هزینه وام مجردین از مرز 19 میلیون تومان عبور کرد

0
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
هزینه وام مسکن برای مجردین پس از 10 ماه از مرز 19 میلیون تومان عبور کرده و به بیشترین میزان خود از آذر سال گذشته تا کنون رسید.
هزینه مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، هزینه وام مجردین در بازه 10 ماهه به حداکثر خود رسیده و این اتفاق نرخ سود را نیز جابجا کرد.

اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن (تسه) امتیاز استفاده‌ای معادل با 500 هزار تومان دارد که در بانک مسکن خرید و فروش می‌شود. مشتریان و خریداران این دسته از اوراق جهت خرید وام به این بانک مراجعه کرده و بوسیله آن می‌توانند برای خرید خانه اقدام کنند.

هر ورق از اوراق تسه در روز شنبه 10 مهر ماه قیمتی معادل با 68 هزار  و 920 تومان داشت. از آنجا که بانک مسکن مبلغ وام برای مجردین 140 میلیون تومان و برای متاهلین را 240 میلیون تومان اعلام کرده است، مجردها نیازمند خرید 280 ورق و متاهلین 480 ورق خواهند بود.

بنابراین هزینه وام مجردین در امروز باید 19 میلیون و 300 هزار تومان و متاهلین 33 میلیون و 100 هزار تومان اوراق تهیه می‌کردند.

هزینه نهایی وام مسکن نیز که در آن متقاضیان باید در طول 12 سال به بانک مسکن باز پرداخت کنند برای مجردین معادل با 179 میلیون و 410 هزار تومان و برای متاهلین برابر با 333 میلیون تومان بوده است.

مطلب پیشنهادی:  قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟ 

نرخ سود وام مسکن به طور رسمی 17.5 درصد اعلام شده اما با توجه به آن که دریافت‌کنندگان وام دو هزینه را برای اخذ وام می‌پردازند دیگر در سطح اولیه نخواهد بود.

طبق بررسی‌های آماری رشد هفت روزه وام مسکن در ابتدای مهر ماه برابر با 12 درصد بوده که بیشترین رشد هفت روزه در سال جدید به شمار می‌آمد.

اکنون نیز همچنان مسیر این متغیر رو به افزایش بوده و انتظار روند افزایشی در هزینه وام را رقم زده است.

پیشنهاد مطالعه: مطالب «هشدار درباره خرید ملک در کشورهای همسایه» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

وام مسکن 400 میلیونی می‌شود؟

عملیات ساخت و ساز واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای سیستان و بلوچستان، زنجان و قزوین آغازشده…