتی، اقتصاد پویا و بازار کار فعال کرمان در سال‌های اخیر با تقاضای شدیدی روبه‌رو شده است. این شهر به دلیل وجود صنایع فعال مس، زغال، سیمان و همچنین توسعه کشاورزی و صنایع‌دستی مقصد مهاجرت افراد زیادی از نقاط مختلف کشور است. از سویی موقعیت منحصر به فرد تاریخی و باستانی این شهر آن را به یکی از قطب‌های اصلی گردشگری ایران تبدیل کرده است.

کرمان مرکز وسیع‌ترین استان ایران زمین، استان کرمان است. این شهر علاوه بر داشتن صنعتی پویا، یکی از پنج شهر اصلی ایران از نظر جاذبه‌های تاریخی است و همین امر نشان از قدمت و تاریخ غنی این شهر است.

با توجه به تنوع آب و هوا در مناطق مختلف این شهر، یکی از فاکتورهای مهم تعیین قیمت خانه در کرمان، نزدیکی به مناطق خوش آب و هوا، در عین دسترسی به امکانات مناسب شهری است. همچنین خرید خانه نوساز در کرمان از علاقه‌مندی‌های بسیاری از سرمایه‌گذاران و افرادی است که خواهان سکونت در کرمان هستند.

بهترین محله ها برای خرید آپارتمان در کرمان

اگر خواهان سکونت در بهترین محله کرمان هستید باید بدانید که به طور کلی محله های لوکس کرمان در مناطق غربی و مرکزی این شهر قرار دارند. بهترین محله کرمان در این محدوده محله الهیه کرمان است. این محله به برج‌های بلند و پنت‌هاوس‌های لوکس معروف است. اکثر واحدهای ساختمان‌های این محله متراژ بالایی دارند و به ندرت می‌توان آپارتمانی با متراژ زیر صد متر در این محله اعیان نشین کرمان پیدا کرد. محله شهرک الهیه از شرق با بلوار امام رضا و از غرب با بلوار پزشک محدود شده است و در مجاورت محله‌های شهرک دانشگاه و کوی ذوب آهن قرار دارد.

قیمت آپارتمان در کرمان

قیمت آپارتمان در کرمان به منطقه و محله وابستگی بالایی دارد. اگر برای خرید خانه در کرمان بودجه کمی در اختیار دارید، محله‌های خواجه‌خضر، شهرک فرهنگیان، شهرک ارتش و همچنین خیابان‌های مدرس، عطار و بلوار جهاد ضمن دسترسی مناسب به مناطق مختلف کرمان، قیمت متوسط و مناسبی دارند. این محله‌ها از لحاظ خرید و فروش ملک رونق زیادی دارند و بیشترین معاملات در آنها انجام می‌شود.

قیمت خرید خانه در کرمان با حرکت به سمت مناطق شرقی این شهر کاهش می‌یابد. محله‌های سرباز، سرسبیل، فیروزآباد، خورشید و مهدیه در زمره ارزانترین محله های کرمان قرار دارند. در این محله‌ها هم خانه‌های قدیمی و هم آپارتمان‌های نوساز برای خرید وجود دارد و خرید خانه ارزان در کرمان را برای متقاضیان فراهم می‌کند.