اجاره و رهن آپارتمان در همدان

اجاره خانه در همدان به دلیل دانشگاهی بودن این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است. همدان با وجود مراکز دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، دانشگاه پیام نور همدان و مراکز دیگر، به عنوان یکی از قطب‌های دانشگاهی کشور شناخته می‌شود. به همین دلیل هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر کشور به همدان می‌آیند و اجاره آپارتمان در همدان از بزرگترین‌ دغدغه‌های ایشان است.

همدان به چهار منطقه شهری تقسیم شده است که مناطق یک و دو در دامنه کوهستان الوند قرار دارند و خوش آب و هواترین  و بهترین بخش شهر را شامل شده و معروف به بالاشهر همدان است و مناطق سه و چهار در بخش‌های شمالی شهر از قبیل شهرک‌ها و حواشی قرار دارند و  به پایین‌شهر همدان معروف هستند. جالب است بدانید جنوب همدان به بالاشهر و شمال آن به پایین‌شهر شهرت دارند.

قیمت اجاره آپارتمان در همدان

رهن و اجاره خانه و آپارتمان در همدان از جهت دیگری نیز حائز اهمیت است. وجود کارگران فصلی در شهر همدان برای امور کشاورزی از عوامل رونق گرفتن رهن و اجاره خانه و آپارتمان در همدان است. این قشر زحمتکش بیشتر تمایل به اجاره خانه ارزان در همدان دارند و به طور موقت ساکن مناطق شمالی همدان می‌شوند.

اجاره خانه در شهرک شهید مدنی همدان به عنوان یک گزینه متوسط و ارزان محسوب می‌شود. شهرک شهید مدنی در شمال شرقی همدان واقع شده است و علی رغم امکانات مناسب قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای در بخش املاک دارد. علاوه بر این اجاره خانه حیاط دار در همدان در بین افرادی که از شهرهای اطراف به این شهر مهاجرت می‌کنند، محبوبیت خاصی دارد..

قیمت اجاره آپارتمان در همدان تا حد زیادی تابع موقعیت ملک است. اگر قصد سکونت در بالاشهر همدان را دارید باید نسبت به اجاره آپارتمان در محله ای مثل استادان اقدام کنید. اما اگر می‌خواهید هزینه کمتری نسبت به بالاشهر همدان صرف کنید، اجاره خانه در همدان در محله هایی در حدود قیمت شهید زمانی می‌تواند گزینه مناسبی باشد و قیمت اجاره آپارتمان در این محله و محدوده که به دانشگاه بوعلی متصل است، متوسط رو به بالاست. در واقع می‌توان گفت که شهید زمانی خیابان اصلی محله جوادیه همدان است .