کاهش سابقه زمانی در شرایط ثبت نام نهضت ملی مسکن

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
برای استان تهران و مشخصا شهر تهران به این دلیل که چندان جای توسعه ندارد، بیشتر روی شهرهای جدید و شهرک‌های اطراف برای ساخت مسکن برنامه‌ریزی شده است.
سابقه زمانی

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از وزیر راه و شهرسازی، کاهش سابقه زمانی فرم «ج» متقاضیان نهضت ملی مسکن با مصوبه جدید شورای عالی مسکن وجود دارد.

رستم قاسمی اظهار کرد: تا کنون بیش از ۱.۵ میلیون نفر در سامانه ثمن ثبت‌نام کرده‌اند و در یک ماه گذشته دو اتفاق در خصوص شرایط ثبت‌نام سامانه نهضت ملی مسکن رخ داد.

اول آنکه مجردان امکان ثبت‌نام در سامانه را دارند که این افراد باید در هنگام تحویل واحد مسکونی مستندات ازدواج خود را ارایه بدهند. همچنین در فرم ج سابق زمان طولانی برای افرادی که باید صاحب ملک نباشند پیش‌بینی شده بود که مصوبه جدید شورای عالی مسکن این زمان را کاهش داده است.

وی تصریح کرد: به وزارت راه و شهرسازی اختیار داده شده تا افرادی که صاحب مسکن نیستند بتوانند صاحب خانه شوند. چنانچه تعاونی‌هایی وجود داشته باشند که اراضی داشته باشند و یا واحدهای آنها به اتمام نرسیده باشد در طرح جهش تولید مسکن به آنها تسهیلات می دهیم و با آنها برای همکاری در ساخت مسکن و تحویل به متقاضیان همکاری خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی:  افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده

قاسمی درخصوص مالیات برخانه‌های خالی اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی آمار خانه‌های خالی را که بر اساس خوداظهاری تکمیل شده، شناسایی کرده است. همچنین، بخش عمده خانه‌های خالی مربوط به اشخاص حقوقی است که به سازمان امور مالیاتی اعلام شده است.

بر اساس یکی از شرایط ثبت‌نام نهضت ملی مسکن این است که متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «خزش خرید اوراق مسکن» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

پرداخت تسهیلات مسکن به مبلغ 17 هزار میلیارد ریال

معاون اعتبارات بانک مرکزی در خصوص عملکرد شبکه بانکی در راستای اجرای تکالیف قانونی این تسهی…