خانه خبر و گزارش شناسنامه فنی و ملکی اجباری شد

شناسنامه فنی و ملکی اجباری شد

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران از اجباری شدن صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان برای متراژهای ۱۵۰۰ متر به بالا خبر داد و گفت: شناسنامه فنی ساختمان به ارتقای کیفیت منجر می شود.
طرح ساخت مسکن ارزان قیمت

به گزارش مجله ملکی دلتا علیرضا میرجعفری در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با انجمن مدیریت پروژه ایران اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این همکاری اجرای مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها شناسنامه فنی و ملکی است در این صورت مشخص می شود پروژه در زمان مقرر کیفیت مناسب و با هزینه پیش بینی شده اجرا می شود یا خیر.

وی افزود: در حال حاضر سازمان نظام مهندسی استان تهران دارد که اعضای انجمن مدیریت پروژه ایران نیز جزو همین مهندسان هستند.

وی تصریح کرد: طی سالهای اخیر سازمان نظام مهندسی استان تهران و صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان تاکید ویژه‌ای داشته است این شناسنامه هویت ساختمان است، نتیجه حضور مجری ذیصلاح در ساخت و سازهای شهری به صدور شناسنامه فنی و ملکی منتج می‌شود که مهمترین دستاورد آن ارتقاء کیفیت ساخت و ساز است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران یادآور شد: پس از 2 سال شاهد آن هستیم که مشاوران املاک در معرفی فایل داشتن شناسنامه فنی ساختمان را یکی از برتری ها اعلام می کنند که در قیمت ساختمان تاثیرگذار است.

جعفری ادامه داد: سازمان نظام مهندسی در کنار مردم حضور دارد و در راستای ارتقاء کیفیت ساخت و سازها گام بر می دارد طی 6 ماه اخیر صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمانهای 1500 متر به بالا اجباری شده و برنامه سازمانی است که این کار برای متراژهای 1500 متر به پایین الزامی شود.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن+ جدول

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اعطای وام ودیعه مسکن که از سال گذشته و با مصوبه ستاد ملی مقابله…