خرید خانه در منطقه 13 اصفهان

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
منطقه سیزده اصفهان در جنوب غربی این شهر قراردارد. شمال این منطقه به امتداد حاشیه زاینده رود از تقاطع خیابان نیروگاه تا میدان سهروردی و جنوب آن از میدان تیر تا کارخانه سیمان اصفهان و دیوار غربی زندان مرکزی تا پل یزدآباد محدود شده است.
خانه در منطقه 13 اصفهان

اگر قصد خرید خانه در منطقه 13 اصفهان را دارید، بهتر است تا پایان این مقاله با «مجله ملکی دلتا» همراه باشید.

اين منطقه به لحاظ تاريخي داراي قدمتي چندين هزار ساله مي‌باشد و داراي آثار ارزشمند تاريخي بسيار بوده اما در گذر زمان و بنابر ناآگاهي اين آثار همگي تخريب شده است و اكنون بسيار اندك و محدود اثري از آنها باقي مي‌باشد.

همچنين اين منطقه به دليل مجاورت با منطقه گردشگري ناژوان از عبور ومرور بسيار و ترافيك سنگين در ايام تعطيلات و روز هاي پاياني هفته برخوردار است.

منطقه سیزده اصفهان از 9 محله تشکیل شده است که برخی از آن ها محله‌هایی تاریخی هستند و قدمتی چند هزار ساله دارند. مانند محله‌های باغ فردوس، کوی ولی عصر، امیریه، باغ زیار، کشاورزی، قائمیه، دستگرد و کوی گلزار و دیگر محلات.

در کنار بافت فرسوده، بافت نوساز وسیعی نیز در منطقه دیده می‌شود که شامل برج ها و ساختمان‌های بلند مرتبه است.

در این منطقه زمین‌های بایر زیادی وجود دارد که به صورت نیمه ساز، رها شده‌اند و تکلیف این سازه‌ها مشخص نشده است. همچنین زمین‌های قولنامه‌ای نیز در برخی از محله های منطقه دیده می‌شود.

یکی از پروژه‌های گردشگری که در منطقه در حال اجراست تبدیل کوه قائمیه به پارک کوه، جهت جذب گردشگر و استفاده از پتانسیل طبیعی این منطقه می‌باشد.

از مهم‌ترین نقاط قوت منطقه سیزده اصفهان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود محورهای اصلی مناسب ترافیکی در منطقه
  • وجود کوه قائمیه و مجاورت با پارک ناژوان و قائمیه در جهت برنامه ریزی برای جذب گردشگر
  • دسترسی آسان به بزرگراه های اصلی شهر اصفهان
  • امکان بلند مرتبه سازی در منطقه

قیمت خرید خانه در منطقه 13 اصفهان

توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در اصفهان با توجه به نوع ساختمان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

خرید خانه در محله باغ زیار، با متراژ 115 متر و نوساز ، دو خوابه، طبقه چهارم با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت: 9 میلیون و 304 هزار.

قیمت آپارتمان در شهیدبخشی با مساحت 130 متر و نوساز، دو خوابه، طبقه یکم با امکانات (پارکینگ – انباری – آسانسور) / قیمت: 30 میلیون.

قیمت خانه در راغب با متراژ 120 متر، 12 سال ساخت، دو خوابه، طبقه دوم با امکانات (پارکینگ – انباری) / قیمت: 19 میلیو و 583 هزار.

پیشنهاد خرید: اگر قصد سکونت در منطقه  11 اصفهان را دارید، خرید آپارتمان در لمجیر بهترین گزینه است که در سایت ملکی دلتا آگهی شده است.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

نکات حقوقی انجام معامله با چک

حتما در متن قرارداد شماره چک‌هایی را که بین دو طرف معامله رد و بدل می‌‎شود قید کنید تا از …