پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱۷ هزار نفر 

0
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این مطلب که مشکلات بانک‌ها در پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک مرکزی اعلام شد، گفت: ۱۷ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند.
تسهیلات ودیعه مسکن

به گزارش  «مجله ملکی دلتا»، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص افزایش مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن اعلام کرد: شنبه در خصوص افزایش تسهیلات ودیعه مسکن در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری می‌شود.

او در ادامه افزود: در حال حاضر، سایت ثبت‌نام ودیعه مسکن باز است و وزارت راه و شهرسازی به دنبال تصویب مهلت این تسهیلات است.

محمودزاده توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی نامه‌ای به بانک مرکزی برای مشکلات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ارائه داده و در آن نامه انتقاد‌های خود درباره سهمیه بانک‌ها برای تسهیلات و تسهیل در شرایط پرداخت را ارائه کرده که امیدواریم زودتر به مرحله اجرایی برسد.

وی ادامه داد: در زمان تمدید ثبت‌نام مجدد وام ودیعه مسکن برای متقاضیانی که در نیمه دوم امسال قرارداد منعقد کرده‌اند تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم.

تسهیلات ودیعه مسکن

محمودزاده با بیان این‌که بیش‌ از ۳۴۰ هزار نفر تاکنون به سیستم بانکی معرفی شده است توضیح داد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی ثبت‌نام‌ کرده و حدود ۳۴۰ هزار متقاضی مدارک خود را بارگذاری کرده و ۱۷ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:  قیمت مسکن دولتی ۴ برابر خانه‌های پرند و پاکدشت

محمودزاده گفت: سایت مشکل ندارد، اما به دلیل آنکه اطلاعات همزمان با ثبت احوال وارد می‌شود درگاه پذیرش و تعداد ورودی محدود است، مکاتبه کرده‌ایم این محدودیت‌ها برداشته شود چراکه در حال حاضر هنگام ورود و ثبت اطلاعات در ابتدا سازمان ثبت احوال کنترل و سپس وزارت راه، اطلاعات بررسی می‌کند و همین باعث کند شدن مراحل می‌شود. همچنین، در صورتی که محدودیت تعداد ورودی برداشته شود، این مشکلات برطرف می‌شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «سهم مسکن از تسهیلات بانکی ۴ برابر شد» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تعداد کلمات مطلب: 265

اپلیکیشن مجله دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در خبر و گزارش

همچنین بخوانید

مقایسه تورم مسکن و اجاره بها در اروپا و ایران

به گزارش خبرآنلاین : بررسی روند رشد اجاره‌ بها در کشورهای اروپایی نشان‌دهنده این است که کش…