قیمت آپارتمان قدیمی‌ ساز در تهران

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عرضه فایل‌های فروش در بازار مسکن با عنوان «مناسب سرمایه‌گذاری» در حالی به یکباره افزایش پیدا کرده که عموم این آپارتمان‌ها سن بنای بیش از ۱۵ و اکثر آنها بیش از ۲۰ ساله دارند.
خانه‌ های کلنگی

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، واسطه‌های ملکی مدعی هستند، آپارتمان قدیمی‌ ساز از بابت اینکه به اصطلاح «به قیمت رسیده» به شمار می‌آیند و مالک حاضر به فروش در پایین‌ترین محدوده قیمتی ممکن است، مناسب سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند.

در واقع این قبیل فایل‌ها را می‌توان با نقدینگی نسبتا کمتری خریداری کرد و به همین خاطر سرمایه‌گذارانی که به هر دلیل قصد خروج از بازارهای دیگر را دارند، می‌توانند با نقدینگی محدود هم به این ترتیب وارد بازار ملک شوند.

البته واسطه‌ها یک دلیل دیگر نیز برای اطلاق عنوان «فایل سرمایه‌گذاری» به این قبیل املاک مسکونی دارند و آن چشم‌انداز تخریب و نوسازی در آینده است که می‌تواند عایدی قابل قبولی از این نوع سرمایه‌گذاری نصیب خریدار واحدهای قدیمی دارای قدرالسهم مناسب کند.

علاوه بر ویژگی سنی مشترک فایل‌های مناسب سرمایه‌گذاری که تعداد آنها در روزهای اخیر رو به افزایش بوده است، از نظر امکانات نیز در این آپارتمان‌ها عموما نقص وجود دارد و بسیاری از آنها بدون آسانسور و پارکینگ هستند.

آپارتمان قدیمی‌ ساز

 

 

اما در عین حال داخل این واحدها از سوی مالک که احتمالا او نیز از جنس سرمایه‌گذار ملکی بوده که طی سه سال اخیر اقدام به خرید آپارتمان قدیمی و قیمت‌ مناسب کرده است، بازسازی نسبتا کاملی صورت گرفته است تا برای سکونت مستاجر مناسب باشد.

خریداران سرمایه‌ای دیروز و فروشندگان امروز که واحدهای قدیمی با نقص امکانات را خریداری کرده‌اند، به خوبی می‌دانند که اگر می‌خواهند از این بازار در شرایط اوج رکود معاملات خارج شوند، باید خانه‌ای را برای فروش عرضه کنند که خریدار بعدی که احتمالا او نیز انگیزه سرمایه‌گذاری دارد، بتواند آن را به رهن بسپارد و بخشی از بهای معامله را به این ترتیب تامین کند. به همین خاطر اغلب واحدهای مسکونی قدیمی در حد ضرورت بازسازی شده و اکنون به بازار فروش عرضه شده‌اند.

قیمت واحدهای مسکونی 15 سال به بالا در شهر تهران

  • تهران نو: 70 متری، 19 سال ساخت، متری 27 میلیون 100 هزار تومان
  • شهرک اکباتان: 148 متری، 30 سال ساخت، متری 37 میلیون تومان
  • پیروزی: 59 متری، 20 سال ساخت، 17 میلیون تومان
  • خواجه نظام: 81 متری، 20 سال ساخت، متری 22 میلیون 720 هزار تومان
  • بلوار ابوذر: 62 متری: 20 سال ساخت، 26 میلیون 610 هزار تومان
  • دروس: 122 متری، 15 سال ساخت، متری 62 میلیون تومان

مطالعه بیشتر: مطلب «150 هزار مسکن اجاره ای ساخته می‌شود» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

نگاه سرمایه‌ای به بازار املاک کشور

بازار املاک کشور، همیشه با وقفه‌ای چندماهه نسبت به سایر بازارهای کلان اقتصادی به مباحث و ا…