رهن و اجاره خانه و آپارتمان در ایلام

 

اجاره خانه در ایلام با توجه به محصوربودن این شهر در بین کوه‌ها و کاهش ساخت‌وساز در آینده و افزایش همزمان و درخواست مسکن، می‌تواند به قیمت بالایی برسد. اجاره آپارتمان در ایلام با توجه به طبیعت فوق‌العاده این شهر و قرارگرفتن در مسیر کربلا رونق بالایی دارد.

ایلام مرکز استان ایلام و در شمال غربی آن قرارگرفته است و با شهرستان‌های ایوان، ملکشاهی، سیروان و چرداول، دره‌شهر و نیز مهران همسایه است. ایلام از غرب به کشور عراق محدود می‌شود. در طی چند سال اخیر شهرداری شهر ایلام به دو منطقه تقسیم شد که شامل شهرداری منطقه 1 و شهرداری منطقه 2 است. بافت شهری شهر ایلام در حال بازسازی از حالت قدیمی به حالت نو است. شهر ایلام شهری در حال وسعت روزافزون به شمار می‌رود.

رهن و اجاره خانه و آپارتمان در ایلام در تمامی محله‌های شهر در جریان است و می‌توان گفت از تمانی اقشار در این شهر سکونت دارند و برای تمامی مناطق بالا و پایین شهر تقاضا وجود دارد. لازم به ذکر است که ایلام سومین شهر بزرگ کردنشین پس از کرمانشاه و سنندج است که با قرار گرفتن بر سر مسیر زائرین کربلا اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. همین امر نیز موجب رونق گرفتن اجاره خانه در ایلام در سالیان اخیر شده است. می‌توان گفت در تمامی ماه‌های سال این شهر میزبان زائرینی است که برای زیارت عتبات عالیات در کشور عراق، از ایلام به مرز مهران می‌روند و با سکونت یک روزه یا بیشتر خود در شهر ایلام اهیمت سرمایه‌گذاری از طریق خرید واجاره خانه در ایلام را افزایش داده‌اند.

قیمت اجاره خانه در ایلام

قیمت اجاره خانه در ایلام با توجه به اینکه در حال حاضر شهر ایلام به عنوان مرکز سیاسی- اداری استان ایلام از شهرهای توسعه‌یافته غرب کشور است، در مناطق خوب شهر، بالاست. از طرفی این شهر به لحاظ داشتن تفرجگاه‌های جنگلی و آثار تاریخی و باستانی متعدد از زیباترین شهرهای استان نیز محسوب می‌شود و همین امر موجب پذیرش مهاجر و رونق اجاره آپارتمان در ایلام شده است. رهن و اجاره خانه و آپارتمان در ایلام در محله‌های بالا و پایین شهر در بیشتر ماه‌های سال جریان دارد. در بسیاری از محله‌های شهر سازندگان زیادی برای ساخت و ساز اقدامات مناسبی نموده‌اند و تعداد واحد‌های نوساز در جای جای شهر رو به افزایش است و اجاره آپارتمان در ایلام آن‌هم آپارتمان نوساز با استقبال زیادی مواجه شده است.